أسماءالهی

در این بخش مطالب متفرقه در این زمینه قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar, Modir-Banowan

أسماءالهی

پستتوسط mehr » جمعه مرداد ماه 7, 1390 11:54 pm

با سلام و تبریک به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و قبولی طاعات و عبادات. دوستان عزیز پینوسی دلم واسه پینوس و پینوسیا تنگه. مدتی است من همراه مادرم در بیمارستان هستم ،قرار قلبش رو عمل کنند ،داشتم کتاب زندگی در پرتو أسماءالهی رو مطالعه می کردم که یاد شما پینوسی های عزیز افتادم و با خود گفتم که بهتره ما هم در این ماه پر فیض مثل این کتاب پر برکت  هر کدام به یکی از أسماء الهی اشاره و در موردش شرح بدیم .اکنون برای خودم امکان نداره ولی سعی خودمو میکنم،و این زحمت مملو از رحمت رو به شما کاربران عزیز واگذار کردم.به همین دلیل این مطلب رو واسه دوستم نها اس ام اس کردم برای خودم امکان ارسال نیست.
دوستان گرامی برای سلامتی مادرم محتاج دعای خیر شما هستم.

دلتان شاد،لبتان خندان،سینه تان آتشکده یزدان باد.التماس دعا
mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

تاريخ عضويت: دوشنبه فروردين ماه 8, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 1274 بار
تشکر شده: 1137 بار
امتياز: 1630

پستتوسط basireh » شنبه مرداد ماه 8, 1390 10:09 pm

سلام بر مهر عزیز و با آرزوی شفای خیر برای مادرتون ؛
توی پینوس جاتون خیلی خالیه گلم موفق و شاد باشید.
إن شاء الله ایده ی جالبتونو عملی می کنیم
گر همچو من افتاده ی این دام شوی / ای بس که خراب فرقه و جام شوی  
ما عاشق و رند و مست و عالم سوزیم/ با ما منشین و گرنه بد نام شوی

برای نویسنده این مطلب basireh تشکر کننده ها:
mehr (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
basireh
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: چهارشنبه اسفند ماه 24, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 317 بار
تشکر شده: 236 بار
امتياز: 10

پستتوسط CafeWeb » سه شنبه مرداد ماه 11, 1390 11:50 pm

با سلام و احترام خدمت شما کاربر فعال و گرامی سایت ، امیدوارم که مادرتون بهبود پیدا کنن و عمل شون موفقیت آمیز باشه و شما هر چه زود تر به سایت برگردید و از دوستان و کاربران گرامی سایت میخواهم برای بهبود مادرتون دعا کنن

عضويت  / ورود

وب سایت پینوس
دینی ، علمی ، فرهنگی - اجتماعی
Www.Penous.Com , http://Www.Penous.ir  ,  http://Www.Penous.Net

واحد خبری پینوس
جدیدترین اخبار پاوه و اورامانات ، ایران و جهان
News.Penous.Com

برای نویسنده این مطلب CafeWeb تشکر کننده ها:

نماد کاربر
CafeWeb
مدیر کل سایت
مدیر کل سایت

تاريخ عضويت: جمعه آذر ماه 25, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 1073 بار
تشکر شده: 906 بار
امتياز: 101619

پستتوسط ModireTalar » چهارشنبه مرداد ماه 11, 1390 1:19 am

سلام
ان شاء الله حال مادرتون هر چه زودتر بهبود پیدا کنه و خداوند به همه مریضا صحت و سلامتی عطا فرماید.
خداوندا ! در این ماه مبارک و پر خیر و برکتت  عاجزانه از درگاهت خواستاریم:
سلامت و صحت جسمی را به ما عطا فرمایی تا با توان و نیروی بیشتری بتوانیم از این سفره رحمت با اشتهایی سیری ناپذیر استفاده کنیم.

با آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما بزرگواران

التماس دعا!

