جوانان ایخوانی را چگونه بشناسیم

در این بخش داستانهای کوتاه و بلند قرار داده می شود

مديران انجمن: tarannom, CafeWeb, Dabir, Noha, bahar, Modir-Farhangi

پستتوسط ikhwani » شنبه ارديبهشت ماه 9, 1391 2:46 pm

http://abr.vacau.com/photos/5ec04f7fb3bc.jpg

منطذر توزیحاط بی شطر باشی د....
نماد کاربر
ikhwani
کاربر سایت
کاربر سایت

تاريخ عضويت: جمعه ارديبهشت ماه 8, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 0

پستتوسط Mmm » شنبه ارديبهشت ماه 9, 1391 8:16 pm

دکتر سروش، استادِ ادب و  اهل تحقیق و انصاف است؛ دکتر سروش کسی ست که  کنشگریها و واکنشگریهایش مبتنی بر الگوهای علمی ست؛ کسی

است که رفتارهایش از نوع برخوردهای ذهنی(هدفمند و عقلی و نقلی) است نه برخوردهای روانی(احساسی و ناخودآگاه)!

دکتر سروش کسی است که میانِ واقعیتها و حقیقتها تعادل را برقرار ساخته،؛ کسی ست که ذهنش منظومه وار است و کثرت را در عین وحدت

پذیراست، کسی ست که حکومتِ مطلوبش نه دیکتاتور مآبانه بلکه مشارکتی و دموکراتیک است؛ دکتر کسی ست که محتوای مطالبِ فکریش را به

آزمایشگاهِ کلمات برده و ادیبانه و منصفانه آنها را به مخاطبانش عرضه میکند؛  دکتر کسی ست که بینشها و منشهایش مُخرَج از عصر معنویت است؛ منع و

نهی دیگران از مطالعه ی آراء ایشان توسطِ هرکس،نشان از تحجّر و خود رأی بودنِ و انحطاطِ فکری و رفتاریِ آن منّاع و ناهی است، طبق نص قرآن، هدایت

یافته گان و خردمندان کسانی هستند که یَستَمِعونَ القَولَ فَیتببعون أحَسَنَه!

دکتر سروش نه مثل بعضیها اهل کینه و تنافر است، نه دلش مملو از بغض و عقده ی حقارت است، نه با خواندنِ چهار جزوه ی دوازده صفحه ای طغیان

میکند و خود را علّامه ی دهر میپندارد، نه مانند همان بعضیها بنیادگرا و خودبین و خودخواه و خودپسند و خودکامه است، نه مانند همان بعضیها از بهشتی

بودنش مطمئن است، نه مانند همان بعضیها علم غیب دارد و با اطمینان از جهنمی بودنِ دیگران سخن به میان می آورد، نه مانند بعضیها شعور و ایمانش

نم کشیده که حاضرند برای اثباتِ بطلانِ یک مرام، دامانِ خود را به اهانت و خیانت آلوده سازند؛ نه مانندِ آنها داوری ارزشی میکند؛ نه مانندِ همان بعضیها با

خواندنِ پنج تا حدیث ادعای حاکمیتِ اسلامی را دارد؛ نه مانندِ بعضیها مطالعه هایش تهی از سیره ی سیاسی و جامعه شناختی رسول بوده، نه مانندِ آنها

قصدِ کپی/پست کردنِ اوضاع عصری دیگر را در این عصر دارد؛ نه مانندِ بعضیها برای به جهنم بردنِ سایر بندگانِ خداوند همیار و ناصر شیطان میشود...

دکتر عبدالکریم سروش با همان فهم خویش از دین، علّتِ دخولِ عده ی کثیری از جوانان به دیراه ی اسلام بوده و هرچند ممکن است برخی از آن

جوانان در پاره ای مسائل با دکتر همفکر نباشند، اما نکته آنجاست که «استارتِ» میلادِ انگیزه و روح تحقیق، پیرامونِ حقانیتِ اسلام را ایشان عامل بوده

اند...

