به راستی هم اکنون نیازمند نقد هستیم

در این بخش می توانید درد دل ها و حرفای خودتون رو بزنید

مديران انجمن: tarannom, CafeWeb, Dabir, Noha, bahar, Modir-Farhangi

به راستی هم اکنون نیازمند نقد هستیم

پستتوسط abdulrahman » سه شنبه اسفند ماه 9, 1390 11:17 pm

فارغ از هر رودربایسی ای...
میخوایم اینجا اشکالاتمون رو بدونیم ...هیچ گروه و مجموعه ای بدون اشکال نیست...مخصوصا اینجا که اشکالات زیادی بهش وارده!

اینجا هیچ پیگرد قانونی و غیر قانونی ای نداریم پس
با رعایت اصول نقد سازنده نظرتون رو بدید چه با اسم مستعار و چه با اسم واقعی!
آخرين ويرايش توسط abdulrahman on جمعه فروردين ماه 3, 1391 2:19 am, ويرايش شده در 2.
مژده ده بندگانی را که سخنان مختلف را می شنوند و از بهترین آنان پیروی می کنند.

برای نویسنده این مطلب abdulrahman تشکر کننده ها: 3
Akam (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), CafeWeb (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), saye (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 21.43%

نماد کاربر
abdulrahman
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: چهارشنبه اسفند ماه 24, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 390 بار
تشکر شده: 249 بار
امتياز: 830

پستتوسط Noha » سه شنبه اسفند ماه 9, 1390 11:43 pm

هوالمستعان

سلام خداوند بر بندگان مصلح

داریم به یک سالگی پینوس نزدیک میشیم؛یک  سال از فعالیت این وب سایت می گذرد و من ............

(در پایان نظرات این نقطه چین رو ادامه میدم.)

خیلی خوشحال میشم تمام شما برادران و خواهران گرامیم هر گونه نقدی از من و نوع فعالیت  ام  دارید بیان کنید و ما را دراین ارزیابی

همراهی کنید.

خواهش می کنم بدون تعارف و صریح نقدهایتان را بیان فرمایید.

نها=............

ممنون

رستگار باشید

الـلـهم ء ات أنــفـسنا تقـــواهــا و زکیـــها إنــک أنــت خــیر من زکــیها

نماد کاربر
Noha
معاون و ناظر سایت
معاون و ناظر سایت

تاريخ عضويت: پنج شنبه اسفند ماه 25, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 2031 بار
تشکر شده: 1557 بار
امتياز: 4930

پستتوسط CafeWeb » چهارشنبه اسفند ماه 9, 1390 12:54 am

با سلام و احترام خدمت شما کاربران گرامی

از عبدالرحمن ( عضو هیئت موسسین پینوس ) برای ایجاد این تاپیک تشکر میکنم

از کاربران گرامی نیز خواشمندم که تمامی انتقاد های خود را نسبت به سایت ، مطالب ، فعالیت های ما ، افراد و انتقاد های خود از مدیر سایت ، دبیر سایت ، مدیر تالارگفتمان ، مدیر تالار ها ، شورای مرکزی و...  در این تاپیک مطرح کنید و انشاا... سعی می شود که انتقاد ها بررسی و در جهت رفع آنها عمل نماییم .

با تشکر فروان

عضويت  / ورود

وب سایت پینوس
دینی ، علمی ، فرهنگی - اجتماعی
Www.Penous.Com , http://Www.Penous.ir  ,  http://Www.Penous.Net

واحد خبری پینوس
جدیدترین اخبار پاوه و اورامانات ، ایران و جهان
News.Penous.Com

نماد کاربر
CafeWeb
مدیر کل سایت
مدیر کل سایت

تاريخ عضويت: جمعه آذر ماه 25, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 1073 بار
تشکر شده: 906 بار
امتياز: 101619

پستتوسط Mmm » چهارشنبه اسفند ماه 9, 1390 3:55 am

:roll:
نماد کاربر
Mmm

پستتوسط RafterW » چهارشنبه اسفند ماه 10, 1390 8:36 pm

من با اجازه ی دوستان چند نکته رو ذکر می کنم و در روزهای آینده انشالله موارد بعدی رو هم وارد می کنم.
نقدهایی شخصی به اعضا را شاید یا با پیام خصوصی و شاید همین جا مطرح کردم اما فعلا سایت را بررسی میکنیم.