برای نویسنده این مطلب ModireTalar تشکر کننده ها:

نماد کاربر
ModireTalar
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: جمعه اسفند ماه 26, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 633 بار
تشکر شده: 275 بار
امتياز: 2640

پستتوسط mosabsalehii » چهارشنبه مرداد ماه 12, 1390 11:32 am

<<اللهم اشفی مرضانا>>                                                                                   باسلام خدمت کاربرعزیزمهرواقعاجاتون در پینوس خالیه دراین ماه مبارک ازصمیم دل برای همه ی بیماران بخصوص مادرگرامیتان آرزوی صحت وسلامت کامل دارم ومطمئن باشید پینوسی های عزیز مادرتون راازدعای خیربی نصیب نمی کنند.
طلوع هر چیز که زیبا باشد ، به زیبایی دیدن خوشحالی دوست نیست

برای نویسنده این مطلب mosabsalehii تشکر کننده ها:

نماد کاربر
mosabsalehii
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: پنج شنبه تير ماه 16, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 1 دفعه
تشکر شده: 138 بار

پستتوسط abdulrahman » يکشنبه مرداد ماه 16, 1390 5:31 pm

با سلام خدمت شما
من هم به نوبه ی خود وظیفه می دانم که برای سلامتی مادر گرامیتان دعا کنم به امید خدا هرچه زود تر سلامتی کامل خود را بازیابند.
مژده ده بندگانی را که سخنان مختلف را می شنوند و از بهترین آنان پیروی می کنند.

برای نویسنده این مطلب abdulrahman تشکر کننده ها:

نماد کاربر
abdulrahman
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: چهارشنبه اسفند ماه 24, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 390 بار
تشکر شده: 249 بار
امتياز: 830

پستتوسط mehr » يکشنبه مرداد ماه 22, 1390 2:09 am

با سلام و تشکر از همه پینوسیای عزیز.ان شا ءالله طاعات و عبادات همگی مورد قبول حق قرار گیرد.

و اما اسماء زیبای الهی.........
"و لله الأسماءالحسنی فادعوه بها......"
(خدا دارای زیباترین نام هاست او را بدان نام ها بخوانید.)
خداوند دارای 99اسم است،صدتا بجز یکی،هرکس آن ها را –ضمن درکشان-بشمارد وارد بهشت می شود.

من خودم از اسم زیبای رحیم خیلی خوشم میآد و همیشه از خداوند می خواهم که رحمتش را چه در دنیا و چه در قیامت شامل حال همه بندگان مومنش گرداند.
".....وکان بالمومنین رحیما"
(او پیوسته به مومنان مهربان بوده است.)
به اهل بهشت بعد از ورودشان به بهشت گفته می شود:"سلام قولا من رب رحیم"
ترمذی حدیث زیبایی را روایت می کند:
(وقتی خداوند آدم را آفرید و روح را در او دمید،عطسه کرد و گفت الحمدلله،او به اذن خدا او را حمد نمود و خداوند در جوابش فرمود:خداوند به تو رحم  می کند.)این اولین سخنی بود که خدای متعال به آدم فرمود.
خداوند متعال ،هستی ،خلقت آدم ،قرآن و تک تک سوره هایش را با  رحمت آغاز نموده است.
پیامبر(ص)می فرماید :
"هیچ یک از شما را عملش داخل بهشت نمی کند.گفتند:حتی تو ای رسول خدا؟
می فرماید:حتی من،مگر اینکه خدا مرا در رحمت و لطف خود فرو برد."
خداوند بهشت را رحمت نامیده است.
"ای بهشت ! تو رحمت من هستی ،پس توسط تو بر هریک از بندگانم که اراده کردم رحم می کنم."

در روایات آمده است روز قیامت مردی می آید که درباره اش گفته می شود:خوبی ها و بدی هایش را وزن کنید.بدی هایش بیشتر است،در نتیجه می گوید:چه کسی حسنه ای به من قرض می دهد تا بتوانم با آن داخل بهشت شوم؟به سراغ مادر و برادران و دوستانش می رود،اما همگی در جواب می گویند:خودم،برای خودم می خواهم.
به مردی می رسد که کوهی از گناه و کار ناپسند و یک حسنه دارد.مرد به او می گوید:بیا این حسنه ام را بگیر....خوشحال می شود....خداوند متعال به مردی که حسنه اش را بخشیده است می گوید:رحم تو نسبت به آن مرد از رحم من بیشتر نیست،زیرا من أرحم الراحمین هستم. پس هر دو وارد بهشت شوید.

آثار رحمت در هستی:
- این از لطف و مرحمت الهی است که شب و روز را برای شما آفریده است تا در آن بیارامید و فضل خدا را بجویید، و سپاسگزار باشید.
-رحمت دیگر خدا این است که خداوند چیزهای اساسی را که مایه ی پا برجایی حیات توست،هرگز تحت تسلط هیچ کس قرار نمی دهد.به خاطر رحمت خداست که آب ها در چاه ها برایت ذخیره می شوند و......
-نزول باران از دیگر رحمت های خداوند است.
آثار رحمت الهی  در روابط اجتماعی:چه کسی در دل پدران و مادران از زمان آدم تا روز قیامت تخم رحمت نسبت به فرزندان را کاشت؟مکانی که تو در زمان جنینی در آن نگهداری می شوی رحم نامیده شده است و خداوند در مورد صله ی رحم می فرماید:من رحمانم و صله رحم نیز از رحم من است و برای آن از اسمم ،اسمی برگزیده ام.بنابراین هرکس صله ی رحم به جای آورد رحمم را به او می رسانم و اگر کسی آن را ادا نکند رحمم را از از قطع می کنم.

