به راستی هم اکنون نیازمند نقد هستیم

در این بخش می توانید درد دل ها و حرفای خودتون رو بزنید

مديران انجمن: tarannom, CafeWeb, Dabir, Noha, bahar, Modir-Farhangi

پستتوسط abdulrahman » جمعه فروردين ماه 3, 1391 2:17 am

لطفا در بحث شرکت کنید نه اینکه فقط نظری داده باشید و به مطلب بعدی بروید بلکه احساس میکنم وظیفه ایست بر دوش ما مدعیان برای بیرون رفتن از وضعیت حال حاضر و یافتن چاره ای برای بهترین استفاده از سایت و سرمایه...
مژده ده بندگانی را که سخنان مختلف را می شنوند و از بهترین آنان پیروی می کنند.

برای نویسنده این مطلب abdulrahman تشکر کننده ها: 2
CafeWeb (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), maysam_b (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 14.29%

نماد کاربر
abdulrahman
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: چهارشنبه اسفند ماه 24, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 390 بار
تشکر شده: 249 بار
امتياز: 830

پستتوسط RafterW » جمعه فروردين ماه 3, 1391 3:52 am

با سلام

فکر میکنم مشکل از کمبود اطلاعاتمان و ندانستن این موضوع است که

نمیدانیم که: نمیدانیم

با کاربر مهر موافقم شاید این سایت و سایت های دیگر و اینترنت من را هم از مطالعه دور کرده است

با اجازه پیشنهادم را برای افزایش دانسته هایمان در پستی جدا مطرح میکنم

به امید مشارکت همه ی دوستان در فعالیت عملی : با هم کتاب بخوانیم

برای نویسنده این مطلب RafterW تشکر کننده ها:
CafeWeb (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
RafterW
کاربر فعال
کاربر فعال

تاريخ عضويت: جمعه آذر ماه 3, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 40 بار
تشکر شده: 120 بار
امتياز: 0

پستتوسط zrian » جمعه فروردين ماه 4, 1391 1:03 pm

سلام
تازه رسيده و كوجكتر از آنم كه بخواهم نقد كنم جند مورد بعنوان گلگي و سوال عرض ميكنم
به طور كلي روز به روز جامعه ي ما از بسياري لحاظ(ديني و فرهنكي و بار علمي)عقب مانده تر ميشود به نظر شما علت آن جيست؟آيا بدليل آن است كه ما سايت نداريم؟جامعه ي مجازي نداريم؟؟كلاسهاي بحث سمينار نداريم؟؟؟كه خدا رو شكر از هر نوع تا دلتون بخواد فراوان هست و همه و همه با اعضايي تكراري و مباحثي تكراري با اين همه شكست باز هم كار خود را ادامه مي دهند جامعه ي ما بسيار مريض تر از آن است كه بخواهد با يك جامعه ي مجازي سركرم كننده بخود بيايد و هميشه حقيقت هاي ناكفته دل را به لرزه مي اندازد و فكر را بيدار ميكند استاد سبحاني:من خود را به كفتن در مورد مسايلي كم اهميت تر كول نخواهم داد جون ميدانم كه جامعه از جيز ديكر ضربه خورده است
ما بايد تا آنجا كه ميتوانيم متفاوت باشيم سر كبك ها را از زير برف در آورده و آنها را به جان هم بيندازيم تا بالهايشان دوباره جان بكيرد و قدرت برواز بيدا كند احمد قطب:همه ي ما ميدانيم كه جامعه با حرف نجات بيدا نميكندبلكه با حركت بويا و فعاليت هاي مثمر ميتوان اميد به نجات داشت
عذر خواهي ميكنم و اكر اجازه بدهيد ادامه ميدهم

برای نویسنده این مطلب zrian تشکر کننده ها: 2
CafeWeb (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), saye (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

نماد کاربر
zrian
کاربر کوشا
کاربر کوشا

تاريخ عضويت: شنبه اسفند ماه 26, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 12 بار

پستتوسط abdulrahman » جمعه فروردين ماه 4, 1391 2:36 pm

با سلام و تشکر از شما به خاطر بی تفاوت نبودنتان
و عرض خیر مقدم برای ورود به سایت.
لطف کنید بدون پرده و صریح نقدهایتان و همچنین پیشنهاداتان برای رفع هر کدام از مشکلات را بفرمایید

منتظرتان هستیم.

برای نویسنده این مطلب abdulrahman تشکر کننده ها:

نماد کاربر
abdulrahman
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط maysam_b » جمعه فروردين ماه 4, 1391 5:36 pm

سلام کاک عبدالرحمن عزیز

در واقع این حرکت شما یعنی دعوت به نقد جای تقدیر و تشکر دارد چراکه نشان میدهد که شما خواستار آنید که جامعه ما از وضع کنونی بیرون بیاید و جوانان ما بیشتر به هویت اصلی خودشان بیندیشند ..

من نقد دارم اما برخود لازم میدانم که همچون RafterW یک پیشنهاد بدهم ؛ کتابخوانی آن هم دست جمعی کار خوبیی است اما در واقع نیاز هرکدام از ما به کتاب متفاوت است .. اما پیشنهاد من :
هر هفته یا هر ماه مدیران تالار گفتمان به نوبت یک موضوع رو ارائه بدهند و از اعضا بخواهند که در مورد آن به بحث و مناظره بپردازند .
هدف از این کار :
تبادل فکر ، اضافه کردن اطلاعات مربوطه به دایره اطلاعات ، تصحیح افکار غلط در ذهن ، دعوت به اندیشه ، تفکر و تعقل
اینم یه نظر ... حالا ...

يادمان باشد كه زنگ تفريح دنيا هميشگي نيست ، زنگ بعد حساب داريم ..!!

