صندوق خیریه سایت پینوس...

در این بخش مقالات در زمینه دینی قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

پستتوسط khawan » يکشنبه بهمن ماه 30, 1390 5:12 pm

سلام
بااجازه ی تمام اعضای سایت پینوس من به عنوان کوچکترین وکم فعالترین عضوسایت در راستای اینکه فعالیت د ینی بدون کار اجتماعی و آرامش بخشیدن به دلهای انسانها ترویج نخواهد یافت وطبق آیه ی شریفه ی قرآن که می فرماید((فلیعبدوا رب هذا البیت الذی اطعمهم من الجوع وامنهم من الخوف)) برآوردن کردن جوع وگرسنگی ونیازهای اولیه ی انسانها اولین هدف زنده ماندن وبقای حیات می باشد.
حال برای اینکه کار دینی ما رنگ و بویی اجتماعی بخود بگیرد و بتوانیم انسانهای مسول در برابر وقایع اجتماعی وتلاش برای برطرف کردن آن باشیم لذا من پیشنهاد می نمایم که افراد عضو سایت پینوس صندوقی خیریه جهت کمک به نیازمندان ورفع مشکلات آنان احداث نمایند.
لطفا درمورد این پیشنهاد نظر بدهید که امیدوارم بااین کارجز گروه ((یطعمون الطعام علی الحبه..)) باشیم.
منتظرنظرات شماهستیم.
التماس دعا

برای نویسنده این مطلب khawan تشکر کننده ها: 4
Noha (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), Ramin (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), safire-jahanam (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), saye (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 28.57%

khawan
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: يکشنبه آذر ماه 5, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 149 بار
تشکر شده: 158 بار
امتياز: 0

پستتوسط Ramin » يکشنبه بهمن ماه 30, 1390 6:39 pm

با سلام و تشکر از شما کاربر عزیز بخاطر این پیشنهاد ...

به نظر من این کار خیلی خیلی مفید و خوبه اما باید اینم بدونیم که وقت و سرمایه و نیروی انسانی و در کنارش یک مدیریت قوی و معتمد میخواد

که جمع کردن اینا کنار هم
مشکل و سخته !!!

راه حل پیشنهادی من :

اگه شما و یا هر کسی قصد کمک به نیازمندان و رفع مشکلات آنان را میخواید، ما در سطح شهر پاوه دو موسسه خیریه داریم که میتونید

با عضویت در این موسسات، به هدفش ( که همون کمک به نیازمندان است ) برسه ...

آشنایی با این موسسات :

مـوسـسـه ی خــیـریـه صـلاح الـدیـن ایــوبـی پــاوه

نخستین موسسه ی خیریه ی مردمی و غیرانتفاعی شهرستان پاوه

گامی در جهت شهر عاری از بی بضاعت

درباره ی موسسه:

اواخر سال 1386 جمعی از دوستان در جهت تأسیس یک موسسه ی غیر انتفاعی در سطح شهرستان پاوه بر ای نخستین بار با هدف گامی در جهت شهر عاری از بی بضاعت اقدام کردند که پس از گذراندن مراحل قانونی آن به مدت دو سال موفق به أخذ مجوز از سازمان بهزیستی استان کرمانشاه شدند.

وظایف موسسه :

حمایت از :

* خانواده های بی سرپرست و بدسرپرست
* دانش آموزان و دانشجویان بی بضاعت و ارائه ی مشاوره ی تحصیلی به آنها
* بیماران و از کارافتادگان و ...
* تلاش در جهت اشتغال زایی افراد تحت حمایت .
* به شکلی آبرومندانه و با حفظ کرامت انسانی آنها.

آدرس : پاوه – میدان مولوی - پاساژ محمدی، طبقه سوم  – دفتر موسسه خیریه صلاح الدین ایوبی

انجمن خیریه بیماران خاص

انجمن مردمی حمایت از بیماران سخت درمان نیازمند شهرستان پاوه

آدرس: پاوه – میدان مولوی- ساختمان شورای شهر پاوه – دفتر انجمن التیام

وَمَن يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ ...

