حقیقت سیاره عذاب از آیات محکم کتاب که ذکر خردمندان است plane

در این بخش ترجمه یا تفسیر قرآن و احادیث قدسی قرار داده شده است

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

حقیقت سیاره عذاب از آیات محکم کتاب که ذکر خردمندان است plane

پستتوسط gnod » دوشنبه مرداد ماه 21, 1397 2:34 am

حقیقت سیاره عذاب از آیات محکم کتاب که ذکر خردمندان است planet-x ..

الإمام ناصر محمد اليماني
27 - 11 - 1430 هـ
15 - 11 - 2009 مـ
12:26صباحاً
ـــــــــــــــــــــ

حقیقت سیاره عذاب از آیات محکم کتاب که ذکر خردمندان است planet-x ..

بسم الله الرحمن الرحيم

والصلاة والسلام على خاتم الأنبياء والمُرسلين وآله التوابين المُتطهرين والتابعين للحق إلى يوم الدين وسلامُ على المُرسلين والحمدُ لله رب العالمين

پاسخ مهدي منتظر خليفه خدا بربشر، با هشدار به همه بشریت تا بدانند خداوند يكتاي قهار قران عظيم را (كه جدم پيامبر امي مُحمد رسول الله صلى الله عليه وآله وسلم آنرا آورد) بر تمامي قريه هاي(آباديها) بشرفرستاد همان گونه كه خداوند مي فرمايند:
{قُلْ يَا أَيُّهَا النَّاسُ إِنِّي رَسُولُ اللَّهِ إِلَيْكُمْ جَمِيعاً الَّذِي لَهُ مُلْكُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ لا إِلَهَ إِلَّا هُوَ يُحْيِي وَيُمِيتُ فَآمِنُوا بِاللَّهِ وَرَسُولِهِ النَّبِيِّ الْأُمِّيِّ الَّذِي يُؤْمِنُ بِاللَّهِ وَكَلِمَاتِهِ وَاتَّبِعُوهُ لَعَلَّكُمْ تَهْتَدُونَ} صدق الله العظيم [الأعراف:158]
{بگو: «اى مردم من فرستاده خدا به سوى همه شما هستم؛ همان خدايى که حکومت آسمانها و زمين، از آن اوست؛ معبودى جز او نيست؛ زنده می ‏کند و می ‏ميراند؛ پس ايمان بياوريد به خدا و فرستاده‏ اش، آن پيامبر درس نخوانده ‏اى که به خدا و کلماتش ايمان دارد؛ و از او پيروى کنيد تا هدايت يابيد» }
خداوند مي فرمايند :
{مَنِ اهْتَدَى فَإِنَّمَا يَهْتَدِي لِنَفْسِهِ وَمَنْ ضَلَّ فَإِنَّمَا يَضِلُّ عَلَيْهَا وَلا تَزِرُ وَازِرَةٌ وِزْرَ أُخْرَى وَمَا كُنَّا مُعَذِّبِينَ حَتَّى نَبْعَثَ رَسُولًا} صدق الله العظيم [الإسراء:15]
{هر کس هدايت شود، براى خود هدايت يافته؛ و آن کس که گمراه گردد، به زيان خود گمراه شده است؛ و هيچ کس بار گناه ديگرى را به دوش نمی کشد؛ و ما هرگز (قومى را) مجازات نخواهيم کرد، مگر آنکه پيامبرى مبعوث کرده باشيم }
خداوند مي فرمايند :
{قُل لِلَّذِينَ كَفَرُواْ إِن يَنتَهُواْ يُغَفَرْ لَهُم مَّا قَدْ سَلَفَ وَإِنْ يَعُودُواْ فَقَدْ مَضَتْ سُنَّةُ الأَوَّلِينِ} صدق الله العظيم [الأنفال:38]
{به آنها که کافر شدند بگو: «چنانچه از مخالفت باز ايستند، (و ايمان آورند،) گذشته آنها بخشوده خواهد شد؛ و اگر به اعمال سابق بازگردند، سنّت خداوند در گذشتگان، درباره آنها جارى می ‏شود (؛و حکم نابودى آنان صادر می ‏گردد).}
پس سنت پيشينيان چنانچه ازذكر (قران) پروردگارشان رويگردان شوند چيست؟
خداوند مي فرمايند :
{قَدْ خَلَتْ مِنْ قَبْلِكُمْ سُنَنٌ فَسِيرُوا فِي الأَرْضِ فَانْظُروا كَيْفَ كَانَ عَاقِبَةُ المُكَذِّبِينَ} صدق الله العظيم [آل عمران: 137]
{پيش از شما، سنّت‏هايى وجود داشت؛ (و هر قوم، طبق اعمال و صفات خود، سرنوشت هايى داشتند؛ که شما نيز، همانند آن را داريد.) پس در روى زمين، گردش کنيد و ببينيد سرانجام تکذيب‏ کنندگان (آيات خدا) چگونه بود؟ }
وخداوند مي فرمايند :
{اسْتِكْبَارًا فِي الأَرْضِ وَمَكْرَ السَّيِّئِ وَلَا يَحِيقُ المَكْرُ السَّيِّئُ إِلَّا بِأَهْلِهِ فَهَلْ يَنْظُرُونَ إِلَّا سُنَّت الأَوَّلِينَ فَلَنْ تَجِدَ لِسُنَّت اللهِ تَبْدِيلًا وَلَنْ تَجِدَ لِسُنَّت اللهِ تَحْوِيلًا} صدق الله العظيم [فاطر:43]
{اينها همه بخاطر استکبار در زمين و نيرنگهاى بدشان بود؛ امّا اين نيرنگها تنها دامان صاحبانش را می ‏گيرد؛ آيا آنها چيزى جز سنّت پيشينيان و (عذابهاى دردناک آنان) را انتظار دارند؟ هرگز براى سنّت خدا تبديل نخواهى يافت، و هرگز براى سنّت الهى تغييرى نمی ‏يابى}
و سوال اين است هنگامي كه سنت عذاب بر آنها جاري مي شد آيا ايمانشان برايشان سودي داشت وجواب از كتاب خدا:
خداوند مي فرمايند :
{فَلَمْ يَكُ يَنْفَعُهُمْ إِيمَانُهُمْ لَمَّا رَأَوْا بَأْسَنَا سُنَّةَ اللهِ الَّتِي قَدْ خَلَتْ فِي عِبَادِهِ وَخَسِرَ هُنَالِكَ الكَافِرُونَ} صدق الله العظيم [غافر:85]
{امّا هنگامى که عذاب ما را مشاهده کردند، ايمانشان براى آنها سودى نداشتاين سنّت خداوند است که همواره در ميان بندگانش اجرا شده، و آنجا کافران زيانکار شدند }
واي ساكنان همه قراي بشريت دانستيد كه مُحمد رسول الله صلى الله عليه وآله وسلم رسول خدا براي همه شماست پس چون طبق سنت خدا در كتاب ، خدا قريه اي را عذاب نمی دهد مگر اينكه رسولي برايشان فرستد وچون محمد رسول خدا براي همه قراي بشر در كتاب خدا قران عظيم (ذكري براي جهانيان براي انانكه بخواهند در راه راست پايدار بمانند) پس چنانچه از كتاب خدا رويگردان شويد من مهدي منتظر همه قراي بشر را به عذابي فراگير بشارت مي دهم همانطور كه خداوند مي فرمايد:
{وَإِنْ مِنْ قَرْيَةٍ إِلَّا نَحْنُ مُهْلِكُوهَا قَبْلَ يَوْمِ الْقِيَامَةِ أَوْ مُعَذِّبُوهَا عَذَاباً شَدِيداً كَانَ ذَلِكَ فِي الْكِتَابِ مَسْطُوراً}صدق الله العظيم [الإسراء:58]