برای نویسنده این مطلب maysam_b تشکر کننده ها: 2
CafeWeb (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), bahar (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

نماد کاربر
maysam_b
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: پنج شنبه اسفند ماه 10, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 193 بار
تشکر شده: 316 بار
امتياز: 80

پستتوسط saye » جمعه فروردين ماه 4, 1391 6:58 pm

سلام

من از این پست اینطور برداشت کردم که میخوایم به مشکلاتی که در مدتی که پینوس فعالیت داشته بپردازیم و برای رفع اونا پیشنهاد بدیم و حرکت کنیم. نه اینکه فعالیت در دنیای مجازی اصلا چه جایگاهی داره! و لزوم اون.

پیشنهاد میکنم زریان که ظاهرا حرف زیادی برای گفتن داره، یه پست جدا بذاره و در این مورد با قوت تمام مطلب ارائه بده. چون فکر میکنم اگه اینجا این بحث پیش بیاد به هدفی که من از این پست برداشت کردم نخواهیم رسید و بحث ایشان هم با مخالفت - نه نقد - روبرو خواهد شد.

نکته ی دیگر اینکه؛ سیف، کافه وب، آکام، عبدالله شهریاری، متین، ک آذری، بصیره، نها، خاون، رام و... کجان؟! جدا تعجب میکنم از اینهمه دست دست کردن. چرا نمیان تو بحث؟ عبدالرحمان داره خودشو میکشه که آقا تورو خدا یکی بیاد و ضعف کار رو بگه و ما...

دیگه مراسمم که تموم شد! بسم الله...
دو صد گفته چون نیم کردار نیست...

برای نویسنده این مطلب saye تشکر کننده ها:

نماد کاربر
saye
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: شنبه آذر ماه 26, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 520 بار
تشکر شده: 213 بار
امتياز: 990

پستتوسط RafterW » جمعه فروردين ماه 4, 1391 7:20 pm

با سلام دوباره ...
کاربر گرامی:maysam_b به نظرم شما هم قبول میکنید که ما کاربران در بحث نیاز دینی مشترکیم یعنی درست است که هر کس در مطالعه نیاز خاصی دارد ولی همه در قسمت دینی مشترکیم به همین دلیل میگویم همکاری کنید تا مدتی این روشی را که پیشنهاد دادم جلو ببریم و اگر دیدیم که کاربرها فعال هستند به پیشنهاد شما هم وارد شویم و در زمینه های دیگر هم این کار را انجام دهیم منتظرتان هستم

کاربر گرامی و دوست قدیمی جناب سایه منتظر چراغ سبز شما هم در بخش فعالیت عملی:با هم کتاب بخوانیم نیز هستم

برای نویسنده این مطلب RafterW تشکر کننده ها: 2
CafeWeb (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), saye (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

نماد کاربر
RafterW
کاربر فعال
کاربر فعال

تاريخ عضويت: جمعه آذر ماه 3, 1390 12:30 am
تشکر شده: 120 بار

پستتوسط basireh » جمعه فروردين ماه 4, 1391 9:15 pm

سلام

راستش رو بخواین نمی خواستم تو بحث شرکت کنم چون که نقد اساسی من به خودم برمی گرده

اما حالا لازم شد که مطرح کنم

اول این که من به عنوان مدیر تالار فرهنگی -اجتماعی کم کاری هایی در زمینه ی کاری خودم داشتم

که معترف به اون هستم حالا این ممکنه به خیلی چیزا برگرده مثل :

نداشتن وقت و فرصت کافی ،عدم خلاقیت و نو آوری هایی در زمینه ی مدیریتم

چون در این زمینه جای فعالیت هست و میشد خیلی بهتر از این بود

این که موضوعاتی در این زمینه مطرح بشه شامل

معضلات مباحث و راه کارهایی و پیگیری این مباحث

که جا داره اینجا یه عذرخواهی از کاربران داشته باشم

و از همه ی کاربران هم تقاضا دارم که هر کس احساس میکنه میتونه

در این زمینه(فرهنگی- اجتماعی) کمکمون کنه واقعا ممنون میشم و استقبال میکنم

دوم :
با این که تالار گفتمان جای بحث و گفتگو در مورد موضوعاته اما همون طوری که دوستان  هم اشاره کردن

بعضی وقت ها به مباحث حاشیه ای و بی ربط کشیده میشه که با هدف اصلی ما مغایرت داره

چون که ما معتقدیم برای رسیدن به هدفی والا و مشروع نمی توان به هر ابزار نامشروعی توسل جست
گر همچو من افتاده ی این دام شوی / ای بس که خراب فرقه و جام شوی  
ما عاشق و رند و مست و عالم سوزیم/ با ما منشین و گرنه بد نام شوی

برای نویسنده این مطلب basireh تشکر کننده ها: 4
CafeWeb (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), asra (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), maysam_b (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), saye (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 28.57%

نماد کاربر
basireh
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تشکر کرده: 317 بار
تشکر شده: 236 بار
امتياز: 10

پستتوسط ModireTalar » جمعه فروردين ماه 4, 1391 11:07 pm

عبدارحمن جان پیشنهاد می کنم که برای بهتر به نتیجه رسیدن این پست زحمت بکش خلاصه نظرات مطرح شده توسط کاربران را در یک نظر منتشر کن،
تا با در نظر گرفتن نظرات مفید قبلی این پست را ادامه دهیم .

از کلیه کاربران گرامی
هم تقاضا می کنیم که ایده ها و نظرات خویش را در رابطه با این موضوع مطرح نمایند و در صورت بیان عیب و مشکلی حتی الامکان راه حل هم فراموش ننمایند.