-از دیگر رحمت هایش این است که هرچقدر هم گناهان ما زیاد باشد باز هم او مارا می بخشد.
-رحمت بین همسران :یکی از نشانه های خدا این است که از جنس خودتان همسرانی را برای شما آفرید تا در کنار آنان بیارامید و در میان شما و ایشان مهر و محبت انداخت.
-در ارسال پیامبر (ص)رحمت خدا نهفته است:"وما ارسلناک الا رحمه للعالمین"

رحمت خدا حدو مرز ندارد.به دعای پیامبر (ص)در این مورد دقت کن که فرمود:"بارالها!رحمتی را از تو می خواهم که با آن تمرکزم را احیا کنم،پریشانی ام را سامان بخشم،اموراتم را اصلاح گردانم،دور افتاده ام را به من باز گرداند و با آن از هر بدی ای در امان باشم.رحمتی را از تو می خواهم که با آن به شرف کرامت در دنیا و آخرت برسم."

رحمت های ویژه رمضان:
خداوند دنیا را به آنان که دوستشان دارد و کسانی که دوستشان ندارد می دهد،اما این دین را فقط به آن کسانی می دهد که دوستش دارد.
رحمت خاص مومنین در ماه رمضان ممکن است جاری شدن اشکی از چشم باشد.دو رکعت نماز،رحمت ویژه ای است که موجب نزدیک شدنت به خدا می شود.این از رحمت خاص اوست که امروز در حضورش با قلبی پر از شادی و سرور نماز می خوانی.

رحمان به رحم کنندگان رحم می کند.به آنان که در زمین هستند رحم کنید تا کسی که در آسمان است به شما رحم کند.
خداوند رحم می کند به مردی که شب بیدار می شود و همسرش را هم بیدار می کند و با هم دو رکعت نماز می خوانند.
رحمت بر قومی که در میانشان قطع کننده ی رحم باشد نمی نشیند.
نیکی به والدین......"بال تواضع مهربانی را برایشان فرود آور."
نمازشب و قرآن را به این نیت تلاوت کن که خداوند متعال به تو رحم کند.
هنگامی که قرآن خوانده می شود ،گوش فرا دهید و خاموش باشید تا مشمول رحمت خدا شوید.
شادباش.با شوق سجده ببر و قرآن بخوان و با شوق او را فرا بخوان.
شما دوستان عزیز کدام اسم خداوند متعال را دوست دارید و هر چه در موردش می دانید و تا کنون فهم کرده اید برایمان بازگویید؟
"اللّهم انّا نسالک عیش السعداء و موت الشهداء و مرافقه الانبیاء و النصر علی الاعداء"
mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

تاريخ عضويت: دوشنبه فروردين ماه 8, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 1274 بار
تشکر شده: 1137 بار
امتياز: 1630

پستتوسط mosabsalehii » دوشنبه مرداد ماه 24, 1390 2:24 pm

توسل به اسمآء الله الحسنی:
ولله الاسمآء الحسنی فادعوه بها وذرواالذین یلحدون فی اسمآئه سیجزون ما کانوا یعملون.

•      ای نزدیکترین  وای آگاه ترین و ای توانا ترین ....تنها تورا می خوانیم .

* واینها همه از صفات یک فریاد رس مثل توست ،  وکسی جز تو دارای این اوصاف عالیه نیست .
•      ای تنها ترین تنهایان وای مجیب دعای مضطرین. حتی اگر اجازه دهی که کسی غیر از توررا بخوانم نمی خوانم ، چون از باب استحیآء چگونه بتوانم در برابر وجود مبارک همیشه حاضر وناظرت کس دیگری را بخوانم ، وحتی هیچ پیامبری جز تورا نخواند.
•       در حالیکه از دوران بسیارپایین حیاتم  که حتی  شرمم  آید از آن بگویم..... ( من نطفه) تا به امروز که   چشم وگوشی باز کرده ام ( فجعلناه سمیعا بصیرا) وبا گستاخی  تمام  از سایه ی الطا ف  بیکرانت   خود را یک انسان  می دانم،  تنها تو خالق  ورازق و یاور وفراهم کننده ی نیازمندیهای حیاتم بوده ای  و اگر خود را خوب شناخته باشم ،باید همیشه  این سرود سید الاستغفار را زمزمه کنم   (اللهم انت ربی لا اله الا انت خلقتنی وانا عبدک وانا علی عهدک ووعدک ماستطعت اعوذ بک من شر ما صنعت ابوء لک بنعمتک علی وابوء بذنبی فاغفر لی فانه لا یغفر الذنوب الا انت).

