لباس هایی كه با ما حرف می زنند

در این بخش مقالات در زمینه دینی قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

لباس هایی كه با ما حرف می زنند

پستتوسط bahar » دوشنبه فروردين ماه 24, 1394 4:36 pm

آیا تا به حال چیزی راجع به لباس های زبان دارشنیدی؟

لباس هایی كه با ما حرف می زنندو طرز تفکر، نیت ها و اعتقادات کسی كه اونها رو پوشیده،برای ما روشن می کنند.مثلاوقتی میری عروسی، کی عروس رو به تو معرفی میکنه؟خوب معلومه؛لباس عروس از دور داد میزنه کی عروسه.یا فرض کن سرزده رفتی خونه دوستت و دوستت لباس مرتبی پوشیده،اولین چیزی كه به دوستت میگی اینه كه :میخواستی بری جایی؟پس لباس دوستت با تو حرف زده.

مردی رو میبینی كه محاسن بلندی داره و سرتاپا سیاه پوشیده، اولین چیزی كه به ذهنت میرسه اینه كه اون مرد عزیزی از دست داده؛وضع ظاهرش اینها رو میگه.پس قبل از اینکه با کسی حرف بزنیم،وضع ظاهر ما حرف میزنه.بعضی رنگ ها و مدل ها میگن لطفا به من نگاه نکنولی بعضی خانمها و آقایون با مدل مو و آرایش سر و صورت و رنک لباسشون توجه هر رهگذری رو جلب میکنن و با زبان بی زبانی میگن:خواهش میکنم به من نگاه کنید.حالا شاید نیت کسی كه اون رو پوشیده، جلب توجه نباشه ولی وضع ظاهرش داره با ما صحبت میکنه نه زبونش و اون نمیتونه به همه توضیح بده كه قصد من جلب توجه نیست، قصد من مثلا مد روز بود ؛ نه......
پس باید خیلی مواظب نوع پوشش و وضع ظاهرمون باشیم.شاید به خاطر همین است كه خدا در قرآن(آیه33سوره احزاب)به زنان میفرماید: خودنمایی نکن یعنی در اجتماع طوری ظاهر نشو كه همه نگاه ها متوجه تو بشه
و در آیه 32 همین سوره می فرماید: موقع حرف زدن هم مواظب باش با ناز و کرشمه حرف نزنی چون بیماردلان راجع به تو فکر بد میکنن.

راستی چقدر خدا به فکر شخصیت خانمهاست كه میخواد کسی راجع به اونا حتی فکر بد هم نکنه! حالا فکر کن آرایش صورتت و موهات و رنگ لباسهات به بینندگان چی میگه؟ از طرف دیگه همه انسان ها از نظر زیبایی ظاهری یکجور خلق نشدن، فرض کن بانویی مثل خیلی از زنها و دخترای امروزی با پوشیدن یک مانتوی تنگ و به نمایش گذاشتن اندام زیبایشو با آرایش صورتش و موهای خوش رنگش و حتی رنگ لباسش كه توجه هر رهگذری رو جلب میکنه، توجامعه ظاهر بشه، فکر میکنی مردی كه همسری داره كه بهره کمی از زیبایی داره یا اندامی خیلی زیبایی نداره یا حتی مرد جوانی كه همسر نداره با دیدن اون زن چه حالی میشه،شاید کمترینش این باشه كه تو دلش آرزو کنه کاش همسری مثل اون زن داشته باشه و این کمترینشه و این آرزوها مقدمه بسیاری از مفاسد دیگر‌ه.

شاید بگی گناه زن چیه كه به خاطر این مردهای بی جنبه باید خود رو محدود کنن و اون طوری كه دلشون میخواد نباشن؟اول اینکه اگه دلخواهی است پس هرکه هرکاری كرد را نباید سرزنش كرد، چون دلش میخواسته مثلا اگه کسی آومد کیف شما رو زد، حق اعتراض نداری چون دلش میخواسته[حالا از بین رفتن پول کجا و ازبین رفتن سلامت اخلاقی و روانی مردها در اثر فشارهای جنسی کجا!!!)

دوم اینکه غریزه جنسی هم مثل غریزه گرسنگی و تشنگیه، آیا شخص گرسنه ای كه بوی کباب به مشامش خورده و هوس کباب کرده بی جنبه است و قابل سرزنش؟شاید بگی فرق انسان و حیوان همینه و انسان اگه دلش خواست باید بتونه خودش رو کنترل کنه مثل انسان روزه دار.بله درسته؛ولی روزه دار هم بالاخره افطار میکنه،تشنه اگه آب بهش نرسه بعد از مدتی میمیره خودداری هم اندازه داره و این فشارها در بسیاری از مردها بالاخره یا باعث بیماری روانی میشهیا مرض اخلاقی و در نهایت ممکنه به فکرهای بدی بیفته

سوم اینکه ما مسلمانیم و معتقدیم كه تمام احکام دینی بر اساس حکمت خداست و برای سلامت فرد و جامعه و آرامش زندگی دنیا و آخرت است. پس بانوی مسلمانی كه با ظاهر غیر اسلامی وارد جامعه میشه در واقع به احکام دینش دهن کجی میکنه و با زبان بی زبانی میگه:من از خدا بیشتر میفهمم که چطور بگردم یا من خیلی شجاعم و از عذاب خدا نمیترسم( پناه بر خدا) شاید به خاطر همین خدا در آیه 31سوره نور به خانمها فرموده: زینت های خود را آشکار نکنید حتی برای پسربچه هایی كه تفاوت جنسیت زن و مرد رو میفهمن و به وسیله روسری گردن و سینه خود را بپوشانید حتی پاهایتان را محکم به زمین نکوبیدكه صدای خلخال كه زینت پنهانی شماست شنیده شود و توجه مردان جلب شود و از طرف دیگر به مرد و زن دستور داده كه مواظب نگاه‌های خود باشند.

ولی انصافا مردها نمیتوانند چشم بسته راه بروند و قرآن فقط برای مردها نازل نشده و زن هم باید مواظب نوع پوشش خود باشه.پس مواظب باشیم ظاهرمون به عنوان یک بانوی مسلمان اول دهن کجی به اسلام نباشه دوم اینکه باعث نشه دل مردی بلرزه و آرامش روحیش به هم بخوره و... و...

برای نویسنده این مطلب bahar تشکر کننده ها: 2
ostadelyass (چهارشنبه فروردين ماه 26, 1394 11:59 am), zohreh (يکشنبه ارديبهشت ماه 6, 1394 11:28 am)
رتبه: 14.29%

نماد کاربر
bahar
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: چهارشنبه آذر ماه 15, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 5837 بار
تشکر شده: 5121 بار
امتياز: 33890

بازگشت به مقالات متنوع دینی

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 6 مهمان