رعایت اولویت ها .نظر شما چیه؟؟؟؟

در این بخش می توانید درد دل ها و حرفای خودتون رو بزنید

مديران انجمن: tarannom, CafeWeb, Dabir, Noha, bahar, Modir-Farhangi

رعایت اولویت ها .نظر شما چیه؟؟؟؟

پستتوسط basireh » شنبه فروردين ماه 12, 1391 4:25 pm

سلام خدمت همه ی پینوسی ها

مطلبی که خیلی وقته ذهنم رو به خودش مشغول کرده رعایت اولویت هاست در مسایل دینی

هدف ما از فعالیت در پینوس بالا بردن آگاهی هامون در زمینه های مختلف علی الخصوص مسایل دینیه

فعالیت در پینوس باعث نشه که ما اولویت ها رو از یاد ببریم واجب را فدای سنت نکنیم و اصل رو فدای فرع

روابط مون با  ضابطه  و قانون مند باشه

به این فکر می کردم که خدای نکرده تا نصفه شب پای کامپیوتر باشیم بعد نماز صبح مون قضا بشه

آیا درسته؟؟؟؟؟

چون پینوس هدف نیست بلکه یه ابزاره برای رسیده به هدف

پله هاییه که ما رو به اوج برسونه

پس بیایم با فعالیت در اون اصولمون رو از یاد نبریم

دوست دارم اگه دوستان نظرات دیگری دارن استفاده ببرم

ممنون

برای نویسنده این مطلب basireh تشکر کننده ها: 10
Akam (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), SharakamPawa (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), abdulrahman (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), asra (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), avin (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), bahar (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), erfan (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), maysam_b (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), mehr (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), naseh_azizi (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 71.43%

نماد کاربر
basireh
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: چهارشنبه اسفند ماه 24, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 317 بار
تشکر شده: 236 بار
امتياز: 10

پستتوسط Noha » شنبه فروردين ماه 12, 1391 11:59 pm

هوالخبیر

سلام خداوند جهانیان بر پینوسیان گرامی

مدتی با داد بصیره در این مورد خیلی صحبت کردیم اینکه چه چیزایی باعث شده

که ما اولویت ها رو در عبادات رعایت نمی کنیم ،

همه مون شنیدیم و خوندیم که اولین سؤالی که در روز قیامت از انسان پرسیده می شود در مورد نماز است ،

وقتی این رو شنیدیم پیروزمندانه گفتیم که این مرحله رو پشت سر گذاشتیم و ...

اما من فکر می کنم در همین جا باید مکث کنیم درسته ما نماز می خونیم ولی آیا واقعا نمازمون اون نمازیه که بهش امر شدیم .

(الذین یقیمون الصلاة و ...)

نمازمون با جماعت و در مسجد است؟

در نمازمون تا چه حد دلمون حضور داره؟

چقدر حواسمون به اون کلماتیه که بندگی مون رو اثبات می کنه؟

اصلا نمازمون روح داره؟

چه قدر بعد از نماز احساس آرامش می کنیم؟

این نماز باعث شده که ما رو از منکرات باز داره؟

باعث شده در رفتارمون تغییر ی ایجاد بشه ؟

من فکر می کنم این سؤال در مورد نماز می تونه درجات جایگاه مسلمان رو هم مشخص کنه.

إن شا الله که در رفتارامون بیشتر دقت کنیم و سعی کنیم

هیچ وقت  واجبات رو به خاطر سنت و مباح به تأخیر نندازیم.

جنة الفردوس مأوایتان

الـلـهم ء ات أنــفـسنا تقـــواهــا و زکیـــها إنــک أنــت خــیر من زکــیها

برای نویسنده این مطلب Noha تشکر کننده ها: 5
Akam (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), asra (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), basireh (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), mehr (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), naseh_azizi (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 35.71%

نماد کاربر
Noha
معاون و ناظر سایت
معاون و ناظر سایت

تاريخ عضويت: پنج شنبه اسفند ماه 25, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 2031 بار
تشکر شده: 1557 بار
امتياز: 4930

پستتوسط mashreghi » يکشنبه فروردين ماه 12, 1391 12:41 am

سلام
از داده بصیره تشکر می کنم که تذکر بجایی به هممون دادید
واقعا این سنت ها نباید باعث از بین رفتن انجام فرایض بشه
ممنون از تذکرتون دوستان و اول همه خودم حتما یادمون بمونه
الهم اجرنی من النار

برای نویسنده این مطلب mashreghi تشکر کننده ها: 2
basireh (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), naseh_azizi (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 14.29%

نماد کاربر
mashreghi
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: يکشنبه مهر ماه 23, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 30 بار
تشکر شده: 230 بار
امتياز: 50

پستتوسط naseh_azizi » سه شنبه فروردين ماه 29, 1391 11:06 am

پینوسی های بینظیر السلام علیکم و رحمت الله و برکاته

کاملاً با نظر دو خواهر بزرگوار موافقم. دام های شیطان بسیار گسترده، پیچیده و متنوع هستند.حتی قرآن نیز می تونه سبب گمراهی کسانی بشه که هدف اون رو ندونن.چه برسه به سایت پینوس که زمینه های گناه هایی مثل ریا،غرور،دروغ و... در اون زیاده پس برادران و خواهران ایمانیم بیاید به همدیگه کمک کنیم که توی این دام ها نیافتیم. این کمک میتونه با یه انتقاد باشه یا با یادآوری یه آیه از قرآن کریم یا حدیثی از رسول الله (ص).دوباره از داده بصیره به خاطر یادآوری این موضوع بسیارمهم و حیاتی تشکر میکنم.