آری دکتر با بسیاری از دیدگاههای برخی که خود را مسلمانان میدانند مخالف است! دکتر مخالفِ این است که در جوانرود با نام دین، یک آرایشگر را صرفِ

اینکه موهای فَشِن درست  میکند به آتش کشید؛ دکتر مخالف این است که در جوانرود کسی را که از شدتِ عصبانیت مرتکبِ کفر کردن شده گوشهایش

بریده شود؛ دکتر مخالف این است که در جوانرود، به بهانه ی کمک به فقراء، از ثروتمندان زورگیری و أخاذی کنند؛ دکتر مخالف کسانی است که در روانسر،

خواهر جوان و پدر و مادر پیر و تنهای خود را به بهانه ی جهاد فی سبیل الله، رها کرده و به افغانستان رفته و سپس کشته میشوند! دکتر مخالف کسانی ست که در گوشه کنارهای پاوه کلاسهای آموزش شعار سر دادن  در نهان و سنگ

اندازی جلوی پای اخوانیها را  برگزار میکنند؛ مخالف کسانی ست که در ثلاثِ باباجانی جلوی زن و شوهرهای جوان را میگیرند و از آنان می پرسند شما چه

نسبتی با هم دارید؟؟ آری، اینان همان مجریانِ قرآنند که می فرماید: ولاتجسسوا!!  دکتر مخالف کسانی است که خود را مطیع پیامبر میدانند، اما خلافِ

فرموده ی پیامبر عمل میکنند و از خدا هم نمیترسند و خود را فرقه ی ناجیه می پندارند؛ پیامبر فرموده: دروغ و خیانت از مؤمن بعید است، یعنی یک مؤمن

هیچگاه، کذّابانه خود را پیرو یک فکر معرفی نمیکند تا آنان را تخریب کند، زیرا این کار خیانت است!! کسی که آگاهانه و عامدانه این کار را انجام داد، هم

کذّاب است و هم خائن...

به همین خاطر این کذّابان و خائنین همیشه از کسانی چون عبدالکریم سروش بدشان می آید!

من نه وکیل مدافع دکتر سروش هستم، نه از اعضای اخوان، و نه دشمن جماعتی بخصوص!

اما با کمال افتخار میگویم که سروش را بر همان بعضیهای مذکور ترجیح میدهم، زیرا درک و شعورش به مراتب، فراتر از آنان است.

این سخنان، نه نظر و دیدگاهِ مدیران و تهیه کنندگانِ این سایت است، و نه نظر جماعت اخوان؛ من بسیاری از اعضای اخوان را میشناسم که بیشتر آراء سروش را نمی پسندند و مخالف آن هم هستند. در ضمن فکر نمیکنم سایتِ پینوس هیچ ارتباطی با اخوان داشته باشد.

این نوشته ها، فقط دیدگاهِ خودم بود.

با احترام فراوان.
نماد کاربر
Mmm

پستتوسط nahmadi69 » شنبه ارديبهشت ماه 9, 1391 10:53 pm

سلام علیکم و رحمه الله و برکاته
سلام بر کاربر گرامی اخوان .
کاک متین تند رفتی . ((...اذا خاطبهمالجاهلون قالوا سلاما...)).
کابر گرامی اخوان ((...لا یسخر قوم من قوم عسی ان یکونوا خیرا منکم ..)) .
شما یک نفر و یک جماعت را به سخره گرفتید  که باید در قبال ان جوابگو باشید . نمیدونم چکار این کار رو کردید . ولی به نظرت کارت شرعیه ؟ اصولا انسانیه ؟
الدنيا سجن المؤمن وجنّة الكافر، والموت جسر هؤلاء إلى جنّاتهم وجسر هؤلاء إلى جحيمهم

ما الموت إلاّ قنطرة تعبر بكم من البؤس والضّراء إلى الجنان الواسعة، والنعيم الدائم، فأيُّكم يكره أن ينتقل من سجن إلى قصر
نماد کاربر
nahmadi69
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: پنج شنبه اسفند ماه 24, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 148 بار
تشکر شده: 142 بار
امتياز: 410

Re: جوانان ایخوانی را چگونه بشناسیم

پستتوسط CafeWeb » شنبه ارديبهشت ماه 9, 1391 11:08 pm

ikhwani نوشته است:

با سلام واحترام خدمت کاربر گرامی ikhwani

با توجه به قوانین سایت :
نام کاربری شما نشان هویت و شخصیت شما در سایت بوده و از به کاربردن نام احزاب ، گروه ها و ... خودداری نمایید .