1-در سایت ،معرفی اسلام  آنگونه که باید انجام نمی گیرد با سرزدن به آرشیو مطالب می شود این نکته را دریافت کرد گهگاهی تلاش هایی انجام شده و در حد چند مقاله این مطلب ارائه شده است اما یک تلاش منسجم و پیوسته ی گروهی با هدفی واحد و هماهنگ با روز و کارشناسانه واقعا ضروری است که مشاهده نمی شود هم در صفحه ی اصلی و هم در تالار....نمی گویم که اصلا این کار نشده بلکه فاکتورهایی که ذکر شدند با هم و پیوسته مشاهده نمی شوند.

2-کم بودن فضای معنوی...میدانیم که اسلام  فقط بحث های استدلالی و احکام نیست بلکه برنامه های معنوی جزء جدا نشدنی اسلام هستند البته باید دید که هدف سایت چیست و مخاطب اصلیش را چه قشری تشکیل میدهد؟اگر سایت هدفش معرفی اسلام برای کسانی است که با اسلام آشنایی ندارند یک قضیه پیش می آید و اگر نه ،هدفش افرادی هستند که اصل اسلام را قبول کرده اند و حالا میخواهند خود را از لحاظ دینی پیشرفت دهند قضیه ی دیگری پیش می آید .....بعدا که این قسمت را جواب دادید ادامه ی آن را ذکر خواهم کرد انشاا...

3-سایت از لحاظ ظاهری شلوغ است من پیشنهاد میدهم که برای رفع این مشکل یک منوی فلش به جای اکثر لینک های دو طرف سایت جایگزین شود برای مثال می توانید منوی فلش سایت نوگرا را مشاهده کنید.

من نقد ها و پیشنهادات زیادی دارم که به حول الهی در پست های آتی مطرح خواهم کرد....

برای نویسنده این مطلب RafterW تشکر کننده ها: 3
CafeWeb (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), Noha (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), erfan (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 21.43%

نماد کاربر
RafterW
کاربر فعال
کاربر فعال

تاريخ عضويت: جمعه آذر ماه 3, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 40 بار
تشکر شده: 120 بار
امتياز: 0

پستتوسط ModireTalar » پنج شنبه اسفند ماه 10, 1390 1:29 am

سلام و عرض ادب؛

با یکساله شدن (حدودا یک سال) پینوس ما هم یکسال از عمرمون گذشت، بیست و اندی سال شدیم!

این یکسال را با پینوس بودیم ...

در طول این مدت سوالاتی برایم پیش می آمد:
آیا آن طور که لازم بود برای پینوس وقت گذاشتم؟
اگر گذاشتم ارزشش را داشت؟
آیا توانستم در پینوس مفید واقع شوم؟
آیا بود و نبودم فرقی داشت؟
سوالات و آیاهای دیگر که نمی شود همه را در اینجا مطرح نمود!

به امید خدا در طول این مدت دستاوردهای بزرگی حاصل شد که واقعا جای افتخار است، برای مدیر و سایر کاربران فعال و دلسوز پینوس ...
در این یک سال پینوس جهشی خواند و چندین پایه بالا آمد؛ که این کار بزرگی است اما بزرگتر از آن در درجه اول حفظ این دستاوردها و در درجه دوم ادامه این راه ...

نمی توان ادعا کرد که عیب و اشکال نیست! هرکس چنین ادعایی نماید بدون شک در اشتباه است!

برای رفع این نقصان ها و شروع قویتر پینوس در سال آینده از کاربران گرامی تقاضا دارم که نظرات خود را راجع به قالب سایت، گرافیک سایت، فعالیت سایت، کارکرد مدیر سایت و مدیر تالارها و هرآنچه که به ذهنشان خطور می کند در این پست مطرح نمایند البته با رعایت اصول نقد سازنده!