برای نویسنده این مطلب ModireTalar تشکر کننده ها:

نماد کاربر
ModireTalar
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: جمعه اسفند ماه 26, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 633 بار
تشکر شده: 275 بار
امتياز: 2640

پستتوسط Mmm » شنبه فروردين ماه 5, 1391 12:56 pm

من منتظر ادامه ی حرفای zrian  هستم!
نماد کاربر
Mmm

پستتوسط zrian » شنبه فروردين ماه 5, 1391 3:51 pm

سلام دوباره من نقد كردم همانطور كه موضوع تايبيك ميخواد(از ما انتقاد كنيد) در حالي كه سايه ميفرمايد نه فقط بيشنهاد بده
خب يكي از جنبه هاي انتقاد برخ كشيدن ضعفهاست ديكه وبس از آن ارائه ي راهكار ومن مهمترين ضعفها(از نظر خودم)را برخ كشيدم بنا به نظر عبدالرحمن ادامه ميدهم اما همانطور كه سايه كفتند تو يه تايبيك جديد

برای نویسنده این مطلب zrian تشکر کننده ها: 3
CafeWeb (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), abdulrahman (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), saye (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 21.43%

نماد کاربر
zrian
کاربر کوشا
کاربر کوشا

تاريخ عضويت: شنبه اسفند ماه 26, 1390 12:30 am
تشکر شده: 12 بار

پستتوسط abdulrahman » دوشنبه فروردين ماه 7, 1391 12:18 pm

با سلام و تشکر از آنانی که تغییر مثبت را ارج می نهند
خلاصه ای از نظراتی را که تاکنون ارائه شده اند در اینجا می آوریم تا بحث جمع تر شود:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
کاربر RafterW:
1-در سایت ،معرفی اسلام آنگونه که باید انجام نمی گیرد با سرزدن به آرشیو مطالب می شود این نکته را دریافت کرد گهگاهی تلاش هایی انجام شده و در حد چند مقاله این مطلب ارائه شده است اما یک تلاش منسجم و پیوسته ی گروهی با هدفی واحد و هماهنگ با روز و کارشناسانه واقعا ضروری است که مشاهده نمی شود هم در صفحه ی اصلی و هم در تالار....نمی گویم که اصلا این کار نشده بلکه فاکتورهایی که ذکر شدند با هم و پیوسته مشاهده نمی شوند.
2-کم بودن فضای معنوی...میدانیم که اسلام فقط بحث های استدلالی و احکام نیست بلکه برنامه های معنوی جزء جدا نشدنی اسلام هستند
3-سایت از لحاظ ظاهری شلوغ است
4-خیلی کم پرداختن به بحث هایی که مستقیما منابع اصلی ما هستند:یعنی قرآن و سنت
به راستی لازم است که در این زمینه کاری اساسی صورت بگیرد شما اگر به آرشیو تالار و مطالب اصلی سایت سری بزنید متوجه کم رنگ بودن بحث های راجع به قرآن و سنت می شوید واقعا خلا قسمت هایی مثل: تفسیر،سیره ی رسول (ص)،احادیث صحیح، تجوید،بلاغت،شان نزول آیات،فقه و....کاملا مشهود است و احتمال میدهم که سایت اگر به این روند جلو برود هدف دینی خود را به کلی از دست بدهد هر چند که بخواهیم با روشهایی دیگر به آن شکل دینی بدهیم و آن را حفظ کنیم....پس برای قرآن و سنت میدان بازتری در سایت باز کنید.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
کاربرmosleh:
-فعالیت کم برخی تالارها در مقایسه با بقیه ی تالارها از جمله تالار زبان خارجه و تالار علمی
2-محدود شدن بیش از حد مطالب تالارهای گفتمان به مسائل دینی(مسائل دینی باید باشند ولی مختصر و مفید)
دوستان عزیز اگر توجه داشته باشید تعداد مشخصی در این سایت به ارائه ی مقاله می پردازند(البته خیلی ها هم نظر می دهند) اگر نگاه مختصری به سایت کومه کال داشته باشیم می بینیم که هر کسی با هر فکری به ارائه ی مقالات می پردازد ولی در سایت ما نظرات مخالفی نمی بینیم و این به ضرر سایت و به ضرر خود ماست چون این زمان زمانی است که هر کسی باید حداقل اطلاعاتی در مورد دیگر افکار داشته باشد و اگر سایتمان از لحاظ محتوا آزاد تر باشد کاربران بیشتری با اشتیاق به این سایت سر خواهند زد.
3-متآسفانه دوستان با این که خود را کورد می دانند در زمینه ی کوردی فعالیتی انجام نمی دهند
4-با اینکه این سایت در یک شهر اورامی(هورامی)نشین راه اندازی شده هنوز بخش مختص هورامی ندارد
نقدی دیگر:بسیاری از کاربران اینترنتی که وارد سایت می شوند از وجود بخش کوردی در سایت بی اطلاع اند پس بهتر است در صفحه ی اصلی سایت گزینه ی ورود به تالار کوردی ایجاد شود.(البته بهتر است تالار کوردی در بخش ورود به تالار گفتمان به ابتدای صفحه بیاید که اکنون در پایان صفحه است)
کاربرmeysam_b:
در واقع یکی از نقدهایی که میتوان از سایت پینوس داشت کم کاری دوستان در معرفی اسلام است . بسیاری از دوستان فقط برای این در سایت فعالیت می کنند که دیگر دوستان را به خود جلب کنند در واقع به نوعی فقط تظاهر ؛ شاید بگویید این چنین نیست اما با کمی تامل به این نکته خواهید رسید .
پس سایت پینوس نیازمند افرادی است که خالصانه در سایت فعالیت کنند که اصل معرفی شود که آن هم راهنمای خوب زیستن است نه چیز دیگر .
نقد دوم در واقع بیان جملاتی است که دوستان با بیان آن دل ها را از هم دور می کنند ؛ بعنوان مثال یکی از دوستان نظر داده بودند که مطالب کوردی ضعیف است و در پایین تر از آن به کمبودی فعالیت در حوزه هورامی زبان ها اشاره کرده بودند و هورامی را جدا از کورد دانسته اند و به نحوی افکار ناسیونالی را پرورش می دهند گرچه خود شاید واقعا این منظور را نداشته اند ؛ به هر حال در شناساندن دین عظیم الشان اسلام همه اقوام نزد خداوند یکسان اند پس لطفا این را نیز اصلاح کنید .
یک پیشنهاد: هر هفته یا هر ماه مدیران تالار گفتمان به نوبت یک موضوع رو ارائه بدهند و از اعضا بخواهند که در مورد آن به بحث و مناظره بپردازند .
هدف از این کار :
تبادل فکر ، اضافه کردن اطلاعات مربوطه به دایره اطلاعات ، تصحیح افکار غلط در ذهن ، دعوت به اندیشه ، تفکر و تعقل
کاربر saye:
1. عدم نقد پذیری اعضاء. بعلت؛ وجود وابستگی به یک فکر مشخص و عدم ارائه ی نظر بصورت فرا حزبی(تعصب). البته بخش زیادیش هم به اخلاقیات شخصی بر میگرده که تا چه حد در این زمینه کار کردیم. پیشنهاد؛ 1. مراجعه به سیره و سلوک بزرگان و رهبران ماندگار تاریخ 2. ارائه ی مباخث آزادی عقیده و آزاد اندیشی در سایت 3. صداقت، اخلاص و صبر در برخورد با نقد.