نام کاربری شما مربوط به یه حزب و گروه است و ممنوع است لذا هر چه سریعتر نام کاربری خود را عوض نمایید چون این نام کاربری مسدود می شود و در ایجاد نام کاربری جدید  از نام احزاب و گروه ها استفاده نکنید .

عضويت  / ورود

وب سایت پینوس
دینی ، علمی ، فرهنگی - اجتماعی
Www.Penous.Com , http://Www.Penous.ir  ,  http://Www.Penous.Net

واحد خبری پینوس
جدیدترین اخبار پاوه و اورامانات ، ایران و جهان
News.Penous.Com

نماد کاربر
CafeWeb
مدیر کل سایت
مدیر کل سایت

تاريخ عضويت: جمعه آذر ماه 25, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 1073 بار
تشکر شده: 906 بار
امتياز: 101619

پستتوسط sayf » يکشنبه ارديبهشت ماه 9, 1391 1:37 am

السلام علی عبادالله الصالحین
1- در دقایق اولیه گذاشتن این تاپیک، کاک اسامه عزیز(مدیر سایت) از من پرسید که با این تاپیک چکار کنه؛ من بهش گفتم تا فردا کاریش نداشته باشه و همینجوری بذاردش تا این شخص خودش متنبه بشه؛ و خودم فردا اگه لازم شد جواب بدم.
اما حالا علیرغم میلم مجبورم قبل ازاینکه آشوبی به پا بشه نظرمو بگم:
2- اول خطاب به کاک متین عزیز: امیدوارم غیرت دینی و دلسوزی باعث نشه که ما مقدار هرچندناچیزی از حق خارج بشیم. میخوام بگم ما صددرصد مطمئن نیستیم که این کاربر، از اون طیف فکری ای هست که شما وصفش کردین. کاری به صحت ذات حرفات ندارم، اما مهم اینه که صرف اینکه در چند تاپیک، ما و شما با یه طیف فکری خاصی وارد مباحثه شدیم، دلیل نمیشه که حتما این مطلب بی ادبانه رو به همون طیف نسبت بدیم؛ و چنین تصوری میتونه القای شیطان باشه تا از آب گل آلود ماهی بگیره. "ولا تقف مالیس لک به علم، إن السمع والبصر والفؤاد کل اولئک کان عنه مسئولا"
حتی اگه کار فردی از اون طیف هم باشه، مطمئنا این شخص از عقلای اون طیف نیست و ما نباید همه رو به یک چوب برانیم:
"ولا یجرمنکم شنئان قوم„ علی أن لا تعدلوا، اعدلوا هو أقرب للتقوی". حتی به احتمال زیاد اون فرد یا افرادی هم که باهاشون مباحثه کردیم از ای کار ناراحت هستن. و اتفاقا ما خودمون داریم از این تندروی ها(مجازات بیش از حد اشتباه یا گناه) انتقاد میکنیم، پس نباید خودمون قبل از دیگران گرفتار بشیم.
اصلا شاید شخص ثالثی برای سوء استفاده از این فرصت، و دور کردن قلب دو دسته مسلمان، این کار رو کرده تا ما با پیش زمینه ذهنی ای که داشتیم ناخواسته مرتکب قضاوت عجولانه بشیم و این شخص رو به هدفش برسونیم.
3- با وجود تمامی احترامی که برای استاد بزرگ آزاداندیشی،  جناب دکتر سروش دارم اما با پشتوانه عظیم فکری عقلی و منطقی سلف، و با مطالعه برخی از  آثار ایشون، در بسیاری از موارد عقیده با ایشون(دکترسروش) مخالفم(و البته در خیلی جاها هم که تعارضی با اجماع سلف نداشته باشه با ایشون موافقم) و یقینا به مطالعه آثار ارزشمند ایشون افتخار میکنم.