•      و در آن دورانی که نه خود را می شناختم ونه تورا، توبودی که من ناچیز را از هیچ آفریدی و مرا در نهایت معدومی شناختی وهمیشه فریادرسم بود ه ای ،  وحتی پدری که  تربیتم می کرد و معلمی که تعلیمم می داد ویا مادری که  خوابهای شیرینش را برای من بهم می زد تا که من گرسنگی نکشم ، اینها همه وهمه  و  اینهمه  نعمات دیگر ی که در اختیار من است از لطف توبود ه وهست وتو بمن بخشیدای.
•      والآ ن که چشم وگوشی پیدا کرده ام چرا به تو نبالم  ای خالق بیچون ، و راه را از خود گم کنم و دنبال کس یا کسان دیگری بروم؟ وبجای احد احد گفتن  وتو را ولی نعمتها دانستن  ، و با آنهمه عظمتت فراموشت کنم ؟! وبه درگاه خلق فقیر پناه ببرم؟ !( والله الغنی وانتم الفقرآء).واین است نتیجه ی دروسی که خواندم ؟ واین  است شرط علم وعرفان و انصاف وبندگی  ( حا شا وکلا ...)؟ یا ایها الانسان ماغرک بربک الکریم؟ الذی خلقک فسواک فعدلک فی ای صوره ما شآء رکبک.
•      قال الله سبحانه وتعالی (ولله الاسمآء الحسنی فادعوه بها وذرواالذین یلحدون فی اسمآئه سیجزون ماکانوا یعملون).(180-اعراف)وبرای الله تعالی نامهایی است ، پس اورا بدان نامها بخوانید.وکسانی که نامهای خدا را به تحریف می کشند رها کنید.در آینده ای نزدیک کیفر آن اعمال (وعقاید) زشت خود را خواهند دید.

•       همانهایی که شما فرامیخوانید انسانهایی مثل خودتان اند نه سنگها وچوبها: ( ان الذین تدعون من دون الله عباد امثالکم ، فادعوهم ، فلیستجیبوا لکم  ان کنتم صادقین): (149- اعراف.) کسانیرا که پایین تر از خدا ( به فر یادرسی ) می خوانیدبندگانی همچون خودتان اند ،( وکاری از آنان ساخته نیست ونمی توانند فریادرس شما باشند، بنا  براین به زعم تو خالی خود اگر کاری ازایشان ساخته است ) پس آنان را به فریاد خوانید. باید که به شما پاسخ دهند اگر راست می گوئید.

•       ( الهم ارجل یمشون بها )آیا این (پایینتران از خدا، هر که وهرچه باشند) مگر دارای پاهایی هستند که با آنها راه بروند؟ ( ام لهم اید یبطشون بها)یا دارای دستهایی هستند که با آنها چیزی را بر گیرند؟( ودفع بلا از شما وخویشتن کنند؟) ،(ام لهم اعین یبصرون بها ؟) یا چشمهایی دارند که با آنها ببینند؟( ام لهم آذان یسمعون بها؟) یا گوشهایی دارند که با آنه بشنوند؟(پس چرا کسانی را که از خدا پایینتر اند شریک خدا می کنید؟) ( قل ادعوا شرکائکم ، ثم کیدون، فلا تنظرون)-(195-اعراف).بگو  تمام این نوع بتهاییرا که شریک خدا می دانید،فراخوانید وسپس شما وآنها همه با هم ، با هر سیاستی که می خواهید  ، علیه من اقدام کنید.( وهر چه از دستتان برمی آید دریغ نورزید) ومرا مهلت ندهید.( اما بدانید اینها موجودات غیر موثری هستند وکمترین تاثیری در سرنوشت من وشما ندارند).
•       ( ان ولی الله الذی نزل الکتاب وهو یتولی الصالحین) (196-اعراف).بی گمان تنها سرپرست و( فریادرس) من خدایی است که این کتاب (قرآن  را برای من ) نازل کرده است واوست که بدگان شایسته را سر پرستی می کند.