اگر انتقادی هم از بنده داشتید خوشحال می شوم که آن را در این پست مشاهده نمایم (بدون رودربایسی) !

امیدوارم که به نتایج مبارکی برسیم ...

برای نویسنده این مطلب ModireTalar تشکر کننده ها:
bahar (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
ModireTalar
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: جمعه اسفند ماه 26, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 633 بار
تشکر شده: 275 بار
امتياز: 2640

پستتوسط abdulrahman » پنج شنبه اسفند ماه 11, 1390 11:49 am

قبل از هر تالاری...من خودم به نقص بخش علمی اعتراف میکنم که مسئول مستقیمش خودم هستم...نقص ها به نظر خودم عبارتند از :

1-کم بودن مطالب علمی در تالار به نسبت سایر بحث ها

2-پایین بودن کیفیت که البته نمی شود در یک سایت عمومی مطالب تخصصی علمی را بیان کرد اما شاید یکی از دلایلش پایین بودن سطح سواد خودم بوده که همیشه بهش اذعان داشتم!

3-به جز چند کاربر گرامی ای که بیشتر در زمینه ی پزشکی و روانشناسی فعالیت کرده اند بیشتر فعالیت بخش علمی روی نجوم متمرکز بوده که دلیلش رو هم گفتم چون مطالعه ی علمی من بیشتر درباره ی نجوم بوده و البته در آینده هم احتمالا همین نجوم خواهد بود پس برای سایر موضوعات علمی باید فکری کرد و من این موضوع را همین حالا بیان میکنم تا در برنامه ی آینده ی سایت مد نظر قرار گیرد.

4-سلسله ای نبودن بحث ها در بخش علمی تا حالا...البته در حال آماده کردن یک سلسله نجومی به زبان ساده هستم که انشا... به زودی در سایت قرار گیرد.

5-یکی از دلایل کم انگیزه بودنمان شاید علاقه نشان ندادن سایر دوستان به موضوعات علمی است...دلیلش را نمیدانم ...اگر کسی دلیلی دارد خوشحال میشوم بدانم.
مژده ده بندگانی را که سخنان مختلف را می شنوند و از بهترین آنان پیروی می کنند.
نماد کاربر
abdulrahman
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: چهارشنبه اسفند ماه 24, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 390 بار
تشکر شده: 249 بار
امتياز: 830

پستتوسط Noha » پنج شنبه اسفند ماه 11, 1390 4:09 pm

هوالمستعان

سلام خدای بزرگ بر بندگان صالح

خوب برای اینکه راحت تر بتونید نقد کنید بهتره وظایف مون رو بنویسیم.

طبق اسا س نامه؛

وظایف دبیر سایت:

1)تنظیم و ماده نمودن اطلاعیه های شورای مرکزی سایت
2)طراحی سؤالات نظر سنجی
3)تشکیل جلسات
4)تنظیم گزارشات

وظایف شورای مرکزی:

1)تصمیم گیری در مورد مسائل اجرایی سایت
2)انتخاب مدیر تالار ها بر اساس میزان فعالیت
3)انتخاب دبیر سایت
4)انتخاب مدیر تالار گفتمان

منتظر میشم لطف کنید ایرادات کارم رو بفرمایید و در غیر این صورت  خودم مجبور به اعتراف میشم!!!!