4-اینا رو گفتم چون با شناختی که ازت پیدا کردم تصور میکنم حق رو در هر مرحله ای که باشه، بعداز تامل در اون قبول میکنی و از پذیرشش ابایی نداری، همچنین لازم بود که دیگرانی هم که این تاپیک رو مشاهده میکنن هم این موارد رو بدونن تا خدای ناکرده اونا هم احیانا دچار اشتباه نشن.
5- و اما خطاب به این شخصی که تحقیر و تمسخر رو تنها هنر خودش میدونه و لابد از استدلال صحیح و عاقلانه یا دینی و منطقی شدیدا عاجز مونده که دست به خلق بزرگترین شاهکار خود و شکوفا کردن تنها استعداد درون خودش زده:
بدون که:"کل إناء„ یترشح بما فیه"
ترجمه: "از کوزه همان برون تراود که در اوست"
شما حقیقت درونی خودتون رو با این طرز رفتارتون دارین نشون میدین
6-خدا رو شاهد میگیرم که واقعا نمیدونم مسلمانی یا غیرمسلمان؛ چون چنین کاری از یک مسلمان خیلی خیلی بعیده؛ به خدا پناه میبرم اگه بخوام مسلمانی رو تکفیر کنم، هرگز! بلکه میخوام به مصداق "و ذکر فإن الذکری تنفع المؤمنین" بهت یاداوری کنم کهاگر واقعا مسلمانی، و خدا پیامبرش رو بالاتراز هرچیزی میدونی، پس اینا رو داشته باش:
الف: "ياأيها الذين آمنوا لا يسخر قوم من قوم عسى أن يكونوا خيرا منهم ولا نساء من نساء عسى أن يكن خيرا منهن ولا تلمزوا أنفسكم ولا تنابزوا بالألقاب بئس الاسم الفسوق بعد الإيمان ومن لم يتب فأولئك هم الظالمون" الحجرات 11
ب: "ویل لکل همزة„ لمزة„" الهمزة 1
ج: "المسلم من سلم المسلمون من لسانه و یده"متفق علیه و رواه الترمذی و آخرون ایضا
د: عنْ أَبي هُريرةَ رَضِي اللهُ عَنْهُ قالَ: قالَ رسولُ اللهِ صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ: {لاَ تَحَاسَدُوا، وَلاَ تَنَاجَشُوا، وَلاَ تَبَاغَضُوا، وَلاَ تَدَابَرُوا وَلاَ يَبِعْ بَعْضُكُم عَلَى بَيْعِ بَعْضٍ، وَكُونُوا عِبَادَ اللهِ إِخْوَانًا، المُسْلِمُ أَخُو المُسْلِمِ لاَ يَظْلِمُهُ، وَلاَ يَخْذُلُهُ، "وَلاَ يَحْقِرُهُ". التَّقوَى هَهُنَا وَيُشِيرُ إِلَى صَدْرِه ثَلاَثَ مَرَّاتٍ "بِحَسْبِ امْرِئٍ مِنَ الشَّرِّ أنْ يَحْقِرَ أَخَاهُ المُسْلِمَ"، كُلُّ المُسْلِمِ عَلَى المُسْلِمِ حَرَامٌ دَمُهُ وَمَالُهُ و"عِرْضُهُ".َ روَاهُ مُسْلِمٌ
7- خب؛!!!
اگه مسلمانی که فکر کنم اینا برات کفایت میکنه،  البته اگه توجیهی هم از قران و حدیث برای این کار داری خیلی خوشحال میشیم که بفرمایی. اگر هم مسلمان نیستی که لطف کن و صراحتا بگو تا با زبان فرادینی با شما صحبت کنیم
.
.
.
والسلام علی من اتبع الهدی
ما میخواهیم با بینشی عمیق و صحیح، به سوی پروردگار دعوت دهیم.