•       (والذین تدعون من دونه لا یستطیعون نصرکم ولا انفسهم  ینصرون)(197-اعراف).چیزهایی را که شما بجز خدا فریاد می دارید ومی پرستید ، نه می توانند شما را یاری دهند ونه می توانند خویشتن را کمک کنند.
•       واگر از ایشان درخواست راهنمائی کنید در خواست شما را نمی شنوند(وان تدعهم الی الهدی لا یسمعوا ) وآنها را می بینید که حتی ظاهرا به شما می نگرند ولیکن چیزی را نمی بینند (وتراهم ینظرون الیک وهم لا یبصرون).

•       پس عاقل وغیر عاقل مثل ملائکه وجن وانسان و....و حیوانات وجمادات ونباتات و آب وآتش و...وهمه وهمه ملک خداست .وخدای متعال خالق تمام هستی ومافیها است.و گردش لیل ونهار ومرگ و حیات واجل ورزق و... همه چیز در حیطه ی قدرت اوست وزمام همه ی امور به دست پر توان اوست واو مالک ورب و اله همه چیز است. لهذا بجز از ذات  الله تعالی جل جلاله وجل شانه خوف و رجا وتوکل از کسی داشتن ویا از کسی استمداد طلبیدن شرک اکبر است.قال الله تعالی ) الا ان لله من فی السموات ومن فی الارض.وما یتبع الذین من دون الله شرکآء ، ای یتبعون الا الظن وان هم الا یخرصون ) ( 66-یونس). آگاه باشید هر کس ( وهر چیز) که در آسمانها ویا در زمین است از آن خداست. (وبر جملگی ننظارت می کند). کسانی که جز خدا انبازهایی می پرستند ، (جز از گمان)پیروی نمی کنند.ایشان جز به دنبال گمان نمی روند.وکارشان جز (توجیه وتاویل ) ودروغ گفتن نیست.
•        وعداوت با محمد (ص) (واتخاذ هر مسیری جز راه او) وراه مومنین ، گناهی نابخشودنی است ( البته برای کسانی که برآنان اتمام حجت شده باشد)، (ومن یشاقق الرسول من بعد ماتبین له الهدی ویتبع غیر سبیل المومنین ) وراهی جز راه مومنان در پیش گیرد. (نوله ماتولی) اورا به همان (جهتی که به دوزخ منتهی می شود و)دوستش داشته است رهنمود می گردانیم.( ونصله جهنم) وبه دوزخش داخل می گردانیم وبا آن می سوزانیم.( وسآئت مصیرا) (115-نسآء). ودوزخ چه بد جایگاهی است!!.
•       وممکن است خدایتعالی از هر گناهی بگذرد ولی از کسی که براو اتمام حجت شده و یا خود اهل علم است ومی تواند حق وباطل را از هم تشخیص دهد وباز هم بر این گناه بزرگ (شرک) اصرار می ورزد هر گز نمی گذرد (ان الله لا یغفر ان یشرک به )  بی گمان خداوند شرک ورزیدن به خود را (از کسی) نمی آمرزد. ( ویغفر مادون ذلک لمن یشآء).وبلکه پایین تر از آن را از هر کسی که بخواهد (وصلاح بداند ) می بخشد. ( ومن یشرک بالله فقد ضل ضلالا بعیدا.) وهر کس که برای خدا انباز بگیرد براستی بسی گمراه گشته است.
•       در نتیجه یک شخص مومن موحد ، بجای خواندن این وآن تنها از خدا استمداد بطلبد وبه او پناه ببرد وبه اسمآء و صفات پاک او متوسل شود (الله لا اله الاهو ، له الاسمآء الحسنی). (8-طه). و وتنها بر خدایی که ملکوت کل شیء در دست اوست توکل کند، چون ( وعلیه فلیتوکل المتوکلون ). وازاینکه انسان محتاج فریادرسی است الله تعالی خودرا تنها فریادرس مطلق ما وهمه ی کائنات قرار داد تا به هر سو توجه نکنیم وسرگردان نشویم واین است فلسفه ی توحید واین است طریق راشدین .

rashedin1430.persianblog
طلوع هر چیز که زیبا باشد ، به زیبایی دیدن خوشحالی دوست نیست
نماد کاربر
mosabsalehii
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: پنج شنبه تير ماه 16, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 1 دفعه
تشکر شده: 138 بار

بازگشت به متفرقه

چه کسي حاضر است ؟