برای نویسنده این مطلب Ramin تشکر کننده ها: 4
Noha (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), basireh (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), khawan (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), saye (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 28.57%

نماد کاربر
Ramin
کاربر طلایی
کاربر طلایی

تاريخ عضويت: شنبه مرداد ماه 22, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 945 بار
تشکر شده: 1633 بار
امتياز: 2940

پستتوسط Ershad » يکشنبه بهمن ماه 30, 1390 6:44 pm

دوست عزیز پیشنهاد جالب و مبارکیه علاوه بر موارد فوق یک صندوق قرض الحسنه ی دانشجویی هم

وجود داره که بیشتر دوستانِ همین سایت هم در آن عضو هستند. میتوانی با آنها هم هماهنگ کنی
شیوه نی من شیوه نی ئینسانیه     بانگی ئازادی و گڕوی یه کسانیه

برای نویسنده این مطلب Ershad تشکر کننده ها:
khawan (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
Ershad
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

تاريخ عضويت: پنج شنبه مهر ماه 13, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 35 بار
تشکر شده: 61 بار

پستتوسط Mmm » دوشنبه اسفند ماه 1, 1390 8:39 pm

مسرور جان پیشنهادِ خیلی خوبیه. منم موافقم.
قرار بود دانشجوهای جامعه شناسی دانشگاه رازی، یه نمایندگی توی اورامانات بزنن که دانش آموزای مستعد و کم بضاعت رو حمایت کنه، از طرف سازمان ملل هم تاییدیه داره! با ایمان اون رو هم پیگیری بکنید خیلی عالیه! نوروز برگشتیم در مورش حرف میزنیم!!

نماد کاربر
Mmm

پستتوسط ModireTalar » سه شنبه اسفند ماه 2, 1390 1:44 pm

کاربر گرامی khawan همانطور که ershad گفت صندوق خیریه ای هست که بیشتر افراد آن عضو پینوس می باشند و کمک به دانشجوهای نیازمند از اولویتهای آن صندوق است.

اگر در فکر یک صندوق با اعضای بیشتر و دامنه وسیعتری مثلا صندوقی برای اورامانات هستید طبیعتا این کار نیاز به نیروی انسانی زیاد و متعهد است و همچنین اگر به صورت آشکار اقدام به عضو گیری و فعالیت نماید نیازمند مجوزهای خاص خود می باشد.
امکان احداث چنین صندوقی در حال حاضر برای اعضای پینوس تاحدی وجود ندارد چون بیشتر اعضا دانشجوند و وقت لازم را برای این کار ندارند.

اما هرکس تمایل داشت، در صورت موافقت هیئت موسسین صندوق دانشجویی می تواند عضو آن صندوق شود. اگر اطلاعات بیشتری خواستید می توانید با پیام خصوصی در میان بگذارید.

با تشکر فراوان ...

برای نویسنده این مطلب ModireTalar تشکر کننده ها:

نماد کاربر
ModireTalar
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: جمعه اسفند ماه 26, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 633 بار
تشکر شده: 275 بار
امتياز: 2640

پستتوسط khawan » چهارشنبه اسفند ماه 3, 1390 10:26 am

سلام
ظاهرا دوستان عزیزی که اومدن ونظردادن در مورد این پیشنهاد یه مقدار از پیشنهادم متشبه شده اند.
خدمت کاربرsharak...,ershad عرض می کنم اولا نمی دانم چطور اطلاع ندارند(یامیخواهند دوباره یادآورشوند)که من هم خودم عضوهمون صندوق هستم وتعدادافرادی که در اون صندوق هستند محدود به شهرستان پاوه و برای عده ای خاص(ازلحاظ محدودیت اعضا)واهدافی معین می باشد.دوما ممنون از کاربرramازمعرفی مراکز خیریه درشهرستان پاوه ولی بعدادرقسمت اهداف پیشنهادی که درذهنم بوده به این مبحثم می پردازم شاید شما ودیگران قانع شدید،من براین امر واقفم که مدیریت،نیروی انسانی ووقت لازم برای این کار باید در نظرگرفته شود ولی سوال من این بود که اولا شما اصلا موافق این پیشنهادهستید یانه بعدا در مورد اجرای آن وعملی شدن یانه شدن آن بحث می کنیم ضمنادر پست بعدی ان شاالله اهدف پیشنهادی را ذکرمیکنم شاید موضوع بهتر نمایان شود.
لطفا اطلاع رسانی کنید که اعضا بیایند ودر مورد این پست نظر بدهند کمال تشکر.
khawan
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط khawan » چهارشنبه اسفند ماه 3, 1390 10:49 am