{هيچ شهر و آبادى نيست مگر اينکه آن را پيش از روز قيامت هلاک می ‏کنيم؛ يا به عذاب شديدى گرفتارشان خواهيم ساخت؛ اين، در کتاب الهى ثبت است.}
وسوالي كه در اينجا مطرح مي شود اين ست كه آيا خداوند آبادی های صالح را نيز عذاب مي دهد ؟ وجواب از محكم كتاب همانطور كه خداوند مي فرمايد:

{وَمَا كَانَ رَبُّكَ لِيُهْلِكَ الْقُرَى بِظُلْمٍ وَأَهْلُهَا مُصْلِحُونَ} صدق الله العظيم [هود:117]
{و چنين نيست که پروردگارت آباديها را بظلم و ستم نابود کند در حالى که اهلش مصلح (نيكوكار) بوده باشند }
وخداوند مي فرمايند :
{وَمَا كُنَّا مُهْلِكِي الْقُرَى إِلَّا وَأَهْلُهَا ظَالِمُونَ} صدق الله العظيم [القصص:59]
{و ما هرگز آباديها و شهرها را هلاک نکرديم مگر آنکه اهلش ظالم بودند}

پس نتيجه ميگيريم كه چون فتوا ی كتاب این است که:(و ما هرگز آباديها و شهرها را هلاک نکرديم مگر آنکه اهلش ظالم بودند )و چون در كتاب مي يابم كه عذاب شامل همه اباديهاي(قراي) بشر خواهد شد پس اين بدين معني است كه زمين از ظلم وجور آكنده شده وعذاب همه قراي (آباديهاي) بشر را فراخواهد گرفت عده ای عذاب شده و عده ای هلاك خواهند شد همان طور كه خداوند مي فرمايد :
{وَإِنْ مِنْ قَرْيَةٍ إِلَّا نَحْنُ مُهْلِكُوهَا قَبْلَ يَوْمِ الْقِيَامَةِ أَوْ مُعَذِّبُوهَا عَذَاباً شَدِيداً كَانَ ذَلِكَ فِي الْكِتَابِ مَسْطُوراً}صدق الله العظيم [الإسراء:58]
{هيچ شهر و آبادى نيست مگر اينکه آن را پيش از روز قيامت هلاک مى‏کنيم؛ يا به عذاب شديدى گرفتارشان خواهيم ساخت؛ اين، در کتاب الهى ثبت است.}
واز اين آيات محکم کتاب خداوند "عصر بعثت مهدي منتظر" را نتيجه خواهيد گرفت، پس خدا او را زماني كه همه قراي زمين (آباديها) از ظلم وجور پر شده بر مي انگيزد وهمه از كتاب خدا قران عظيم روگردان مي شوند در حالي كه خداوند قران را از تحريف محفوظ نگه داشته تا همه قراي بشر از قران مطلع شوند . همه آگاه شدند كه كتابي است كه از تحريف محفوظ مانده و آگاه شدند كه همه را به عبادت الله كه شريكي براي او نيست دعوت مي كند ولی همه قراي بشر از آن رويگردان شدند ، عده اي به آن كافر شده وعده اي به آن ايمان آورده ولي فقط از آنچه موافق احاديث وروايات است پيروي نموده وآنچه را كه با احاديث وروايات مخالف است به آن پشت نموده وبه احاديث و روايات تمسك می کنند گويي كه این احاديث وروايات هستند كه از تحريف محفوظ مانده اند در حالي كه مي بايست عكس آن باشد .هنگامي كه حديث يا روايتي با آيات محكم قران تناقض داشته باشد باید آن را رها کرد و به كتاب خدا كه از تحريف مصون است تمسك نمود در حالي كه آنان عكس آن را عمل مي نمايند ومخالف دستور خداوند عمل نموده ومي پندارند كه هدايت شده اند در حالي كه آنان تعقل نمي كنند . اي مردم تقواي خدا پيشه كنيد وآنان كه ايمان ندارند شما را خشمگين نسازند (و از راه خود منحرف نکنند)
{فَاصْبِرْ إِنَّ وَعْدَ اللَّهِ حَقٌّ وَلَا يَسْتَخِفَّنَّكَ الَّذِينَ لَا يُوقِنُونَ}صدق الله العظيم [الروم:60]
{ صبر پيشه کن که وعده خدا حق است؛ و هرگز کسانى که ايمان ندارند تو را خشمگين نسازند (و از راه خود منحرف نکنند)}
اي مسلمانان و همه مردم قسم به برپا كننده هفت آسمان محكم ونگهدارنده زمين با ميخها وهلاك كننده ثمود وعاد وغرق كننده فرعونيان خشن وسختگير و قسم به خداوند يكتا كه معبودي جز او نيست ؛ سياره (كوكب) عذاب را همه جهانيان خواهند ديد همان طور كه خورشيد را هنگام طلوع مي بينند واین سیاره از سمت قطبها براي مردم ظاهر مي شود و لعنت خدا به اندازه ذرات خاك بر مفتري دروغگوباشد. پس به خدا پناه آوريد وبدانيد كه خدا شديد العقاب (سخت مجازات دهنده) است وازبهترين هايي كه خداوند در كتاب براي شما نازل نموده پيروي كنيد قبل از اينكه عذاب شما را به صورت ناگهاني (بغته )گرفتار سازد. و از خداوند مغفرت بخواهيد و بدانيد كه خدا همه گناهان را مي بخشد وبه او انابه كنيد كه خدا كسي را كه به او انابه نكند هدايت نمي كند و بدانيد كه خدا ميان فرد وقلبش حائل مي شود وشما به سوی او محشور مي شويد آيا تعقل نمي كنيد؟
اي مسلمانان وای همه مردم (جهان)؛چقدر براي شما قسم خوردم و این قسم یک نيكوكار است نه قسم یک كافر ویا فاجر؛ این قسم مهدي منتظر است که از بيان حق قران آگاه است كه (سياره) كوكب عذاب سقرکه به صورت دوره اي براي بشر نمايان مي شود(لواحه للبشر) این سیاره ازنشانه های بزرگ ساعت (قيامت) بوده ودر عصر وزمانه و دوره من وشما در راه است تا به زمین برسد ،اگر مهدي منتظر از راستگويان باشد چه كسي شما را از عذاب خدا نجات مي دهد وچنانچه دروغگو باشم دروغم به گردن من خواهد بود –كه خدامسرف جبار را هدايت نمي كند --