2. عدم ارائه ی نقد صحیح بعلت؛ نبود اطلاعات کافی و جامع در نقد ارائه داده شده. (گاها) ارائه نقد همراه با غرض شخصی. عدم التزام به رعایت ادبیات نقد. عدم پذیرش نقد میانه از طرف اعضاء. پیشنهاد؛ 1.رعایت موارد ذکر شده بصورت صحیح. 2. اخلاص و تقوا.

3. عدم ارائه ی مطالب قوی با بنیه ی علمی بالا. بعلت؛ 1. علاقه کاربران به ارائه ی مطلب و ارائه ی مطلب با کمیت بالا و کیفیت پایین. 2. عدم برنامه ریزی اعضاء جهت تحقیق و ارائه ی مطلب در سایت. 3. دانشجو بودن اکثر اعضای فعال سایت 4. گنگ بودن هدف سایت 5. عدم تخصص اعضاء در مباحث بنیادین و اصولی و کلی بودن اطلاعات. 6. عدم توانایی در جذب نخبگان و استفاده از علم آنان.

4. عدم توانایی در جذب افراد با بنیه ی علمی بالا جهت ارائه ی مطلب. بعلت؛ 1. احتیاط غیر ضروری در جذب افراد با افکار مختلف و واگذاری کار به آنان. 2. وقت گیر بودن جذب نیروی متخصص و سخت بودن جذب افکار مختلف پیشنهاد؛ 1. میدان دادن به افکار مخالف جهت ارائه ی مطلب. 2. رایزنی با افراد توانا در زمینه های مختلف و گرفتن تعهد از آنان جهت ارائه ی مطلب.

5. عدم تحقق وعده ها (مباحث وعده داده شده ی سلسله ای.) بعلت؛ 1. دانشجو بودن اعضاء و شاکله اصلی 2. کم تجربگی اعضاء در دادن وعده 3. عدم التزام به وعده پیشنهاد؛ 1. سپردن بخشی از کار به افراد غیر دانشجو و گرفتن تعهد جهت ارائه ی منظم مطالب. 2. دقت در دادن وعده

6. عدم وجود هدف و برنامه کلی در سایت. ( ارائه ی مطلب برای چه هدف و منظوری و برای چه قشری صورت می گیرد.) بعلت؛ 1. کلی نگری و بسنده کردن اعضاء به کلیات مطرح شده در اساسنامه 2. عدم وجود اساسنامه داخلی

7. عدم توانایی در بکار گیری و حفظ اعضا و نمایشی شدن عضویت.(با وجود بیش از 400 عضو کمتر از 30 نفر در حال فعالیت جدی هستند) بعلت؛ نبود ار تباط مستمر با کاربران و عدم اجرای خواسته های آنان پیشنهاد؛ در نظر گرفتن مسئول برای بخش روابط عمومی و منعکس کردن نظرات کاربران به مدیریت و اجرایی کردن آنها

8. عدم تشکیل کمیته های تخصصی. بعلت؛ 1. کمبود نیرو 2. عدم تشکیل جلسات مداوم(بدلیل متفرق بودن اعضاء و...) پیشنهاد؛ جذب نیروی متخصص با وقت آزاد(ترجیحا غیر دانشجو) و قابل دسترس برای جلسات.

9. عدم توانایی در جذب افکار غیر همسو. بعلت؛ نبود افراد با افکار مختلف در میان اعضا و کار به دستان و ارائه ی مطالب یک سویه در نبود صدای مخالف و در نتیجه بی علاقگی افکار غیر همسو نسبت به شرکت در بحث و ارائه ی مطلب یا عضویت. پیشنهاد؛ فقط این بنظرم میرسه که باید کار زیادی کرد برا حل این مشکل!

10. عدم وجود سواد و اطلاعات کافی (اعضا) در زمینه های تخصصی و ارائه مطالب ناقص. بعلت؛ 1. عدم مطالعه ی کافی در زمینه ی موضوع ارائه داده شده و بحث در این مورد. 2. خلاء متخصص و کاردان پیشنهاد؛ 1. دقت بیشتر کاربران در مورد شرکت در بحث مطرح شده و ارائه ی نظر با آمادگی کافی و ارائه ی مطلب با پشتیبانی علمی بالا 2. جذب نیروی متخصص

11. عدم وجود هماهنگی میان بخش های مختلف سایت. بعلت؛ 1. عدم وجود جلسات مشترک میان بخشی. 2. کمبود نیرو پیشنهاد؛ جذب نیرو برای کمک به بخشهای مختلف و برقراری ارتباط.