برای نویسنده این مطلب sayf تشکر کننده ها:
nahmadi69 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
sayf
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: دوشنبه ارديبهشت ماه 5, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 128 بار
تشکر شده: 130 بار
امتياز: 10

پستتوسط Mmm » يکشنبه ارديبهشت ماه 10, 1391 10:43 am

حق با شماست كايحيي، من كمي تند رفتم!
ولي مطمئن باشيد كه من فكر خاصي را محكوم نكردم و علما و عقلاي هيج طيفي را مخاطب قرار ندادم و اصلا خودم را در آن حد نميدانم.
من كساني را خطاب قرار دادم كه با رفتارهاي كودكانه و بدور از ايمان،باعث بدنامي آن منهج و علما و عقلايش  شده اند.

دوستي تماس كرفت و فرمود كه من متعصبي بيش نيستم و كوشي را قطع كرد!در جواب ايشان عرض ميكنم:
من نميدانم تعريف شما از تعصب جيست و معيارتان براي متهم كردن ديكران به اين صفت جاهلي جيست! اما دوست عزيز،هزاران بار كفته ام كه من عضو إخوان نيستم و بلكه فقط يكي از هواداران آنها هستم و در اين رابطه به خودم افتخار هم ميكنم،مطمئن باش من ذره نسبت به إخوان تعصب ندارم و برخلاف نظر شما اين رفتارم را نه تعصب، بلكه دفع ظلم و دفاع از برادران مسلمانم ميدانم!
در مورد دكتر سروش هم بايد بكويم مطمئن باشيد خيلي ها آثار ايشان را نخوانده اند و قضاوتهايشان در مورد ايشان مبتني بر شنيده هاي مجلسي است كه متكلمان آن مجلس نيز قضاوتشان فقط براساس عنوان روي كتابها يا  فهرست عناوين كتابهاي دكتر  است!

خدا همه مسلمانان را ببخشايد و از همه خشنود باشد!

نماد کاربر
Mmm

پستتوسط ikhwani » يکشنبه ارديبهشت ماه 10, 1391 12:39 pm

رفقا شما که این همه طرفدار دموکراسی و آزادی بیان هستید چرا 24 ساعت هم تحمل نکردین و میخاین عکس را بردارین. این عکس یک کاریکاتور از وضعیت الان جوانان ایخوانی ایران است.  کاریکاتور هم جزئی از آزادی بیان است مثلا اگر دقققت کرده باشین در کشورهایی مانند امریکا حتی رئیس جمهور را هم به کاریکاتور می کشن و آب از آب تکون نمی خوره.من سواد علمی زیادی ندارم اما میدونم که این آرم خیلی زیادتر بهتان میآد. اگر هم بخاین یکی یکی دلیل عوض کردن این چیزها را براتون میگم. حالا شمشیر به چه دردی می خوره چرا باید اینقدر دنبال خونریزی باشین. باید دنبال خدمت کردن به مردم باشین. خدمت کنین.قران هم که دیگر چیزی را حل نمیکنه ومال هزارچارصد سال قبل است. و باید به فرمایشات سروش توجه کنیم چون قران حرف خدا نیست و محمد خودش این قران را اورده است.
اصلا فرق محمد با کسی مانند ابن سینا و یا مولانا چیه. قران فقط به درد داخل مسجد می خوره و بیرون از مسجد باید بر اساس دموکراسی رفتار بکنیم.
یکی از دوستام این سایت را به من معرفی کرد و گفت که این سایت ایخوانی هست من هم امدم و دیدم که اوضاع از این قرار است. در نتیجه این کاریکاتور را گزاشتم. دکتر سروش کیست که شما اینقدر سنگش را به سینه میزنین من از شبکه ی کلمه شنیدم که می گفتن سروش کافر است و حرفهاش هم گمراه گر است خوب شما چرا افکارش را قبول دارین. مگر شما مسلمان نیستین. من از شما حالی نمیشم چرا به چند نفر جوانرودی حرف می زنید انها به خاطر خدا این کارها را میکنن من با انها دوست هستم خیلی انسانهای خوبی هستند. خدا را شکر می کنم که اینترنت ایران دست شما نبود اگر بود همه سایتهای دیگر را میبستید تا فقط نضر نضر خودتان باشد
نماد کاربر
ikhwani
کاربر سایت
کاربر سایت