{قُلْ يَا عِبَادِيَ الَّذِينَ أَسْرَ‌فُوا عَلَىٰ أَنفُسِهِمْ لَا تَقْنَطُوا مِن رَّ‌حْمَةِ اللَّـهِ ۚ إِنَّ اللَّـهَ يَغْفِرُ‌ الذُّنُوبَ جَمِيعًا ۚ إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ‌ الرَّ‌حِيمُ ﴿٥٣﴾ وَأَنِيبُوا إِلَىٰ رَ‌بِّكُمْ وَأَسْلِمُوا لَهُ مِن قَبْلِ أَن يَأْتِيَكُمُ الْعَذَابُ ثُمَّ لَا تُنصَرُ‌ونَ ﴿٥٤﴾ وَاتَّبِعُوا أَحْسَنَ مَا أُنزِلَ إِلَيْكُم مِّن رَّ‌بِّكُم مِّن قَبْلِ أَن يَأْتِيَكُمُ الْعَذَابُ بَغْتَةً وَأَنتُمْ لَا تَشْعُرُ‌ونَ ﴿٥٥﴾ أَن تَقُولَ نَفْسٌ يَا حَسْرَ‌تَىٰ عَلَىٰ مَا فَرَّ‌طتُ فِي جَنبِ اللَّـهِ وَإِن كُنتُ لَمِنَ السَّاخِرِ‌ينَ ﴿٥٦﴾أَوْ تَقُولَ لَوْ أَنَّ اللَّـهَ هَدَانِي لَكُنتُ مِنَ الْمُتَّقِينَ ﴿٥٧﴾ أَوْ تَقُولَ حِينَ تَرَ‌ى الْعَذَابَ لَوْ أَنَّ لِي كَرَّ‌ةً فَأَكُونَ مِنَ الْمُحْسِنِينَ ﴿٥٨﴾ بَلَىٰ قَدْ جَاءَتْكَ آيَاتِي فَكَذَّبْتَ بِهَا وَاسْتَكْبَرْ‌تَ وَكُنتَ مِنَ الْكَافِرِ‌ينَ ﴿٥٩﴾} صدق الله العظيم [الزمر]
{بگو: «اى بندگان من که بر خود اسراف و ستم کرده‏ايد! از رحمت خداوند نوميد نشويد که خدا همه گناهان را می آمرزد، زيرا او بسيار آمرزنده و مهربان است. و به درگاه پروردگارتان بازگرديد و در برابر او تسليم شويد، پيش از آنکه عذاب به سراغ شما آيد، سپس از سوى هيچ کس يارى نشويد! و از بهترين دستورهائى که از سوى پروردگارتان بر شما نازل شده پيروى کنيد پيش از آنکه عذاب (الهى) ناگهان به سراغ شما آيد در حالى که از آن خبر نداريد!» (اين دستورها براى آن است که) مبادا کسى روز قيامت بگويد: «افسوس بر من از کوتاهي هايى که در اطاعت فرمان خدا کردم و از مسخره‏ کنندگان (آيات او) بودم» يا بگويد: «اگر خداوند مرا هدايت می ‏کرد، از پرهيزگاران بودم» يا هنگامى که عذاب را می ‏بيند بگويد: «اى کاش فرصت ديگرداشتم و از نيکوکاران بودم!» آرى، آيات من به سراغ تو آمد، امّا آن را تکذيب کردى و تکبّر نمودى و از کافران بودى }
اي بندگان خدا اين سخن خدا را بياد آوريد:
{وَاتَّبِعُوا أَحْسَنَ مَا أُنزِلَ إِلَيْكُم مِّن رَّ‌بِّكُم مِّن قَبْلِ أَن يَأْتِيَكُمُ الْعَذَابُ بَغْتَةً وَأَنتُمْ لَا تَشْعُرُ‌ونَ ﴿٥٥﴾ أَن تَقُولَ نَفْسٌ يَا حَسْرَ‌تَىٰ عَلَىٰ مَا فَرَّ‌طتُ فِي جَنبِ اللَّـهِ وَإِن كُنتُ لَمِنَ السَّاخِرِ‌ينَ ﴿٥٦﴾أَوْ تَقُولَ لَوْ أَنَّ اللَّـهَ هَدَانِي لَكُنتُ مِنَ الْمُتَّقِينَ ﴿٥٧﴾ أَوْ تَقُولَ حِينَ تَرَ‌ى الْعَذَابَ لَوْ أَنَّ لِي كَرَّ‌ةً فَأَكُونَ مِنَ الْمُحْسِنِينَ ﴿٥٨﴾ بَلَىٰ قَدْ جَاءَتْكَ آيَاتِي فَكَذَّبْتَ بِهَا وَاسْتَكْبَرْ‌تَ وَكُنتَ مِنَ الْكَافِرِ‌ينَ ﴿٥٩﴾} صدق الله العظيم [الزمر]
{و از بهترين دستورهائى که از سوى پروردگارتان بر شما نازل شده پيروى کنيد پيش از آنکه عذاب (الهى) ناگهان به سراغ شما آيد در حالى که از آن خبر نداريد!» (اين دستورها براى آن است که) مبادا کسى روز قيامت بگويد: «افسوس بر من از کوتاهيهايى که در اطاعت فرمان خدا کردم و از مسخره‏کنندگان (آيات او) بودم» يا بگويد: «اگر خداوند مرا هدايت می ‏کرد، از پرهيزگاران بودم» يا هنگامى که عذاب را مى‏بيند بگويد: «اى کاش فرصت ديگرداشتم و از نيکوکاران بودم» آرى، آيات من به سراغ تو آمد، امّا آن را تکذيب کردى و تکبّر نمودى و از کافران بودى }