سلام
اهداف پیشنهادی صندوق خیریه
(البته لازم به ذکر است که این اهداف فقط نظرخودم می باشد وبعدااگه انشاالله موافق بودید مبنی بر تاسیس این چنین صندوقی می توان اهداف آن را توسعه ویا محدود کرد)
1.یکی از حوزه های اصلی فعالیت این سایت حوزه ی اجتماعی ودر جهت رفع مشکلات ونواقص اجتماعی می باشد همانطور که اکثر ما میدانیم یکی از  بزرگترین مشکلات اجتماعی بحث فقر ورفع آن می باشد.حال برای تحقق بخشیدن به این امر مهم از طریق سایت پینوس من پیشنهاد صندوق خیریه را میدهم.(شما چه پیشنهادی می دهید؟؟؟)
2.افرادی که بانام دین دراین سایت پینوس و در بحث های مختلف عالمانه وفقیهانه با خضوع وخشوع تمام حرف می زنند  باید معلوم شود درمیدان عمل و در کارهای اجتماعی که شاید مهم ترین واساسی ترین حوزه برای فعالیت باشد چقدر حاضرا اقدام نمایند و گرداننده ی پرچم رفع مشکلات آن هم مشکل فقرکه پیامبر رحمت(ص)می فرماید((نزدیک است فقر به کفر بگراید)) می باشند.
3.در مورد مدیریت صندوق یکی از کاربران می فرماید مدیریت قوی می خواهد اگر ما نتوانیم این کار کوچک را در دنیای مجازی انجام بدهیم پس ببخشید دیگر مشغول چه امری هستیم!!!(گذاشتن پست هایی با آمار مشاهده ی زیاد هدفه!!! بابا خوصله داری توهم برو یه پست آب دار بیار چه کاریه این کارا داری!!!)
4.بحث اعتماد راکرده اند بخشید مای که حاضر نیستیم1000تومان بدیم دست برادر دینیمان دیگر چه انتظاری دار ید فردا در جامعه اعتماد وبرادری موج بزند آن هم با دادن پولهای کلان برای معاملات و...
5.راه حل خرج آن هم خیلی آسانه می توانیم آن را به صندوق های خیریه فعال در مناطق مختلف بدهیم وآن هم با نام و آرم پینوس.
6.اعضای سایت پینوس تا لحظه ای که من این پست را دارم می گذارم 400 نفر می باشد که اگر فرض کنیم 300 نفر آنها واقعی باشند!!!فقط حدود70 نفرشون عضو (بامقداری مبالغه)همون صندوقی هستندکه بعضی از دوستان اشاره کرده اند واگر اون 300نفر فقط ماهی 1000تومان بدهند(ماهی 300هزار تومان)میدانید شکم چندنفر سیر
می شود!!!
(اهداف دیگری هم وجود دارند که اگر افراد بازهم قانع نشدند می توانیم ارائه کنیم شاید قبول کردند ما که هی بکاریم وهی پست می گذاریم!!!)
khawan
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط Mmm » چهارشنبه اسفند ماه 3, 1390 7:57 pm

مسرور عزیز سلـام.
من به عنوانِ یک عضو کوچیک از پینوس این طرح رو پذریفتم، و به عنوانِ یک مسلمان، منّت میکشم که توی این کار خیر شرکت کنم.

الـان کی بیام باهات بیعت بدم؟؟ :twisted:

نماد کاربر
Mmm

پستتوسط saye » چهارشنبه اسفند ماه 3, 1390 8:23 pm

سلام

"خویچو خاس ئه زانی"، من همیشه تو کمین واستادم که یکی یه پیام عملی بده که بپرم وسط کار.

اما عملی!!!!

بسم الله...

ولی من رو معافم کن.البته فعلا...
دو صد گفته چون نیم کردار نیست...
نماد کاربر
saye
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: شنبه آذر ماه 26, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 520 بار
تشکر شده: 213 بار
امتياز: 990

پستتوسط basireh » پنج شنبه اسفند ماه 3, 1390 12:42 am

سلام
ممنون khawan کار مفیدی میتونه باشه

به نظر من مهم ترین هدفی که میتونه این کارا در پیش داشته باشه اهمیت کار جمعی و فعالیت گروهیه

منم موافقم اگر به صورت انجمن ،صندوق خیریه ( که برای این قسمت با توجه به تجربیات خودم در موسسه خیریه اگه سوال و یا همکاری لازم باشه در خدمتم ) و یا NGO  که به نظرم وجود این چنین موسساتی میتونه باعث پویایی هر جامعه ای بشه

منتظر ادامه ی راهکارهاتون هستیم
گر همچو من افتاده ی این دام شوی / ای بس که خراب فرقه و جام شوی  
ما عاشق و رند و مست و عالم سوزیم/ با ما منشین و گرنه بد نام شوی
نماد کاربر
basireh
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: چهارشنبه اسفند ماه 24, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 317 بار
تشکر شده: 236 بار
امتياز: 10