پستتوسط mahsa2010 » يکشنبه ارديبهشت ماه 10, 1391 2:13 pm

salam man faghat be khater in matlab ozwe site shodam ta nazaramo dar in rabete begam , rastesho bekhayn man ahle tashayo hastam a jadidan va shansi ba site shoma ashna shodam , man ta hodudi sokhanrani ha hay dr sorush ro gush dadam bazi az harfasho ghabul daram bazi hasham na be nazar man az har kasi bayad chizay mofidosho gerft va manfi sho nagereft
be nazar man bayad ghoran ro asas gharar dad man nazar aghay sayf ro ghabul daram chun bar asas ayat ghoran harf zadan , mazerat mikham ama aghay matin va aghay ikhwani fekr mikonam bar asas ehsasateshun harf zadan be nazar man age fekr mikonid harfatun islamiye az ghoran barash dalil biyarin aghay ikhwani ??

montazer jawabetun hastam

برای نویسنده این مطلب mahsa2010 تشکر کننده ها:
sayf (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

نماد کاربر
mahsa2010
کاربر سایت
کاربر سایت

تاريخ عضويت: شنبه ارديبهشت ماه 9, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 2 بار
تشکر شده: 1 دفعه

پستتوسط Mmm » يکشنبه ارديبهشت ماه 10, 1391 2:14 pm

كسي سنگ سروش را به سينه نزده عزيزم،نميخواهد شبكه ي كلمه را هم به گند بكشاني و آبروي آن را هم با رفتارهاي كودكانه و غيرمؤمنانه ات ببري؛ در ضمن كسي مطلبت را حذف نكرده و نميكند،مشكل نام كاربريت است،شما اگر با نام هر جماعت و گروه ديگري اين نام كاربري را درست ميكرديد بازهم به رفتارتان ايراد وارد بود و تذكر خوردن هم لايقتان بود!
نقشت را هم خوب بازي ميكني،به دوستت سلام برسان و بگو حيف آن محبتهايي كه با جان و دل نثارت ميكردند،نمكدان شكاندن كار آسان و بي شرمانه ايست كه فقط از بي شرمها و نمك نشناساني جون او بر مي آيد! به او بگو حيف آن تشويقها و حمايتهاي معنوي كه اخوانيها تقديمت كردند تا به آنجا برسي!

سعي كنيم روي آيات و أحاديثي كه  "سيف"  نوشته اند خوب و بادقت فكر كنيم و رفتارمان را با آنها تنظيم كنيم!

مهسا خانم ممنون از نظرت،قابل احترام و تأمل بود.
بله شما راست ميفرمايي،قرآن اصل است و بايد براي حرفها و حركتهايمان از قرآن و سنت دليل داشته باشيم،دلايل نقلي حرفهاي من را هم ميتوانيد در نظر "سيف" بخوانيد،من هم همان دلايل را دارم!
نماد کاربر
Mmm

پستتوسط khozaima » يکشنبه ارديبهشت ماه 10, 1391 2:29 pm

سلام علیکم
کا متین واقعا له تو بعیدو
هر جای قرآن سخن از عمل صالح به میان آمده شرطش ایمان است «آمنوا و عملواالصالحات»
پس هیچ عمل صالحی مورد پذیرش الله نیست مگر آنکه چاشنی ایمان داشته باشد.
از ایمان و عقاید سروش برایم بگو. قرآن باید مختص یک مکان باشد؟ برنامه ی زندگی را باید بعد از آنچه که خدا برایمان تشخیص داده از سرنوشت؟
اصلا قرآن سخن خداست یا از اشعار محمد است که بعد از چهل سال بی سوادی یه هویی استعدادش شکوفا میشه و شروع به شعر گفتن میکنه؟
اصلا این عکس ربطی نداشت که بخواهی یک گروه از مسلمین را به خاطرش تا مرز تکفیر ببری و پای کسی را وسط بکشی که عالمی نیست که موافق عقایدش باشد و بیایید این شخص را بر برادران دینی ترجیح بدهی. آنها هرچه باشند عقایدشون درست است اگرچه می بینیم که کارهای غیر دینی هم از آنها سر میزند و این هم طبیعی است چون خاصیت انسان اشتباه کردن است.
خداوند یکی از بندگانش را که بخاطر ترس از خدا وصیت کرده بود بعد از مرگش جسدش را بسوزانند آمرزید، چون بخاطر ترس از خدا بود اگر چه کارش هم لایق جهنم بود، این حرکات اگر هم نادرست است (که شاید فقط به نظر من و تو درست نباشد) به خاطر رضای خداست پس لزومی ندارد آنها را زیر منگنه قرار بدیم. در ضمن برادر نمی خواهد برای حق نشناسی یک نفر یک گروه را متهم کنی. «اعدلوا هو اقرب للتقوی».