اي بندگان خدا آيا شما كر ولال وكور هستيد وتعقل نمي كنيد يا شما بيان قران مهدي منتظربا قران را نمي فهميد يا عرب زبانان بيان حق سخن خداوند را نمي فهمند كه مي فرمايد:
{وَأَنِيبُوا إِلَىٰ رَ‌بِّكُمْ وَأَسْلِمُوا لَهُ مِن قَبْلِ أَن يَأْتِيَكُمُ الْعَذَابُ ثُمَّ لَا تُنصَرُ‌ونَ ﴿٥٤﴾ وَاتَّبِعُوا أَحْسَنَ مَا أُنزِلَ إِلَيْكُم مِّن رَّ‌بِّكُم مِّن قَبْلِ أَن يَأْتِيَكُمُ الْعَذَابُ بَغْتَةً وَأَنتُمْ لَا تَشْعُرُ‌ونَ ﴿٥٥﴾ أَن تَقُولَ نَفْسٌ يَا حَسْرَ‌تَىٰ عَلَىٰ مَا فَرَّ‌طتُ فِي جَنبِ اللَّـهِ وَإِن كُنتُ لَمِنَ السَّاخِرِ‌ينَ ﴿٥٦﴾أَوْ تَقُولَ لَوْ أَنَّ اللَّـهَ هَدَانِي لَكُنتُ مِنَ الْمُتَّقِينَ ﴿٥٧﴾ أَوْ تَقُولَ حِينَ تَرَ‌ى الْعَذَابَ لَوْ أَنَّ لِي كَرَّ‌ةً فَأَكُونَ مِنَ الْمُحْسِنِينَ ﴿٥٨﴾ بَلَىٰ قَدْ جَاءَتْكَ آيَاتِي فَكَذَّبْتَ بِهَا وَاسْتَكْبَرْ‌تَ وَكُنتَ مِنَ الْكَافِرِ‌ينَ ﴿٥٩﴾} صدق الله العظيم [الزمر]
{و به درگاه پروردگارتان بازگرديد و در برابر او تسليم شويد، پيش از آنکه عذاب به سراغ شما آيد، سپس از سوى هيچ کس يارى نشويد و از بهترين دستورهائى که از سوى پروردگارتان بر شما نازل شده پيروى کنيد پيش از آنکه عذاب (الهى) ناگهان به سراغ شما آيد در حالى که از آن خبر نداريد» (اين دستورها براى آن است که) مبادا کسى روز قيامت بگويد: «افسوس بر من از کوتاهي هايى که در اطاعت فرمان خدا کردم و از مسخره‏ کنندگان (آيات او) بودم» يا بگويد: «اگر خداوند مرا هدايت می ‏کرد، از پرهيزگاران بودم» يا هنگامى که عذاب را مى‏بيند بگويد: «اى کاش فرصت ديگرداشتم و از نيکوکاران بودم» آرى، آيات من به سراغ تو آمد، امّا آن را تکذيب کردى و تکبّر نمودى و از کافران بودى }
شاید بگویند ما مسلمان (و تسلیم)پروردگارجهانيان هستيم پس امام مهدي حق در جواب گويد چنانچه مسلمان صادقي باشيد چرا از پيروي از انچه كه در قران از جانب پروردگارتان بر شما نازل شده رويگردان هستيد ؟بلكه از اسلام جز اسمش واز قران جز رسم الخطش باقي نمانده واينك عذاب بسيار نزديك شده ومسلمانان همچنان از دعوت مهدي منتظر به پيروي از قران عظيم وكفر به انچه مخالف محكمات ان است و اعتصام به قران سرباز مي زنند در حالي كه خدا و رسولش وومهدي منتظر بشما فتوا داده اند كه كه به قران عظيم ريسمان خدا چنگ زنيد (اعتصام كنيد) چنانچه به آن ايمان داشته باشيد پس بدا به ايماني كه به قران مصون از تحریف دارید ولي از دعوت به پيروي واحتكام به آن در آنچه كه در آن اختلاف داريد سر بازمی زنيد اي مسلمانان ايا تعقل نمي كنيد همان طور كه خداوند مي فرمايد
{إِنَّمَا تُنذِرُ مَنْ اتَّبَعَ الذِّكْرَ وَخَشِيَ الرَّحْمَنَ بِالْغَيْبِ فَبَشِّرْهُ بِمَغْفِرَةٍ وَأَجْرٍ كَرِيمٍ} صدق الله العظيم [يس:11]
تو فقط کسى را انذار می ‏کنى که از اين يادآورى (الهى) پيروى کند و از خداوند رحمان در نهان بترسد}