12. فعالیت ناموزون و گهی تند و گهی خسته در بخش های مختلف سایت. بعلت؛ 1. برنامه ریزی نکردن صحیح. 2. دانشجو بودن اعضای اصلی پیشنهاد؛ تعهد به وعده ها 2. جذب نیروی غیر دانشجو
کاربرhedyeh:
من احساس میکنم شما میخواید با یه دست چند تاااااااااااهندونه بر دارین!(به قول کوردی فره تان دان وه ر)چون می خواید
همه جانبه فعالیت کنید ولی نه نیروی کافی دارید و نه همکاری و هماهنگی این باعث شده آشفتگی در مطالب شده و از هر دری سخنی اومده.
البته این خودش زیاد بد نیست چون باعث میشه مخاطبهایی متفاوتی داشته باشید ولی چون تخصص و مهارت در همه مطالب نیست زیاد مطلوب نیست.
ولی در کل واقعا جای تقدیر و تشکر داره که این فضا و موقعیت رو ایجاد کردید به امید بهتر شدن همه ی فعالیتها بخصوص بخش تعطیل شده
و کم کار دینی.
به نظر من اگه موضوعی و هدفمند کار بشه که خیلی بهتره،مثلا در یه بخش یک موضوع را تا به نتجه رسیدن ادامه داد؛برای نمونه در بخش علمی به یک موضوع مثل علم نجوم یا علم تجوید یا کامپیوتر و ....پرداخته بشه به طوری که مخاطب در پایان به یک بینش دست پیدا کنه.و در بخشهای دیگه هم به همین صورت مثلا بخش دینی حدیث و یا سیره و ...رو ارئه بده که ظاهرا خواستن بدن اما ندادن،موضاعات اجتماعی هم هدفمند بشه مثلا یک بار در مورد فرهنگ لباس ،زبان و ....بحث بشه .
کاربرmilady:
به نظر من مجموعه پینوس در این یک سال نتوانسته از تالار گفتمان خوب استفاده کند!
بازدهی تالار خوب نبوده! خب دلایلی هم داشت ...

اول اینکه مدیر تالارها خوب نتوانستند شرایطی ایجاد نمایند تا تعامل افراد در تالار بیشتر شود!

دوم اینکه برخی از کاربران در ابتدای ورود به سایت نحوه استفاده از تالار، ارسال پست و ارائه نظر بلد نبودن! (برای رفع این اشکال یک پست آموزش تصویری استفاده از تالار درست شد البته هرچند که خیلی دیر!)

سوم اینکه مطالبی که در تالار مطرح می شد اصلا به گونه ای نبود که کاربران دیگر را به ارائه نظر وادار نماید؛ مطالبی که در تالار منتشر می شود باید به گونه ای باشد که دیگر افراد را به شرکت در بحث و ارائه نظر شخصیشان وادار نماید. (ایجاد کنش متقابل در بین کاربران)
تالار تاحد زیادی یکطرفه بود مانند یک رسانه یک طرفه (مثلا رادیو) در حالی که می توانست دوطرفه باشد (مانند بحثهای تعاملی در دانشگاه و در کلاس)، در این صورت طبیعتا جذابیت خاصی هم نداشت. اما در پستهایی که این تعامل ایجاد شد کاملا مشهود بود که کاربران با چه اشتیاقی نظر می دادن و از شرکت در آن پستها لذت می بردن.

چهارم اینکه اکثر کاربران در تالار سرد ظاهر می شدن، کاملا یکنواخت و بی بخار! به گونه ای که اسم کاربر را در تالار مشاهده می نمودی حدس می زدی که چه مطلبی منتشر نموده و چه می خواهد بگوید.

پنجم اینکه کاربران تنبلی از خود نشان می دادن؛ در حالی که در سایت آنلاین بودن حاظر نبودن به خودشان زحمت دهند و در پستی شرکت کنند!

پیشنهادات:
کلیاتی برای پیشنهاد اولم بیان می کنم اما جزئیاتش به مدیران بر می گردد و لازم است که ذوق و ابتکاری برای انجام بهتر آن بکار گیرند.
مدیر تالارها با مطرح کردن بحثهای جذاب، سودمند و مفید به حوزه فعالیتی خود رونق بخشیده و با استفاده از فن بیان و نوشتار کاربران را در ابتدا وادار به شرکت در بحث نموده، کاربر که وارد بحث شد و مجذوب گردید زمانی است که آن مطالب به بازدهی عملی می رسد. همچنین در بحثهای مفیدی که از جانب سایر کاربران مطرح می شود مدیران تالار شرکتی فعال داشته و با ایجاد تعاملی که قبلا توضییح دادم به آن مطلب رونق ببخشند، در ضمن پیگیری و مصر بودن هم می تواند تاثیر وافری داشته باشد.

اما مورد سوم: مثالهای عینی که می توانم مطرح کنم مباحث "راه و روشهای حساب شده و عملی برای پیاده کردن حجاب(مکانی برای اظهار نظر و ...)"، "تعریف شما از ایمان چیست ؟" ، "تست خودشناسی!!" ، "اگه مخالفي بنويس مخالفم،اگه موافقي بگو موافقم!" ، "درد دل .... و یک سوال؟" ، "هـر چـه مـیـخـواهـد دل تـنـگـت بــگــو !" ، "صندوق خیریه سایت پینوس..." و ... است. اگر دقت نمایید کاربران در این مطالب مشارکتی فعال داشته، تعاملی که از آن سخن می گفتم ایجاد شده و در این مطالب معنی تالارگفتمان تا حدی به درستی بیان شده و گفتمان بین کاربران بوچود آمده است.