رستگار باشید

الـلـهم ء ات أنــفـسنا تقـــواهــا و زکیـــها إنــک أنــت خــیر من زکــیها

نماد کاربر
Noha
معاون و ناظر سایت
معاون و ناظر سایت

تاريخ عضويت: پنج شنبه اسفند ماه 25, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 2031 بار
تشکر شده: 1557 بار
امتياز: 4930

پستتوسط mosleh » پنج شنبه اسفند ماه 11, 1390 6:33 pm

با سلام خدمت تمامی دوستان دلسوز
خوشحالم که این تاپیک ایجاد شد
این سایت قطعا دارای مشکلاتی است که به نظر هر کسی گزینه ای دارای مشکل است و امیدوارم جهت بهتر شدن سایت دوستان حتما از این سایت نقد کنند.
چند نقد من بر این سایت
1-فعالیت کم برخی تالارها در مقایسه با بقیه ی تالارها از جمله تالار زبان خارجه و تالار علمی(کاک عبدالرحمن درسته که شاید کاربران به بخش علمی زیاد علاقه نشون نمیدن ولی باید از یه جایی شروع کرد پس بسم الله)
2-محدود شدن بیش از حد مطالب تالارهای گفتمان به مسائل دینی(مسائل دینی باید باشند ولی مختصر و مفید)
دوستان عزیز اگر توجه داشته باشید تعداد مشخصی در این سایت به ارائه ی مقاله می پردازند(البته خیلی ها هم نظر می دهند) اگر نگاه مختصری به سایت کومه کال داشته باشیم می بینیم که هر کسی با هر فکری به ارائه ی مقالات می پردازد ولی در سایت ما نظرات مخالفی نمی بینیم و این به ضرر سایت و به ضرر خود ماست چون این زمان زمانی است که هر کسی باید حداقل اطلاعاتی در مورد دیگر افکار داشته باشد و اگر سایتمان از لحاظ محتوا آزاد تر باشد کاربران بیشتری با اشتیاق به این سایت سر خواهند زد.
3-متآسفانه دوستان با این که خود را کورد می دانند در زمینه ی کوردی فعالیتی انجام نمی دهند(البته چند تن از دوستان فعال اند و من نهایت تشکر را از ایشان دارم ولی تعداد کم است).
4-با اینکه این سایت در یک شهر اورامی(هورامی)نشین راه اندازی شده هنوز بخش مختص هورامی ندارد و این مایه ی تأسف است
فعلا بیشتر از این نقدی در نظرم نیست

برای نویسنده این مطلب mosleh تشکر کننده ها:
CafeWeb (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

mosleh
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: يکشنبه آذر ماه 27, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 61 بار
امتياز: 10

پستتوسط maysam_b » پنج شنبه اسفند ماه 11, 1390 7:00 pm

بسم رب العالمین
با عرض سلام و خسته نباشید حضور همه تلاشگران سایت پینوس و تمامی بازدیدکنندگان این سایت ..
در واقع یکی از نقدهایی که میتوان از سایت پینوس داشت کم کاری دوستان در معرفی اسلام است . بسیاری از دوستان فقط برای این در سایت فعالیت می کنند که دیگر دوستان را به خود جلب کنند در واقع به نوعی فقط تظاهر ؛ شاید بگویید این چنین نیست اما با کمی تامل به این نکته خواهید رسید .
پس سایت پینوس نیازمند افرادی است که خالصانه در سایت فعالیت کنند که اصل معرفی شود که آن هم راهنمای خوب زیستن است نه چیز دیگر .
نقد دوم در واقع بیان جملاتی است که دوستان با بیان آن دل ها را از هم دور می کنند ؛ بعنوان مثال یکی از دوستان نظر داده بودند که مطالب کوردی ضعیف است و در پایین تر از آن به کمبودی فعالیت در حوزه هورامی زبان ها اشاره کرده بودند و هورامی را جدا از کورد دانسته اند و به نحوی افکار ناسیونالی را پرورش می دهند گرچه خود شاید واقعا این منظور را نداشته اند ؛ به هر حال در شناساندن دین عظیم الشان اسلام همه اقوام نزد خداوند یکسان اند پس لطفا این را نیز اصلاح کنید .
نقد زیاد است امیدوارم نقدپذیر هم زیاد باشند ...
به امید روزی که پینوس در جامعه اسلامی فریاد " لا اله الا الله " را در سرار جهان در دنیای مجازی با نیرویی بیشتر از این سر دهد .
میثم بهرامی از روانسر
يادمان باشد كه زنگ تفريح دنيا هميشگي نيست ، زنگ بعد حساب داريم ..!!