ای کسانی که از پیروی از ذکر خداوند گریزانید؛ می خواهید مهدی منتظر چه بشارتی یه شما بدهد؛ به من پاسخ دهید چرا از کتابی که بنابر وعده خداوند از تحریف مصون است پیروی نمی کنید و خداوند تعالی فرموده است:
{إِنَّا نَحْنُ نَزَّلْنَا الذِّكْرَ وَإِنَّا لَهُ لَحَافِظُونَ (9)} صدق الله العظيم [الحجر:9]
{ما قرآن را نازل کرديم؛ و ما بطور قطع نگهدار آنيم }
یا اینکه شما مسلمانان و كفار وعده خداوند را عملا تحقق يافته نمی دانید ونمي بينيد كه او براستي كتاب خويش را از تحريف مصون نگه داشته، پس تقوا پيشه كنيد. چرا از دعوت مهدي منتظر ناصر محمد اليماني كه شما را به پيروي از كتاب خدا فرا مي خواند تا هدايتگر كساني كه بخواهند به راه راست هدايت شوند باشد ،رويگردان هستيد. آيا چنانچه دانشمندان ناسا بگويند كه سياره عذاب دروغ است حقیقت ندارد آنها را باور مي كنيد، و برهان روشن قرآن در مورد سياره عذاب را تكذيب مي كنيد .آيا مهدي منتظر شما را از كتب ناسا مورد خطاب قرار مي دهد يا از كتاب خدا براي شما دليل مي آورد.
وخداوند مي فرمايد :
{وَمَا أَرْ‌سَلْنَاكَ إِلَّا كَافَّةً لِّلنَّاسِ بَشِيرً‌ا وَنَذِيرً‌ا وَلَـٰكِنَّ أَكْثَرَ‌ النَّاسِ لَا يَعْلَمُونَ ﴿٢٨﴾ وَيَقُولُونَ مَتَىٰ هَـٰذَا الْوَعْدُ إِن كُنتُمْ صَادِقِينَ ﴿٢٩﴾ قُل لَّكُم مِّيعَادُ يَوْمٍ لَّا تَسْتَأْخِرُ‌ونَ عَنْهُ سَاعَةً وَلَا تَسْتَقْدِمُونَ ﴿٣٠﴾} [سبأ]
{و ما تو را جز براى همه مردم نفرستاديم تا (آنها را به پاداش هاى الهى) بشارت دهى و (از عذاب او) بترسانى؛ ولى بيشتر مردم نمی ‏دانند! می ‏گويند: اگر راست می ‏گوييد، اين وعده کى خواهد بود» بگو: «وعده شما روزى خواهد بود که نه ساعتى از آن تأخير می‏کنيد و نه (بر آن) پيشى خواهيد گرفت» }
و خداوند مي فرمايد:
{وَقَالَ الَّذِينَ كَفَرُ‌وا لَن نُّؤْمِنَ بِهَـٰذَا الْقُرْ‌آنِ وَلَا بِالَّذِي بَيْنَ يَدَيْهِ ۗ وَلَوْ تَرَ‌ىٰ إِذِ الظَّالِمُونَ مَوْقُوفُونَ عِندَ رَ‌بِّهِمْ يَرْ‌جِعُ بَعْضُهُمْ إِلَىٰ بَعْضٍ الْقَوْلَ يَقُولُ الَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا لِلَّذِينَ اسْتَكْبَرُ‌وا لَوْلَا أَنتُمْ لَكُنَّا مُؤْمِنِينَ ﴿٣١﴾قَالَ الَّذِينَ اسْتَكْبَرُ‌وا لِلَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا أَنَحْنُ صَدَدْنَاكُمْ عَنِ الْهُدَىٰ بَعْدَ إِذْ جَاءَكُم ۖ بَلْ كُنتُم مُّجْرِ‌مِينَ ﴿٣٢﴾ وَقَالَ الَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا لِلَّذِينَ اسْتَكْبَرُ‌وا بَلْ مَكْرُ‌ اللَّيْلِ وَالنَّهَارِ‌ إِذْ تَأْمُرُ‌ونَنَا أَن نَّكْفُرَ‌ بِاللَّـهِ وَنَجْعَلَ لَهُ أَندَادًا ۚ وَأَسَرُّ‌وا النَّدَامَةَ لَمَّا رَ‌أَوُا الْعَذَابَ وَجَعَلْنَا الْأَغْلَالَ فِي أَعْنَاقِ الَّذِينَ كَفَرُ‌وا ۚ هَلْ يُجْزَوْنَ إِلَّا مَا كَانُوا يَعْمَلُونَ ﴿٣٣﴾} [سبأ]