فذکِّر إن نفعت الذکری

برای نویسنده این مطلب naseh_azizi تشکر کننده ها: 2
Akam (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), basireh (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

نماد کاربر
naseh_azizi
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: جمعه اسفند ماه 25, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 1360 بار
تشکر شده: 921 بار
امتياز: 7680

پستتوسط erfan » چهارشنبه ارديبهشت ماه 13, 1391 1:47 pm

سلام

من هم با داده بصیره کاملا موافقم

اگه فعالیت بیش از حد در این سایت مثلا باعث بشه که نمازهامونو دیرتر بخونیم در حالی که قبل از عضو شدن در این سایت نماز رو به موقع میخوندیم مطمئن باشید که خداوند به خاطر اولویت بندی نادرست برکت دعوت صحیح و قرآنی رو از پینوس می گیره

برای نویسنده این مطلب erfan تشکر کننده ها:
basireh (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
erfan
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: شنبه ارديبهشت ماه 9, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 172 بار
تشکر شده: 311 بار
امتياز: 2250

پستتوسط maysam_b » چهارشنبه ارديبهشت ماه 13, 1391 11:19 pm

سلام علیکم

روزی با دوستان در جمعی نشسته بودیم که استادمون ماجرایی را که بارها و بارها تعریف کرده بود باز تعریف کرد که مطمئنم شما هم شنیده اید :

پروفسور فلسفه با بسته  سنگینی وارد کلاس درس فلسفه شد و بار سنگین خود را روبروی دانشجویان خود روی میز گذاشت.
وقتی کلاس شروع شد، بدون هیچ کلمه ای، یک شیشه بسیار بزرگ از داخل بسته برداشت و شروع به پر کردن آن با چند توپ گلف کرد.
سپس از شاگردان خود پرسید که، آیا این ظرف پر است؟
و همه دانشجویان موافقت کردند.
سپس پروفسور ظرفی از سنگریزه برداشت و آنها رو به داخل شیشه...
ریخت و شیشه رو به آرامی تکان داد. سنگریزه ها در بین مناطق باز بین توپ های گلف قرار گرفتند؛  سپس دوباره از دانشجویان پرسید که آیا ظرف پر است؟ و باز همگی موافقت کردند.
بعد دوباره پروفسور ظرفی از ماسه را برداشت و داخل شیشه ریخت؛ و خوب البته، ماسه ها همه جاهای خالی رو پر کردند. او یکبار دیگرپرسید که آیا ظرف پر است و دانشجویان یکصدا گفتند: "بله".

بعد پروفسور دو فنجان پر از قهوه از زیر میز برداشت و روی همه محتویات داخل شیشه خالی کرد. "در حقیقت دارم جاهای خالی بین ماسه ها رو پر می کنم!" همه دانشجویان خندیدند.
در حالی که صدای خنده فرو می نشست، پروفسور گفت: " حالا من می خوام که متوجه این مطلب بشین که این شیشه نمایی از زندگی شماست، توپهای گلف مهمترین چیزها در زندگی شما هستند – خدایتان، خانواده تان، فرزندانتان، سلامتیتان ، دوستانتان و مهمترین علایقتان- چیزهایی که اگر همه چیزهای دیگر از بین بروند ولی اینها باقی بمانند، باز زندگیتان پای برجا خواهد بود.
اما سنگریزه ها سایر چیزهای قابل اهمیت هستند مثل کارتان، خانه تان و ماشی نتان. ماسه ها هم سایر چیزها هستند- مسایل خیلی ساده." و در ادامه پروفسور گفت اگر دقت کرده باشید باز جایی برای قهوه مانده که در واقع دو فنجان قهوه میتوانند چیزهایی در زندگی شما باشند که نسبت به بقیه ارزش کمتری دارند .
پروفسور ادامه داد: "اگر اول ماسه ها رو در ظرف قرار بدید، دیگر جایی برای سنگریزه ها و توپهای گلف باقی نمی مونه، درست عین زندگیتان. اگر شما همه زمان و انرژیتان را روی چیزهای ساده و پیش پا افتاده صرف کنین، دیگر جایی و زمانی برای مسایلی که برایتان اهمیت داره باقی نمی مونه. به چیزهایی که برای شاد بودنتان اهمیت داره توجه زیادی کنین، با فرزندانتان بازی کنین، زمانی رو برای چک آپ پزشکی بذارین. با دوستان و اطرافیانتان به بیرون بروید و با اونها خوش بگذرونین.
همیشه زمان برای تمیز کردن خانه و تعمیر خرابیها هست. همیشه در دسترس باشین.
اول مواظب توپ های گلف باشین، چیزهایی که واقعاً برایتان اهمیت دارند، موارد دارای اهمیت رو مشخص کنین. بقیه چیزها همون ماسه ها و ... هستند."

" الا بذکر الله تطمئن القلوب "

يادمان باشد كه زنگ تفريح دنيا هميشگي نيست ، زنگ بعد حساب داريم ..!!

برای نویسنده این مطلب maysam_b تشکر کننده ها: 2
basireh (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), erfan (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

نماد کاربر
maysam_b
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: پنج شنبه اسفند ماه 10, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 193 بار
تشکر شده: 316 بار
امتياز: 80

بازگشت به خاطرات و روز نوشت ها

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 5 مهمان