در کل مطالب به گونه ای باشند که جای اظهار نظر را برای کاربران بگذارد .
کاربرkhawan :
اولین نقد من به سایت پینوس اینه که در طول این یک سال فعالیت های بسیارکمی(وحتی صفر!!) در زمینه ی اجتماعی رخ داده(شناسایی جامعه،آسیب شناسی، راهکارهاو...) ولازم به ذکر است دینی که ما روی کاغذ از آن سخن می رانیم باید در جامعه پیاده شود پس جزئ لاینفک دین جامعه است.(درسته همه مخالف جدایی دین از....هستیم ولی متاسفانه در عمل همان گونه ایم که قرار است اونا بخواهند)
البته من خودم چند کاری پیشنهاد دادم وچند فعالیت جزئ دراین زمینه انجام داده ام که در مقابل بحران های اجتماعی بسار بی ارزش است. ولی تمایل افراد به شرکت در بحث بسیار کم بود و بعضی از اون افرادی هم که شرکت کرده بودند به شدت وتو کردند شایدهم یه بارهم اهداف رو هم نخونده باشند البته لازم به ذکر است که افرادی بودند که به شدت در بحث شرکت کردند وحتی اگر هم بااحداث صندوق مخالف بودند اعلام آمادگی برای کارهای اجتماعی کردند وحتی عده ای هم این کار را مشکل می دانستند طرح های دیگری در قالب ngo و... مطرح کردند وحتی عده ای هم موافق این کار بودند وبا تما سهای مکرر کار را پیگیری می کردند حتی تهدیدم کردند که اگر من عقب بکشم اونها عقب نخواهند کشید.(لازم به ذکره یه طرح دیگه دادیم می توانید به پست غریب:::وقایع اتفاقیه:::سر بزنید که مجالی بود برای انجام کارهای اجتماعی ویا حداقل برای بیان دردها ولی بازهم افسوس!!!)
امیدوارم اهتمام کار گزارن ودیگر کاریران سایت پینوس برای انجام کارهای بخش اجتماعی بیشتر شود.
کاربرNoha:
یکی از نقدهای مهم عدم همکاری کاربران در پستهاست که غالبا باعث دلسردی فعالیت می شود.
کاربرavin:
1.با وجود اینکه تالار کوردی از چند بخش تشکیل شده..من بیشتر و شاید فقط در قسمت آموزشش کار کردم.

2.قسمت فرهنگ که بیشترین هدفمو ازایجاد تالار کوردی شامل میشود...مظلوم واقع شده

3.اون طوری که میخواستم افراد برجسته کورد رو معرفی نکردم..
کاربرkani:
چرا بخش ورزشی ندارید؟
کاربرasra:
شاید عدم بنیه ی علمی بالا ، شاید عدم نقد پذیری و شاید .... دلایل خوب استقبال نشدن و خوب پیش نرفتن پینووس باشه
اما
به نظر بنده ؛ دلیل اصلی:
پراکندگی فراوان موضوعات و محورهای مورد بحث در پینووس میباشد
محورهای مورد بحث دینی و مسائل و موضوعات روز و ... باید به خوبی سازماندهی بشن که هم یکی مثل من که هدفم بالا بردن اطلاعاتم است به هدفم برسم و هم اینکه یکی مثل دیگر دوستان از موضوعات و مباحث پینووس خسته نشن .
کاربرmehr:
اگر بخش های گوناگون سایت هر کدام به یک موضوعی بپردازن بگونه ای که واقعا نتیجه بخش باشه.

مثلا بخش دینی اگه سیره ؛بخش علمی کامپیوتر و کوردی آموزششو ادامه بده و دلسرد نشه از ادامه اش، اینگونه شاید تغییری بوجود بیاد، و به نتیجه ی مطلوبی برسیم.

وگرنه بحث های پراکنده شاید نتونه نتیجه بخش باشه.هر چند که مطالب گوناگون چاشنی سایته.

در ضمن باید یه پست خبری هم داشته باشیم که از اخبار کشور و جهان باخبر باشیم.چون همه جوانیمو باید آگاه به مسائل کشور و جهان،یعنی مهمترین اخبار روزانه.
کاربرabdulrahman:

1-کم بودن مطالب علمی در تالار به نسبت سایر بحث ها

2-پایین بودن کیفیت که البته نمی شود در یک سایت عمومی مطالب تخصصی علمی را بیان کرد اما شاید یکی از دلایلش پایین بودن سطح سواد خودم بوده که همیشه بهش اذعان داشتم!

3-به جز چند کاربر گرامی ای که بیشتر در زمینه ی پزشکی و روانشناسی فعالیت کرده اند بیشتر فعالیت بخش علمی روی نجوم متمرکز بوده که دلیلش رو هم گفتم چون مطالعه ی علمی من بیشتر درباره ی نجوم بوده و البته در آینده هم احتمالا همین نجوم خواهد بود پس برای سایر موضوعات علمی باید فکری کرد و من این موضوع را همین حالا بیان میکنم تا در برنامه ی آینده ی سایت مد نظر قرار گیرد.

4-سلسله ای نبودن بحث ها در بخش علمی تا حالا...البته در حال آماده کردن یک سلسله نجومی به زبان ساده هستم که انشا... به زودی در سایت قرار گیرد.

5-یکی از دلایل کم انگیزه بودنمان شاید علاقه نشان ندادن سایر دوستان به موضوعات علمی است...دلیلش را نمیدانم ...اگر کسی دلیلی دارد خوشحال میشوم بدانم.

*تعامل در تالار را پیشنهاد دادید ...آیا ما تالار را برای گفتمان برای ارائه ی نظر بین افراد می خواهیم یا استفاده ی دیگری مثل کلاس درس؟
چگونه؟ما وقتی در کلاس هستیم به معلم گوش میدهیم و این معلم است که درس میدهد و ما گاه گاهی سوالاتی برای روشن تر شدن موضوع از ایشان میپرسیم ....این وقتی است که ما اطلاعات نداریم و فقط می آموزیم
نوع دومش این است که چند نفر در زمینه ای اطلاعات دارند و با هم در این باره بحث میکنند و کسی هم که از بیرون نظاره گر است استفاده ی خود را می برد
نوع های مختلف دیگری هم دارد مثل این که چند معلم با هم تدریس می کنند و تعدادی هم می آموزند و الی آخر
حال یک موضوع:آیا صرف ارائه ی مطالب به این روش هایی که تا به حال استفاده کرده ایم درست است نظر شما و سایرین در این باره چیست؟مثلا کاربران پیشنهاد داده اند که مطالب پیوسته و به هدف نتیجه دادن در مدت مشخص باشند اما باید دید برای این روش چه باید کرد چند نمونه از خود سایت ذکر می کنم:

بحث حجاب خیلی خوب پیشرفت کرد اما متوقف شد (دلیلش را باید شرکت کنندگان در آن ذکر کنند)،شعبه های ایمان،احکام آرایش،سخنان رسول گرامی،معرفی کتاب،بدعت،بحث های مربوط به سلامت جسمی و زبان هورامی کاک میلاد،آخرین اخبار جهان اسلام ،بخش آموزش زبان کوردی (که برای من نقطه ی شروعی شد)،وقایع اتفاقیه که از لحاظ مبحث مسئولیت در قبال اجتماع امیدوار کننده است و..و..و..