{کافران گفتند: «ما هرگز به اين قرآن و کتابهاى ديگرى که پيش از آن بوده ايمان نخواهيم آورد» اگر ببينى هنگامى که اين ستمگران در پيشگاه پروردگارشان (براى حساب و جزا) نگه داشته شده ‏اند در حالى که هر کدام گناه خود را به گردن ديگرى می ‏اندازد (از وضع آنها تعجّب می کنى) مستضعفان به مستکبران می ‏گويند: «اگر شما نبوديد ما مؤمن بوديم!» (امّا) مستکبران به مستضعفان پاسخ می ‏دهند: «آيا ما شما را از هدايت بازداشتيم بعد از آنکه به سراغ شما آمد (و آن را بخوبى دريافتيد)؟! بلکه شما خود مجرم بوديد!» و مستضعفان به مستکبران می گويند: «وسوسه‏ هاى فريبکارانه شما در شب و روز (مايه گمراهى ما شد)، هنگامى که به ما دستور می ‏داديد که به خداوند کافر شويم و همتايانى براى او قرار دهيم!» و آنان هنگامى که عذاب (الهى) را می بينند پشيمانى خود را پنهان می ‏کنند (تا بيشتر رسوا نشوند)! و ما غل و زنجيرها در گردن کافران مى نهيم؛ آيا جز آنچه عمل می ‏کردند به آنها جزا داده می ‏شود؟ }
و خداوند مي فرمايد:
{وَإِذَا تُتْلَىٰ عَلَيْهِمْ آيَاتُنَا بَيِّنَاتٍ قَالُوا مَا هَـٰذَا إِلَّا رَ‌جُلٌ يُرِ‌يدُ أَن يَصُدَّكُمْ عَمَّا كَانَ يَعْبُدُ آبَاؤُكُمْ وَقَالُوا مَا هَـٰذَا إِلَّا إِفْكٌ مُّفْتَرً‌ى ۚ وَقَالَ الَّذِينَ كَفَرُ‌وا لِلْحَقِّ لَمَّا جَاءَهُمْ إِنْ هَـٰذَا إِلَّا سِحْرٌ‌ مُّبِينٌ ﴿٤٣﴾ وَمَا آتَيْنَاهُم مِّن كُتُبٍ يَدْرُ‌سُونَهَا ۖ وَمَا أَرْ‌سَلْنَا إِلَيْهِمْ قَبْلَكَ مِن نَّذِيرٍ‌ ﴿٤٤﴾} [سبأ]
{و هنگامى که آيات روشنگر ما بر آنان خوانده مي ‏شود، می ‏گويند: «او فقط مردى است که می‏خواهد شما را از آنچه پدرانتان می ‏پرستيدند بازدارد!» و می ‏گويند: «اين جز دروغ بزرگى که (به خدا) بسته شده چيز ديگرى نيست» و کافران هنگامى که حق به سراغشان آمد گفتند: «اين، جز افسونى آشکار نيست» ما (قبلا)ً چيزى از کتابهاى آسمانى را به آنان نداده‏ايم که آن را بخوانند ، و پيش از تو هيچ بيم ‏دهنده ( پيامبرى ) براى آنان نفرستاديم}
و خداوند مي فرمايد :
{قُلْ إِنَّمَا أَعِظُكُم بِوَاحِدَةٍ ۖ أَن تَقُومُوا لِلَّـهِ مَثْنَىٰ وَفُرَ‌ادَىٰ ثُمَّ تَتَفَكَّرُ‌وا ۚ مَا بِصَاحِبِكُم مِّن جِنَّةٍ ۚ إِنْ هُوَ إِلَّا نَذِيرٌ‌ لَّكُم بَيْنَ يَدَيْ عَذَابٍ شَدِيدٍ ﴿٤٦﴾ قُلْ مَا سَأَلْتُكُم مِّنْ أَجْرٍ‌ فَهُوَ لَكُمْ ۖ إِنْ أَجْرِ‌يَ إِلَّا عَلَى اللَّـهِ ۖ وَهُوَ عَلَىٰ كُلِّ شَيْءٍ شَهِيدٌ ﴿٤٧﴾ قُلْ إِنَّ رَ‌بِّي يَقْذِفُ بِالْحَقِّ عَلَّامُ الْغُيُوبِ ﴿٤٨﴾قُلْ جَاءَ الْحَقُّ وَمَا يُبْدِئُ الْبَاطِلُ وَمَا يُعِيدُ ﴿٤٩﴾ قُلْ إِن ضَلَلْتُ فَإِنَّمَا أَضِلُّ عَلَىٰ نَفْسِي ۖ وَإِنِ اهْتَدَيْتُ فَبِمَا يُوحِي إِلَيَّ رَ‌بِّي ۚ إِنَّهُ سَمِيعٌ قَرِ‌يبٌ ﴿٥٠﴾} [سبأ]
{«شما را تنها به يک چيز اندرز مى‏دهم، و آن اينکه: دو نفر دو نفر يا يک نفر يک نفر براى خدا قيام کنيد، سپس بينديشيد اين دوست و همنشين شما ( محمّد) هيچ گونه جنونى ندارد؛ او فقط بيم ‏دهنده شما در برابر عذاب شديد (الهى) است»(46) بگو: «هر اجر و پاداشى از شما خواسته‏ام براى خود شماست؛ اجر من تنها بر خداوند است، و او بر همه چيز گواه است (47)بگو: «پروردگار من حق را می ‏افکند، که او داناى غيبها (و اسرار نهان) است.» (48)بگو: «حق آمد! و باطل (کارى از آن ساخته نيست و) نمی ‏تواند آغازگر چيزى باشد و نه تجديد کننده آن»(49) بگو: «اگر من گمراه شوم، از ناحيه خود گمراه می ‏شوم؛ و اگر هدايت يابم، به وسيله آنچه پروردگارم به من وحى مى‏کند هدايت مي يابم؛ او شنواى نزديک است » (50)}