برای نویسنده این مطلب maysam_b تشکر کننده ها:

نماد کاربر
maysam_b
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: پنج شنبه اسفند ماه 10, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 193 بار
تشکر شده: 316 بار
امتياز: 80

پستتوسط saye » پنج شنبه اسفند ماه 11, 1390 8:48 pm

بسم الله الرّحمان الرّحیم

با تشکر از دوست نقاد و نقد پذیرم عبدالرحمان.

عدم نقد پذیری اعضاء.

عدم ارائه ی نقد صحیح.

عدم ارائه ی مطالب قوی با بنیه ی علمی بالا.

عدم توانایی در جذب افراد با بنیه ی علمی بالا جهت ارائه ی مطلب.

عدم تحقق وعده ها (مباحث وعده داده شده ی سلسله ای.)

عدم وجود هدف و برنامه کلی در سایت. ( ارائه ی مطلب برای چه هدف و منظوری و برای چه قشری صورت می گیرد.)

عدم توانایی در بکار گیری و حفظ اعضا و نمایشی شدن عضویت.(با وجود بیش از 400 عضو کمتر از 30 نفر در حال فعالیت جدی هستند)

عدم تشکیل کمیته های تخصصی (بدلایل مختلف)

عدم توانایی در جذب افکار غیر همسو.

عدم وجود سواد و اطلاعات کافی (اعضا) در زمینه های تخصصی و ارائه مطالب ناقص.

عدم وجود هماهنگی میان بخش های مختلف سایت

فعالیت ناموزون و گهی تند و گهی خسته در بخش های مختلف سایت.

پرداختن به مطالب غیر ضروری، کلیشه ای، عام پسند و...

کلمه ی اعضا (در بحث قصورات) قبل از هر کس شامل خودم میشه.

در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط saye در پنج شنبه اسفند ماه 11, 1390 9:20 pm .
دو صد گفته چون نیم کردار نیست...

برای نویسنده این مطلب saye تشکر کننده ها:
naseh_azizi (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

نماد کاربر
saye
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: شنبه آذر ماه 26, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 520 بار
تشکر شده: 213 بار
امتياز: 990

پستتوسط هدیه » پنج شنبه اسفند ماه 11, 1390 9:13 pm

سلام

به عمل کار برآید به سخن دانی نیست

ممنون که این فرصت رو به ما دادین
خوب طبیعتاهر کاری یه نقاط قوت و یه نقاط ضعفی داره،
اما چون شما گفتین ضعف ما هم میگیم
:!:
من احساس میکنم شما میخواید با یه دست چند تاااااااااااهندونه بر دارین!(به قول کوردی فره تان دان وه ر)چون می خواید
همه جانبه فعالیت کنید ولی نه نیروی کافی دارید و نه همکاری و هماهنگی این باعث شده آشفتگی در مطالب شده و از هر دری سخنی اومده.
البته این خودش زیاد بد نیست چون باعث میشه مخاطبهایی متفاوتی داشته باشید ولی چون تخصص و مهارت در همه مطالب نیست زیاد مطلوب نیست.
ولی در کل واقعا جای تقدیر و تشکر داره که این فضا و موقعیت رو ایجاد کردید به امید بهتر شدن همه ی فعالیتها بخصوص بخش تعطیل شده
و کم کار دینی.
راستی سایه باید شما هم جز کسانی باشید که ازتون نقد بشه نه نقد کنید :wink:
البته حق همه است نقد کنن

برای نویسنده این مطلب هدیه تشکر کننده ها: 2
CafeWeb (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), saye (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 14.29%

نماد کاربر
هدیه
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: پنج شنبه فروردين ماه 11, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 31 بار
تشکر شده: 81 بار
امتياز: 0

پستتوسط SharakamPawa » پنج شنبه اسفند ماه 11, 1390 9:45 pm

سلام؛

اگر تشکر کردن کلیشه ای نشده ، تشکر بابت ایجاد این تاپیک! :arrow:

من هم نقدهای زیادی دارم! فعلا یکیشو مطرح می کنم.