پستتوسط Mmm » پنج شنبه اسفند ماه 3, 1390 12:58 am

خواهر بصیره، واسه این کار  یا باید مجوز رسمی داشت، یا باید زیر نظر یک موسسه که مجوز رسمی داره فعالیت بکنیم!!! اگر شما بعنوان یک ضامن با مجوز رسمیتون، فعالیتِ ما رو ضمانت میکنید لطفِ بزرگی بهمون کردید!!! :arrow:
در غیر اینصورت نمیتونیم میکنن!!! 8O

نماد کاربر
Mmm

پستتوسط basireh » پنج شنبه اسفند ماه 3, 1390 1:07 am

آقای لطفی ان شالله استارت کار زده بشه ما هم در حد توان خودمون در خدمت تون خواهیم بود البته اگه به حوزه ی کاری ما ربط داشته باشه

اما در غیر این صورت نه از جانب موسسه بلکه به صورت شخصی خود من باهاتون در هر زمینه ای که نیاز باشه اعلام همکاری میکنم
گر همچو من افتاده ی این دام شوی / ای بس که خراب فرقه و جام شوی  
ما عاشق و رند و مست و عالم سوزیم/ با ما منشین و گرنه بد نام شوی

برای نویسنده این مطلب basireh تشکر کننده ها:

نماد کاربر
basireh
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: چهارشنبه اسفند ماه 24, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 317 بار
تشکر شده: 236 بار
امتياز: 10

صندوق خیریه سایت پینوس....

پستتوسط khawan » پنج شنبه اسفند ماه 4, 1390 6:07 pm

سلام
ممنون از کاربران گرامیbasireh,matin,saye ولی ازاین سه کاربرگرامی تقاضادارم از کاربران دیگه بخوان تابیان دراین پست شرکت کنندونظرخودشون(مخالف یاموافق)اعلام کنند.
پس تااومدن کاربران گرامی بایدصبرکنیم.
khawan
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط kazari » پنج شنبه اسفند ماه 4, 1390 6:49 pm

سلام دست شما درد نکنه. بنده به عنوان مسؤل صندوق دانشجویی پاوه با توجه به شناختی که من دارم موافق این کار نیستم البته ما میتوانیم صندوق دانشجویی پاوه  را به شهرهای دیگر مثلا روانسر گسترش بدهیم. با تشکر عبدالله شهریاری
خدایا ما را به راه راست هدایت فرما
نماد کاربر
kazari
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: جمعه خرداد ماه 13, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 98 بار
تشکر شده: 140 بار
امتياز: 560

پستتوسط Noha » پنج شنبه اسفند ماه 4, 1390 11:42 pm

هوالمستعان

سلام قولا" من رب الرحیم علی عبادالله المخلصین

برادر گرامی؛این دغدغه و حس هم نوع دوستی تان بسیار قابل تقدیر است.

همانگونه که بیان شد مشابه این پیشنهاد شما در زمینه های مالی  با مشارکت همین اعضایی  است که شما می خواهید

وارد عمل شوند همان گونه که خودتان هم بیان فرمودید.

واضح تر عرض کنم ؛ از این میان افرادی  هستندکه در صندوقی که کاک عبدالله مسئولش می باشد،در مؤسسه  های صلاح الدین ،

و التیام و ...... عضو هستند و ماهیانه پرداخت می کنند و این در حالی است که اغلب این افراد دانشجو هستند

و دارای منبع درآمد خاصی نمی باشند پس نمی توان امید داشت در صندوق مالی دیگری عضو شوند .

اما در مورد ngoخیلی  ایده ی خوبی است ؛که یکبار دیگر مطرح شد اما پیگیری نشد اگر  شما لطف کنید

در این زمینه برنامه ریزی کنید به نظر من خیلی مناسب تر باشد.

چه بسا  گاهی حمایت اجتماعی افراد بسیار سودمند تر واقع شود.

أللهم وفقنا لما تحبک و ترضی

رستگار باشید

الـلـهم ء ات أنــفـسنا تقـــواهــا و زکیـــها إنــک أنــت خــیر من زکــیها

نماد کاربر
Noha
معاون و ناظر سایت
معاون و ناظر سایت

تاريخ عضويت: پنج شنبه اسفند ماه 25, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 2031 بار
تشکر شده: 1557 بار
امتياز: 4930

بعدي