{وَلَوْ تَرَ‌ىٰ إِذْ فَزِعُوا فَلَا فَوْتَ وَأُخِذُوا مِن مَّكَانٍ قَرِ‌يبٍ ﴿٥١﴾ وَقَالُوا آمَنَّا بِهِ وَأَنَّىٰ لَهُمُ التَّنَاوُشُ مِن مَّكَانٍ بَعِيدٍ ﴿٥٢﴾ وَقَدْ كَفَرُ‌وا بِهِ مِن قَبْلُ ۖ وَيَقْذِفُونَ بِالْغَيْبِ مِن مَّكَانٍ بَعِيدٍ ﴿٥٣﴾ وَحِيلَ بَيْنَهُمْ وَبَيْنَ مَا يَشْتَهُونَ كَمَا فُعِلَ بِأَشْيَاعِهِم مِّن قَبْلُ ۚ إِنَّهُمْ كَانُوا فِي شَكٍّ مُّرِ‌يبٍ ﴿٥٤﴾}صدق الله العظيم [سبأ]
{اگر ببينى هنگامى که فريادشان بلند می ‏شود امّا نمی ‏توانند (از عذاب الهى) بگريزند، و آنها را از جاى نزديکى (که انتظارش را ندارند) می ‏گيرند (از درماندگى آنها تعجّب خواهى کرد) و (در آن حال) می ‏گويند: «به حقّ ايمان آورديم!»، ولى چگونه در حالي كه (سياره عذاب ) از دور دست آنها (زمين) را تحت تاثير قرار داده بود آنها پيش از اين (که در نهايت آزادى بودند) به آن کافر شدند در حالي كه ازفاصله دور زمين مورد حمله(تاثير) سياره عذاب
قرار داشت. (سرانجام) ميان آنها و خواسته‏ هايشان جدايى افکنده شد، همان گونه که با پيروان (و هم‏ مسلکان) آنها از قبل عمل شد، چرا که آنها در شک و ترديد بودند! }
پس اين سخن خداوند را به ياد آوريد:
{وَقَالُوا آمَنَّا بِهِ وَأَنَّىٰ لَهُمُ التَّنَاوُشُ مِن مَّكَانٍ بَعِيدٍ ﴿٥٢﴾ وَقَدْ كَفَرُ‌وا بِهِ مِن قَبْلُ ۖ وَيَقْذِفُونَ بِالْغَيْبِ مِن مَّكَانٍ بَعِيدٍ ﴿٥٣﴾ وَحِيلَ بَيْنَهُمْ وَبَيْنَ مَا يَشْتَهُونَ كَمَا فُعِلَ بِأَشْيَاعِهِم مِّن قَبْلُ ۚ إِنَّهُمْ كَانُوا فِي شَكٍّ مُّرِ‌يبٍ ﴿٥٤﴾} صدق الله العظيم [سبأ]
{و (در آن حال) می ‏گويند: «به حقّ ايمان آورديم!»، ولى چگونه در حالي كه (سياره عذاب ) از دور دست آنها (زمين) را تحت تاثير قرار داده بود آنها پيش از اين به آن کافر شدند در حالي كه ازفاصله دور زمين مورد حمله(تاثير) سياره عذاب قرار داشت. (سرانجام) ميان آنها و خواسته‏ هايشان جدايى افکنده شد، همان گونه که با پيروان (و هم‏ مسلکان) آنها از قبل عمل شد، چرا که آنها در شک و ترديد بودند! }
پس اي عاقلان به سخن خداوند بنگريد كه مي فرمايد :
{وَلَوْ تَرَ‌ىٰ إِذْ فَزِعُوا فَلَا فَوْتَ وَأُخِذُوا مِن مَّكَانٍ قَرِ‌يبٍ ﴿٥١﴾ وَقَالُوا آمَنَّا بِهِ وَأَنَّىٰ لَهُمُ التَّنَاوُشُ مِن مَّكَانٍ بَعِيدٍ ﴿٥٢﴾ وَقَدْ كَفَرُ‌وا بِهِ مِن قَبْلُ ۖ وَيَقْذِفُونَ بِالْغَيْبِ مِن مَّكَانٍ بَعِيدٍ ﴿٥٣﴾ وَحِيلَ بَيْنَهُمْ وَبَيْنَ مَا يَشْتَهُونَ كَمَا فُعِلَ بِأَشْيَاعِهِم مِّن قَبْلُ ۚ إِنَّهُمْ كَانُوا فِي شَكٍّ مُّرِ‌يبٍ ﴿٥٤﴾}صدق الله العظيم [سبأ]
{اگر ببينى هنگامى که فريادشان بلند می ‏شود امّا نمی ‏توانند (از عذاب الهى) بگريزند، و آنها را از جاى نزديکى (که انتظارش را ندارند) می ‏گيرند (از درماندگى آنها تعجّب خواهى کرد) و (در آن حال) می ‏گويند: «به حقّ ايمان آورديم!»، ولى چگونه در حالي كه (سياره عذاب ) از دور دست آنها (زمين) را تحت تاثير قرار داده بود . آنها پيش از اين به آن کافر شدند در حالي كه ازفاصله دور زمين مورد حمله(تاثير) سياره عذاب قرار داشت. (سرانجام) ميان آنها و خواسته‏ هايشان جدايى افکنده شد، همان گونه که با پيروان (و هم ‏مسلکان) آنها از قبل عمل شد، چرا که آنها در شک و ترديد بودند! }
در اين آيات خداوند از سياره عذاب كه در آن ترديد دارند سخن مي گويد در ابتدا آنها به وجود آن اعتراف كردند ولی بعد آن را انكار نمودند .
اين سياره پیش از این از فاصله دور زمين را تحت تاثير و مورد هجوم قرار داد پس در ان روز كه سياره از نزديكي زمين عبور كند چه خواهيد كرد؟ كه خداوند مي فرمايد:
{اگر ببينى هنگامى که فريادشان بلند می ‏شود امّا نمی ‏توانند (از عذاب الهى) بگريزند، و آنها را از جاى نزديکى (که انتظارش را ندارند) می ‏گيرند (از درماندگى آنها تعجّب خواهى کرد) و (در آن حال) می ‏گويند: «به حقّ ايمان آورديم!»، ولى چگونه در حالي كه (سياره عذاب ) از دور دست آنها (زمين) را تحت تاثير قرار داده بود . آنها پيش از اين به آن کافر شدند در حالي كه ازفاصله دور زمين مورد حمله(تاثير) سياره عذاب قرار داشت. (سرانجام) ميان آنها و خواسته‏ هايشان جدايى افکنده شد، همان گونه که با پيروان (و هم ‏مسلکان) آنها از قبل عمل شد، چرا که آنها در شک و ترديد بودند! }
اي امت اسلام قسم به الله كه خدايي ومعبودي جز او نيست سياره عذاب بي شك بزودي مي آيد وبه آنان كه ميگويند
عبور آن روز جمعه 21 دسامبر 2012 خواهد بود از محكم كتاب پاسخ مي دهم و مي گويم خداوند مي فرمايد:
{خُلِقَ الْإِنسَانُ مِنْ عَجَلٍ ۚ سَأُرِ‌يكُمْ آيَاتِي فَلَا تَسْتَعْجِلُونِ ﴿٣٧﴾ وَيَقُولُونَ مَتَىٰ هَـٰذَا الْوَعْدُ إِن كُنتُمْ صَادِقِينَ ﴿٣٨﴾ لَوْ يَعْلَمُ الَّذِينَ كَفَرُ‌وا حِينَ لَا يَكُفُّونَ عَن وُجُوهِهِمُ النَّارَ‌ وَلَا عَن ظُهُورِ‌هِمْ وَلَا هُمْ يُنصَرُ‌ونَ ﴿٣٩﴾ بَلْ تَأْتِيهِم بَغْتَةً فَتَبْهَتُهُمْ فَلَا يَسْتَطِيعُونَ رَ‌دَّهَا وَلَا هُمْ يُنظَرُ‌ونَ ﴿٤٠﴾}صدق الله العظيم