به نظر من مجموعه پینوس در این یک سال نتوانسته از تالار گفتمان خوب استفاده کند!
بازدهی تالار خوب نبوده! خب دلایلی هم داشت ...

اول اینکه مدیر تالارها خوب نتوانستند شرایطی ایجاد نمایند تا تعامل افراد در تالار بیشتر شود!

دوم اینکه برخی از کاربران در ابتدای ورود به سایت نحوه استفاده از تالار، ارسال پست و ارائه نظر بلد نبودن! (برای رفع این اشکال  یک پست آموزش تصویری استفاده از تالار درست شد البته هرچند که خیلی دیر!)

سوم اینکه مطالبی که در تالار مطرح می شد اصلا به گونه ای نبود که کاربران دیگر را به ارائه نظر وادار نماید؛ مطالبی که در تالار منتشر می شود باید به گونه ای باشد که دیگر افراد را به شرکت در بحث و ارائه نظر شخصیشان وادار نماید. (ایجاد کنش متقابل در بین کاربران)
تالار تاحد زیادی یکطرفه بود مانند یک رسانه یک طرفه (مثلا رادیو) در حالی که می توانست دوطرفه باشد (مانند بحثهای تعاملی در دانشگاه و در کلاس)، در این صورت طبیعتا جذابیت خاصی هم نداشت. اما در پستهایی که این تعامل ایجاد شد کاملا مشهود بود که کاربران با چه اشتیاقی نظر می دادن و از شرکت در آن پستها لذت می بردن.

چهارم اینکه اکثر کاربران در تالار سرد ظاهر می شدن، کاملا یکنواخت و بی بخار! به گونه ای که اسم کاربر را در تالار مشاهده می نمودی حدس می زدی که چه مطلبی منتشر نموده و چه می خواهد بگوید.

پنجم اینکه کاربران تنبلی از خود نشان می دادن؛ در حالی که در سایت آنلاین بودن حاظر نبودن به خودشان زحمت دهند و در پستی شرکت کنند!

فعلا تا این حد کفایت می کند.

برای نویسنده این مطلب SharakamPawa تشکر کننده ها:

نماد کاربر
SharakamPawa
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: چهارشنبه آذر ماه 8, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 329 بار
تشکر شده: 364 بار
امتياز: 380

پستتوسط mosleh » شنبه اسفند ماه 13, 1390 8:56 am

سلام دوباره
کاک میثم جان منظور بنده این نبود که هورامی را از کوردی جدا کنیم بلکه همان طور که می دانید حفظ زبان ها از آسیب کاری واجب است.
نقدی دیگر:بسیاری از کاربران اینترنتی که وارد سایت می شوند از وجود بخش کوردی در سایت بی اطلاع اند پس بهتر است در صفحه ی اصلی سایت گزینه ی ورود به تالار کوردی ایجاد شود.(البته بهتر است تالار کوردی در بخش ورود به تالار گفتمان به ابتدای صفحه بیاید که اکنون در پایان صفحه است)

برای نویسنده این مطلب mosleh تشکر کننده ها:

mosleh
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: يکشنبه آذر ماه 27, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 61 بار
امتياز: 10

پستتوسط lenous » شنبه اسفند ماه 13, 1390 10:08 pm

همین حالا 108 میهمان و 6  عضو آنلاینن!
اینا چیکار می کنن!
آخه چنتاشون چن ساعته که آنن ولی ردی از خودشون به جا نمی ذارن!
به نظر شما دلیلش چی میتونه باشه؟!

این بود انتقاد من از پینوس  ...

برای نویسنده این مطلب lenous تشکر کننده ها:

نماد کاربر
lenous
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

تاريخ عضويت: يکشنبه شهريور ماه 20, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 1 دفعه
تشکر شده: 6 بار
امتياز: 100

بعدي

بازگشت به خاطرات و روز نوشت ها

چه کسي حاضر است ؟