هرکدام از این موضوعات را در نظر بگیرید میتوانیم ساعت ها در باره یشان به بحث بپردازیم اما گونه ای دیگر از مباحث سلسله ای هستند که آماده،روان و کار شده به صورت تخصصی قبلا توسط افراد متخصص تهیه شده اند و فقط ما کافی است که با اجازه یشان آنها را در سایت قرار دهیم.قطعا هر کدام از ما سلسله بحث های مفیدی سراغ داریم که می توانیم پیگیر این کار شویم.بحث هایی به صورت نوشته شده،صوتی،فیلم و...که با توجه به بازدهی آنها در بلند مدت، صرف هزینه معقول به نظر می رسد و من روی این مورد تاکید زیادی دارم لطفا اگر موافقید پیشنهادات خود را به صورت نام سلسله بحث و فرد باحث ارائه دهید.

*یک سال یعنی 365 روز !!! اگر به طور متوسط فرض کنیم در این یک سال 10 کاربر فعال داشته ایم و هرکدام تقریبا روزی 1 ساعت برای سایت وقت گذاشته اند در مجموع خواهیم داشت: 3650 = 365*10
یعنی تقریبا 3650 ساعت به صورت تقریبا هدف دار از طرف 10 کاربر برای سایت سرمایه گذاری شده است!!!
( البته زمان هایی بوده که کاربرهایی ساعت ها در یک روز صرف سایت کرده اند و زمان هایی هم بیشتر از 10 کاربر حضور فعال داشته اند اما این تقریب را برای کل سال در نظر میگیریم)
خب حال باید ببیینیم 3650 ساعت یعنی چه؟
همان طور که معلوم است اگر این وقت را به یک نفر بدهیم می تواند در طول یک سال هر روز 10 ساعت را صرف کار مفیدی کند یا اینکه به مدت 10 سال هر روز 1 ساعت را به کار مشخصی اختصاص دهد و مثال های بسیاری که خود می توانید برای این قضیه مطرح کنید...
حال باید بپرسیم چه قدر این تلاش مفید واقع شده است؟آیا اگر این زمان را صرف مطالعه می کردیم نتیجه ی بهتری نمیگرفتیم؟
پس قبول می کنید که نقد نه تنها به جاست بلکه ضروری و حیاتی هم هست .باید بفهمیم چگونه می توانیم به جایی برسیم که صرف این هزینه کاملا درست و به جا باشد .
در طول این یک سال چه قدر توانسته ایم بر خود،دیگران،جامعه و محیط اطراف تاثیر گذار باشیم و چه قدر به موقعیت آرمانی نزدیک شده ایم ...
به نظرم داشتن برنامه ی مدت دار بسیار ضروری است مثلا از الان باید بدانیم در سال آینده همین وقت کجا باید باشیم و به چه پله ای رسیده باشیم همین طور برای سالیان آینده تر ...
گلگی کاربرzrian:
به طور كلي روز به روز جامعه ي ما از بسياري لحاظ(ديني و فرهنكي و بار علمي)عقب مانده تر ميشود به نظر شما علت آن جيست؟آيا بدليل آن است كه ما سايت نداريم؟جامعه ي مجازي نداريم؟؟كلاسهاي بحث سمينار نداريم؟؟؟كه خدا رو شكر از هر نوع تا دلتون بخواد فراوان هست و همه و همه با اعضايي تكراري و مباحثي تكراري با اين همه شكست باز هم كار خود را ادامه مي دهند جامعه ي ما بسيار مريض تر از آن است كه بخواهد با يك جامعه ي مجازي سركرم كننده بخود بيايد و هميشه حقيقت هاي ناكفته دل را به لرزه مي اندازد و فكر را بيدار ميكند استاد سبحاني:من خود را به كفتن در مورد مسايلي كم اهميت تر كول نخواهم داد جون ميدانم كه جامعه از جيز ديكر ضربه خورده است
ما بايد تا آنجا كه ميتوانيم متفاوت باشيم سر كبك ها را از زير برف در آورده و آنها را به جان هم بيندازيم تا بالهايشان دوباره جان بكيرد و قدرت برواز بيدا كند احمد قطب:همه ي ما ميدانيم كه جامعه با حرف نجات بيدا نميكندبلكه با حركت بويا و فعاليت هاي مثمر ميتوان اميد به نجات داشت
کاربرbasireh:
اول این که من به عنوان مدیر تالار فرهنگی -اجتماعی کم کاری هایی در زمینه ی کاری خودم داشتم

که معترف به اون هستم حالا این ممکنه به خیلی چیزا برگرده مثل :

نداشتن وقت و فرصت کافی ،عدم خلاقیت و نو آوری هایی در زمینه ی مدیریتم

چون در این زمینه جای فعالیت هست و میشد خیلی بهتر از این بود

این که موضوعاتی در این زمینه مطرح بشه شامل

معضلات مباحث و راه کارهایی و پیگیری این مباحث

که جا داره اینجا یه عذرخواهی از کاربران داشته باشم

و از همه ی کاربران هم تقاضا دارم که هر کس احساس میکنه میتونه

در این زمینه(فرهنگی- اجتماعی) کمکمون کنه واقعا ممنون میشم و استقبال میکنم

دوم :
با این که تالار گفتمان جای بحث و گفتگو در مورد موضوعاته اما همون طوری که دوستان هم اشاره کردن

بعضی وقت ها به مباحث حاشیه ای و بی ربط کشیده میشه که با هدف اصلی ما مغایرت داره

چون که ما معتقدیم برای رسیدن به هدفی والا و مشروع نمی توان به هر ابزار نامشروعی توسل جست
این هم خلاصه ای مفصل! از انتقادات و پیشنهاداتی که تا به حال مطرح شده بودند حال میتوانیم به صورت جزیی تر هم به عملکرد افراد و هم به بررسی پیشنهادات ارائه شده بپردازیم...اگر نظری دارید بفرمایید.

مژده ده بندگانی را که سخنان مختلف را می شنوند و از بهترین آنان پیروی می کنند.

برای نویسنده این مطلب abdulrahman تشکر کننده ها: 2
CafeWeb (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), ModireTalar (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

نماد کاربر
abdulrahman
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط mosleh » دوشنبه فروردين ماه 7, 1391 12:36 pm

با تشکر مجدد از کاک عبدالرحمن
دوستان از یاد نبریم که این سایت دیگه شناخته شده است که با برگزاری مراسم سالانه ی پینوس اعلام موجودیت کرد پس بیاید آبرویش را حفظ کنیم

برای نویسنده این مطلب mosleh تشکر کننده ها:

mosleh
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: يکشنبه آذر ماه 27, 1389 12:30 am
تشکر شده: 61 بار
امتياز: 10

پستتوسط Naser » پنج شنبه فروردين ماه 17, 1391 7:11 pm

یک نکته ای نظرم رو جلب کرد که بد نیست بنویسمش.

یکی از خوبی های تشکر های الکی! این بود که مطالبی که لیاقت تشکر بیشتری داشتند (بهتر بودند) در صفحه ی اول برای مدت طولانی تری باقی می ماندند.
ولی حالا اینطور نیست و مطالب زود زود جای خودشون رو به جدیدها میدن. {در حالی که بعضا نخوانده می مانند}
چون مطلبی که به صفحه ی بعدی بره، دیگه فاتحه ش رو باید خوند... جزئی از تاریخ میشه.. {متأسفانه}

برای نویسنده این مطلب Naser تشکر کننده ها: 4
CafeWeb (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), Hawre (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), maysam_b (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), saye (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 28.57%

نماد کاربر
Naser
کاربر فعال
کاربر فعال

تاريخ عضويت: پنج شنبه شهريور ماه 24, 1390 11:30 pm
تشکر شده: 125 بار
امتياز: 20

پستتوسط kazari » پنج شنبه فروردين ماه 23, 1391 2:08 am

سلام
ضمن پوزش از همه دوستان و بخصوص کا عبدالرحمن عزیز
یک سری نکته بدون اولویت بندی :
(( بعضی هاشونم کپی پیست نظریات دوستان بودن که به نظر منم مهم بودن))
1.     شلوغ بودن ظاهری سایت می تونه یک ضعف محسوب شه! هر چند زحمتش می افته روی دوش کا اسامه عزیز، ولی باید یواش یواش به فکر یه قالبی باشیم که یک مقدار شلوغی ظاهری اش کم باشه تا کاربر جدیدالورود احساس گم شدگی نکنه. چون معتقدم این خیلی مهمه. اصلا یکی از نکات در مورد سایت های موفق همین بحث شلوغ نبودن صفحه اصلی است " مقایسه بین یاهو و گوگل" به عنوان مثال قرار نیست برای گزینه تغییر زبان یک باکس به این بزرگی داشته باشیم
2.      قالب سایت جدید باید یک مقدار شکیل تر باشد. کلمه مناسب تری پیدا نکردم!
3.     ظاهرها و قالب ها هرچه باشند اما، محتوا مهمترین قسمت است! و این بر می گردد به ما! بدون تعارف ما از لحاظ سواد دینی " کلمه مناسب تری پیدا نکردم!" در حد کم سواد نزدیک به بی سوادیم!! یک بخش اصلی مشکل بر می گردد به ما! بدون تعارف و به عنوان یک تذکر جدی به همه دوستان و قبل از همه دوستان، خودم، ما باید شناختمان را نسبت به قرآن و سنت آنچنان که حق مطلب است بیشتر کنیم. در این زمینه رسالت بخش دینی سایت هم بسیار سخت و مهم خواهد بود که ظاهرا دوستان برای این قسمت برناهه هایی دارند که ان شاء الله مفید واقع بشود.
4.     ایده معرفی سایت خوب بود! ولی به نظر من هم الان باید تک تک دوستان احساس مسئولیت بیشتری نسبت به کیفیت سایت داشته باشند.
5.     یکی از بهترین توصیه های یکی از اساتیدم رو در مورد نحوه ساختن پاورپوینت وارائه مطلب یاداوری می کنم. " قرار نیست هر چیزی رو در مورد این موضوع بلدی بگی و قرار نیست هرچیزی رو هم می خوای بگی تو پاورپوینتت باشه" . به نظرم یه جورایی اینجا صادقه. باید دقت کنیم قرار نیست هر مطلب جالبی رو که دیدیم بزاریم تو سایت. باید با وسواس خاص و با سخت گیری مطلب برای سایت انتخاب کنیم!!
6.     کاربران جدیدالورود را بیشتر تحویل بگیریم، اما در مورد بقیه دوستان حتی در نظر دادن هم خست بخرج بدیم. تا به طور اتوماتیک مطالب بهتر بیشتر در صفحه اول باشند و نیز خود نویسنده بتونه از این طریق یک بازخوردی از کارش بگیره.
خدایا ما را به راه راست هدایت فرما

برای نویسنده این مطلب kazari تشکر کننده ها: 3
CafeWeb (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), SharakamPawa (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), asra (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 21.43%

نماد کاربر
kazari
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: جمعه خرداد ماه 13, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 98 بار
تشکر شده: 140 بار
امتياز: 560

قبليبعدي

بازگشت به خاطرات و روز نوشت ها

چه کسي حاضر است ؟