{(آرى،) انسان از عجله آفريده شده؛ ولى عجله نکنيد؛ بزودى آياتم را به شما نشان خواهم داد آنها مى‏گويند: «اگر راست مي گوييد، اين وعده کى فرا می رسد؟» ولى اگر کافران می ‏دانستند زمانى که (فرا می‏رسد) نمى‏توانند شعله ‏هاى آتش را از صورت و از پشت هاى خود دور کنند، و هيچ کس آنان را يارى نمی ‏کند (اين قدر درباره تحقق آن شتاب نمی ‏کردند) (آرى، اين عذاب الهى) بطور ناگهانى به سراغشان می ‏آيد و مبهوتشان می‏کند؛ آنچنان که توانايى دفع آن را ندارند، و به آنها مهلت داده نمی ‏شود}
خداوند تعالی می فرماید:
{وَيَقُولُونَ مَتَى هَذَا الْوَعْدُ إِنْ كُنْتُمْ صَادِقِينَ (٤٨)قُلْ لا أَمْلِكُ لِنَفْسِي ضَرًّا وَلا نَفْعًا إِلا مَا شَاءَ اللَّهُ لِكُلِّ أُمَّةٍ أَجَلٌ إِذَا جَاءَ أَجَلُهُمْ فَلا يَسْتَأْخِرُونَ سَاعَةً وَلا يَسْتَقْدِمُونَ (٤٩)قُلْ أَرَأَيْتُمْ إِنْ أَتَاكُمْ عَذَابُهُ بَيَاتًا أَوْ نَهَارًا مَاذَا يَسْتَعْجِلُ مِنْهُ الْمُجْرِمُونَ (٥٠)أَثُمَّ إِذَا مَا وَقَعَ آمَنْتُمْ بِهِ آلآنَ وَقَدْ كُنْتُمْ بِهِ تَسْتَعْجِلُونَ (٥١)} صدق الله العظيم [يونس]
{و می ‏گويند: «اگر راست می ‏گویى، اين وعده کى خواهد بود» بگو: «من (حتّى) براى خودم زيان و سودى را مالک نيستم، (تا چه رسد براى شما!) مگر آنچه خدا بخواهد. براى هر قوم و ملّتى، سرآمدى است؛ هنگامى که اجل آنها فرا رسد، نه ساعتى تأخير می ‏کنند، و نه پيشى می ‏گيرند بگو: «اگر وعده عذاب او، شب‏ هنگام يا در روز به سراغ شما آيد (،آيا می ‏توانيد آن را از خود دفع کنيد؟)» پس مجرمان براى چه عجله می ‏کنند؟ آنگاه که واقع شد، به آن ايمان می ‏آوريد! (به شما گفته می ‏شود:حالا؟! در حالى که قبلاً براى آن عجله می ‏کرديد }
و خداوند مي فرمايد :
{لَعَلَّكَ بَاخِعٌ نَّفْسَكَ أَلَّا يَكُونُوا مُؤْمِنِينَ ﴿٣﴾ إِن نَّشَأْ نُنَزِّلْ عَلَيْهِم مِّنَ السَّمَاءِ آيَةً فَظَلَّتْ أَعْنَاقُهُمْ لَهَا خَاضِعِينَ ﴿٤﴾ وَمَا يَأْتِيهِم مِّن ذِكْرٍ‌ مِّنَ الرَّ‌حْمَـٰنِ مُحْدَثٍ إِلَّا كَانُوا عَنْهُ مُعْرِ‌ضِينَ ﴿٥﴾ فَقَدْ كَذَّبُوا فَسَيَأْتِيهِمْ أَنبَاءُ مَا كَانُوا بِهِ يَسْتَهْزِئُونَ ﴿٦﴾} [الشعراء]
{گويى می ‏خواهى جان خود را از شدّت اندوه از دست دهى بخاطر اينکه آنها ايمان نمی آورند اگر ما اراده کنيم، از آسمان بر آنان آيه‏اى نازل می کنيم که گردن هايشان در برابر آن خاضع گرددو هيچ ذکر تازه‏اى از سوى خداوند مهربان براى آنها نمی ‏آيد مگر اينکه از آن روی‏گردان می ‏شوند آنان تکذيب کردند؛ امّا بزودى اخبار (کيفر) آنچه را استهزا می ‏کردند به آنان می ‏رسد }
{فَارْ‌تَقِبْ يَوْمَ تَأْتِي السَّمَاءُ بِدُخَانٍ مُّبِينٍ ﴿١٠﴾ يَغْشَى النَّاسَ ۖ هَـٰذَا عَذَابٌ أَلِيمٌ ﴿١١﴾ رَّ‌بَّنَا اكْشِفْ عَنَّا الْعَذَابَ إِنَّا مُؤْمِنُونَ ﴿١٢﴾} [الدخان]
{پس منتظر روزى باش که آسمان دود آشکارى پديد آورد...که همه مردم را فرامی ‏گيرد؛ اين عذاب دردناکى است! (می گويند: پروردگارا! عذاب را از ما برطرف کن که ايمان می ‏آوريم. }
{إِذَا جَاءَ نَصْرُ‌ اللَّـهِ وَالْفَتْحُ ﴿١﴾ وَرَ‌أَيْتَ النَّاسَ يَدْخُلُونَ فِي دِينِ اللَّـهِ أَفْوَاجًا ﴿٢﴾ فَسَبِّحْ بِحَمْدِ رَ‌بِّكَ وَاسْتَغْفِرْ‌هُ ۚ إِنَّهُ كَانَ تَوَّابًا ﴿٣﴾} [النصر]
{هنگامى که يارى خدا و پيروزى فرارسد، و ببينى مردم گروه گروه وارد دين خدا مى‏شوند، پروردگارت را تسبيح و حمد کن و از او آمرزش بخواه که او بسيار توبه‏ پذير است }
{وَيَقُولُونَ مَتَىٰ هَـٰذَا الْفَتْحُ إِن كُنتُمْ صَادِقِينَ ﴿٢٨﴾ قُلْ يَوْمَ الْفَتْحِ لَا يَنفَعُ الَّذِينَ كَفَرُ‌وا إِيمَانُهُمْ وَلَا هُمْ يُنظَرُ‌ونَ ﴿٢٩﴾ فَأَعْرِ‌ضْ عَنْهُمْ وَانتَظِرْ‌ إِنَّهُم مُّنتَظِرُ‌ونَ ﴿٣٠﴾} صدق الله العظيم [السجدة]
{آنان می ‏گويند: «اگر راست می گوييد، اين پيروزى شما کى خواهد بود؟!» بگو: «روز پيروزى، ايمان آوردن، سودى به حال کافران نخواهد داشت؛ و به آنها هيچ مهلت داده نمي ‏شود حال که چنين است، از آنها روى بگردان و منتظر باش؛ آنها نيز منتظرند (تو منتظر رحمت خدا و آنها هم منتظر عذاب او) }

وسلامُ على المُرسلين والحمدُ لله رب العالمين

الإمام المهدي المنتظر ناصر محمد اليماني.

http://www.the-greatnews.com/showthread.php?11971-
https://www.nasser-yamani.com/forumdisplay.php?54-فارسي
gnod
کاربر کوشا
کاربر کوشا

تاريخ عضويت: دوشنبه مرداد ماه 14, 1397 1:32 am
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 0

بازگشت به ترجمه یا تفسیر قرآن و احادیث قدسی

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان