۩ مسلــمانان اون ورآب ۩

در این زمینه مطالبی در زمینه ی تاریخ ادیان و آیینها و مناسبتها قرار داده می شود

مديران انجمن: pejmanava, CafeWeb, Dabir, Noha, bahar, Modir-Elmi

مسلمان شدن سیاستمدار راست‎گرای فرانسوی

پستتوسط pejmanava » يکشنبه آبان ماه 18, 1393 9:34 pm

مسلمان شدن سیاستمدار راست‎گرای فرانسوی

سیاستمدار راست‌گرای فرانسوی مسلمان شد و با انتشار یک پیام ویدئویی ضمن ستودن قرآن کریم، اعضای حزب خود را به اسلام دعوت کرد.
“مکسانس بوته”، این تازه‌مسلمان فرانسوی عضو حزب راست‌گرای افراطی «جبهه ملی فرانسه» به سرپرستی “مارین لوپن” است که به داشتن سیاست‌های ضدمهاجرتی و ضداسلامی شناخته می شود مشهور است.
مکسانس که عضو شورای شهری در حومه پاریس است، اعلام کرد: «اسلام سیاه‌نمایی شده و با آنچه در رسانه‌ها نشان داده می‌شود، بسیار متفاوت است.»
ماجرای مسلمان‌شدن این سیاستمدار ۲۲ ساله زمانی علنی شد که وی ویدئویی برای مقامات حزب خود فرستاد و با ستودن فضائل «رؤیایی» قرآن، اعضای این حزب را به مسلمان‌شدن ترغیب کرد.
این ویدئو برای بسیاری از اعضای این حزب یک شوک بزرگ بود و آن‌ها بلافاصله وی را از عضویت در کمیته حزب جبهه ملی معلق کردند.
فرانسه با بیش از ۶ میلیون مسلمان، بیشترین تعداد مسلمانان را در میان کشورهای اروپایی دارد.
حزب مارین لوپن سال‌هاست که طرح‌های ضداسلامی را در برنامه‌های خود دارد. مارین لوپن بعد از پدرش ریاست حزب جبهه ملی فرانسه را در دست گرفته است.
مخالفت با سرو غذای حلال برای دانش‌‌آموزان مسلمان، ممنوعیت استفاده از حجاب در مدارس دولتی و اهانت به نمازگزاران مسلمان از جمله اقدامات ضداسلامی لوپن در سال‌های اخیر است.

برای نویسنده این مطلب pejmanava تشکر کننده ها:
bahar (سه شنبه آبان ماه 20, 1393 1:47 pm)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
pejmanava
کاربر حرفه ای سایت
کاربر حرفه ای سایت

تاريخ عضويت: جمعه آبان ماه 4, 1391 12:30 am
تشکر کرده: 2893 بار
تشکر شده: 3332 بار
امتياز: 25740

بازیکن فوتبال آلمان مسلمان شدن خود را اعلام کرد

پستتوسط pejmanava » جمعه بهمن ماه 17, 1393 10:44 pm

بازیکن فوتبال آلمان مسلمان شدن خود را اعلام کرد

دنی بلوم بازیکن تیم فوتبال نورنبرگ آلمان، مسلمان شدن خود را پس از حضور در یکی از مساجد اعلام کرد.
این بازیکن ۲۴ ساله فوتبال آلمان، در مصاحبه با روزنامه «بِلد» گفت: «ابتدا از این تصمیم ترس داشتم. اما پس از آن شجاعت اعلام آن را یافتم و به پدرم اطلاع دادم که مسلمان شده‌ام.»
او افزود: «احساس کردم که اسلام به من قدرت و آرزو می‌دهد و نماز روحم را آرام می‌کند. اخیرا به یکی از مساجد رفتم و احساس کردم قلبم به شدت می‌تپد. پس تصمیم گرفتم درباره این دین بیشتر بدانم.»

bahar (شنبه بهمن ماه 18, 1393 11:58 pm)

نماد کاربر
pejmanava
کاربر حرفه ای سایت
کاربر حرفه ای سایت

Re: ۩ مسلــمانان اون ورآب ۩ مسلمان شدن دانشمند بودایی

پستتوسط bahar » يکشنبه اسفند ماه 24, 1393 2:53 pm

مسلمان شدن دانشمند بودایی

«شایلندرا سینگ»، دانشمند بودایی اهل هند  پس از تحقیق و مطالعات پیرامون اسلام و مسلمانان به این دین مبین مشرف شده است. «شایلندرا سینگ»، یک دانشمند بودایی ۳۳ ساله و اهل هندوستان است.شایلندرا سینگ سینگ، پس از اتمام تحصیلات عالی در این کشور برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به مالزی رفته و در آنجا با تأثیرپذیری از مسلمانان تحقیقات خود را در مورد دین اسلام آغاز کرد.وی پس از آن برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا به ترکیه سفر کرده و  در دانشگاه «حاجت تپه» این کشور تحصیلات تکمیلی خود را ادامه داد. او در ترکیه طی بازدیدی از مسجد «احمد حمدی آک سکی» که در نزدیکی سازمان امور دینی ترکیه قرار دارد، تحت تأثیر فضای معنوی این مسجد قرار گرفته و اسلام آورد.وی با بیان این که مادرش او را به‌خاطر مسلمان شدن طرد کرده است، گفت: «من در مالزی از دوستان عربم که مسلمان بودند، تأثیر پذیرفتم، در واقع هنگامی که آن‌ها را در حال عبادت می‌دیدم، جای چیزی را در زندگیم خالی می‌یافتم. احساس می‌کردم که از خداوند دور هستم. به همین دلیل تحقیقات خود را در مورد دین اسلام آغاز کردم».

وی تصریح کرد: «من ۱۰ سال برای پر کردن خلأ معنوی‌ درونم تحقیق کردم و اکنون بهترین چیز برای رفع این خلأ معنوی را خواندن آیاتی از قرآن کریم می‌دانم».

برای نویسنده این مطلب bahar تشکر کننده ها:
pejmanava (جمعه اسفند ماه 29, 1393 10:59 pm)

نماد کاربر
bahar
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: چهارشنبه آذر ماه 15, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 5837 بار
تشکر شده: 5121 بار
امتياز: 33890

Re: ۩ مسلــمانان اون ورآب ۩ مسلمان شدن دانشمند بودایی

پستتوسط pejmanava » جمعه اسفند ماه 29, 1393 11:01 pm

در مصر یک اسلامگرای حامی محمد مرسی، رئیس‌جمهوری سابق به دلیل ارتکاب به قتل در جریان درگیری های سال ۲۰۱۳ میلادی به دار آویخته شد.
این اولین بار است که چنین حکمی علیه یکی از حامیان گروه اخوان المسلمین که فعالیت هایش در مصر ممنوع شده، به اجرا در می آید.
محمود حسن رمضان، اسلامگرای تندرو متهم شده بود که در جریان درگیری هایی که علیه محمد مرسی برگزار شد، یک نوجوان را از ساختمانی مرتفع در سال ۲۰۱۳ به پایین انداخته است.

تاکنون صدها نفر از هواداران اخوان المسلمین به حبس ابد و مرگ محکوم شده اند
اخوان المسلمین و شماری از سازمان های حقوق بشری آقای رمضان را بی گناه دانسته و محاکمه او را با انگیزه های سیاسی مرتبط دانسته اند.
محمد مرسی، در ژوئیه سال ۲۰۱۳ و بدنبال اعتراضاتی گسترده توسط ارتش این کشور از کار برکنار شد.
فعالیت اخوان‌المسلمین بعد از سرنگونی آقای مرسی در این کشور ممنوع شد و هواداران آن با سرکوب شدید دولتی روبرو شدند.
تاکنون صدها نفر از هواداران این گروه به حبس ابد و مرگ متهم شده اند که این احکام با انتقاد گروههای حقوق بشری و دولت های خارجی روبرو شده است.

yosra69 (شنبه فروردين ماه 1, 1394 9:15 pm)

نماد کاربر
pejmanava
کاربر حرفه ای سایت
کاربر حرفه ای سایت

Re: ۩ مسلــمانان اون ورآب ۩ اعدام عضو اخوان در مصر

پستتوسط yosra69 » شنبه فروردين ماه 1, 1394 9:16 pm

[]حسبنا الله و نعم الوکیل
فَإِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یُسْرًا (5)

إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یُسْرًا (6) (انشراح)

نماد کاربر
yosra69
کاربر طلایی
کاربر طلایی

تاريخ عضويت: دوشنبه بهمن ماه 22, 1391 12:30 am
تشکر کرده: 1401 بار
تشکر شده: 1767 بار
امتياز: 17660

Re: ۩ مسلــمانان اون ورآب ۩

پستتوسط bahar » شنبه ارديبهشت ماه 5, 1394 2:26 pm

مسجد سرخ روسیه پس از ۹۰ سال بازگشایی شد

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه خبری «World Bulletin»، این مسجد پس از برگزاری یک مراسم رسمی بار دیگر درهای خود را به روی مسلمانان این منطقه گشود.فرماندار تومسک، شهردار این منطقه، رئیس پارلمان جمهوری چچن، مفتی چچن و صدها مسلمان این منطقه در مراسم افتتاح مسجد سرخ حضور داشتند.مراسم بازگشایی مسجد جمعه سرخ روسیه با قرائت قرآن کریم و سخنرانی علما و مسئولان روس برگزار شد.پس از آن شرکت‌کنندگان بعد از 90 سال اولین نماز جماعت خود را در این مسجد برگزار کردند.این مسجد اولین بار در سال 1901 افتتاح شد اما در دهه 1920 از سوی حکومت وقت بسته شد و به عنوان یک سینما و سپس یک رستوران مورد استفاده قرار گرفت.بازسازی این مسجد در سال 2002 آغاز شد تا بار دیگر بتواند پذیرای مسلمانان شود.

نماد کاربر
bahar
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: چهارشنبه آذر ماه 15, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 5837 بار
تشکر شده: 5121 بار
امتياز: 33890

Re: ۩ مسلــمانان اون ورآب ۩ خواننده زن پاپ مالزیایی مسلمان ش

پستتوسط pejmanava » شنبه شهريور ماه 14, 1394 9:27 pm

خواننده زن پاپ مالزیایی مسلمان شد

عضويت  / ورود
یک خواننده زن مالزیایی به طور رسمی اعلام کرد مسلمان شده است. این خواننده پاپ اهل مالزی در یک کنفرانس خبری اعلام کرد به دین اسلام گرویده است.

عضويت  / ورود
گزارش onislam، خانم استیسی که از خوانندگان معروف پاپ در مالزی است در این کنفرانس به شایعات در مورد پیوستن به دین مبین اسلام پایان داد و گفت من بسیار خوشحالم چرا که بالاخره مسلمان شدم.

این برنده آکادمی موسیقی پس از اعلام رسمی گرویدن به دین اسلام به همه شایعات در مورد خود پایان داد چرا که پیش از این ویدئویی از او در حال خواندن شهادتین منتشر شده بود که تکذیب یا تائید نشده بود. استیسی پس از ادای رسمی شهادتین در مرکز ثبت منطقه جوهور در مالزی نام اسلامی ام شیخه استیسی بنت انام را برای خود برگزید.
این ستاره ۲۵ ساله موسیقی پاپ اظهار امیدواری کرده طرفدارانش او را در مورد گرایش به اسلام به چالش نکشند. او گفته من پیش از این مسیحی بودم و به آن افتخار می کردم اما گرویدن به اسلام کاری قلبی بوده و من عاشق اسلام شده ام و آمادگی دارم با تمام قلبم آن را پذیرا باشم؛ امیدوارم همه به این احساس من احترام بگذارند و من را سرزنش نکنند.
او شایعات در مورد آشنایی با آکیم احمد از خوانندگان و بازیگران مسلمان و مسلمان شدن به خاطر او را تکذیب کرد و گفت ما فعلا برنامه ای برای ازدواج نداریم اما من به خاطر او مسلمان نشده ام.

عضويت  / ورود
گفته مسلمان شدن یک مسئولیت عظیم است و نمی توان به سبب به دست آوردن کسی تن به این مسوولیت بزرگ سپرد.

۶۰ درصد از جمعیت ۲۶ میلیونی مالزی مسلمان هستند.

نماد کاربر
pejmanava
کاربر حرفه ای سایت
کاربر حرفه ای سایت

پستتوسط ghassam » سه شنبه شهريور ماه 24, 1394 6:41 am

عاااااااااااالی بود ممنون
   لا اله الا الله
محمد رسول الله

برای نویسنده این مطلب ghassam تشکر کننده ها:
pejmanava (سه شنبه شهريور ماه 24, 1394 2:42 pm)

نماد کاربر
ghassam
کاربر فعال
کاربر فعال

تاريخ عضويت: پنج شنبه شهريور ماه 12, 1394 8:33 am
تشکر کرده: 7 بار
تشکر شده: 35 بار
امتياز: 350

پستتوسط salem00 » چهارشنبه دي ماه 22, 1400 10:30 am

salem00