خیلی تند رفتی خیلی
کا متین با کمالی احترام و ادب
انا جعلنا ما علی الارض زینه لها لنبلوهم ایهم احسن عملا

برای نویسنده این مطلب khozaima تشکر کننده ها:
blook (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

نماد کاربر
khozaima
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: جمعه اسفند ماه 4, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 94 بار
تشکر شده: 149 بار

پستتوسط Mmm » يکشنبه ارديبهشت ماه 10, 1391 2:47 pm

خزيمه جان فقط سه سئوال دارم، چون ازت شناخت دارم و يقين دارم كه صداقت و تواضع در وجودت به وفور انباشته شده بس صادقانه و متواضعانه جواب سه سئوالم را با  "آري"  يا   "نه"  بده!

1) آيا كتابي از كتابهاي تأليف شده يا ترجمه شده ي دكتر عبدالكريم سروش را خوانده اي؟ ( چندتا و نام ببر)

2) آيا فقط يك سخنراني دكتر عبدالكريم سروش را كوش داده اي؟ (چندتا و نام ببر)

3) آيا مقاله اي از دكتر عبدالكريم سروش را خوانده اي؟ (چندتا و نام ببر)
نماد کاربر
Mmm

پستتوسط nahmadi69 » يکشنبه ارديبهشت ماه 10, 1391 3:13 pm

سلام عليكم و رحمه الله و بركاته
شما به ما بگین
۱_چه کسی توی این سایت ادعا کرده که سایت مال اخوانی هاست
۲_چه کسی در این سایت ادعا کرده پیرو بی چون و چرای دکتر سروشه
۳_کی حرف از خونریزی زده
شما دارید جماعت جوانان را به کفر متهم میکنید با گفتن اینکه سروش رو به جای قران قرار دادن کی اینکارو کرده . دکتر سروش رو به کفر متهم میکنید به چه دلیل صرفا حرفهای یکی دیگه  . حالا هرکی میخواهد کلمه یاهر کس دیگه به نظرت درسته درباره یه نفر قضاوت کرد . هر چند بعید میدونم همچنین حرفی زده باشن
به نظر شما دموکراسی میگه که باید به عقاید توهین کنید ؟ دموکراسی پیش شما چه معنی میده
کاک متین جان تو هم تند نرو . اگه تو مثل اون جواب کن با اون فرقی نداری . میدونم تو اینجوری نیستی .
الدنيا سجن المؤمن وجنّة الكافر، والموت جسر هؤلاء إلى جنّاتهم وجسر هؤلاء إلى جحيمهم

ما الموت إلاّ قنطرة تعبر بكم من البؤس والضّراء إلى الجنان الواسعة، والنعيم الدائم، فأيُّكم يكره أن ينتقل من سجن إلى قصر
نماد کاربر
nahmadi69
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: پنج شنبه اسفند ماه 24, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 148 بار
تشکر شده: 142 بار
امتياز: 410

پستتوسط sayf » يکشنبه ارديبهشت ماه 10, 1391 4:31 pm

جنابikhwani
1-کجای این سایت نظری از دکتر سروش که مخالف عقیده سلف باشه ذکر شده و از اون دفاع شده؟؟؟
بغض و عقده و کینه و نفرت از سرتاپای کلمات ضددینی تو میباره.
اگر بویی از مردانگی بردی برای تهمت هایی که به ما زدی و فردای قیامت باید جوابگو باشی، دلیل بیار
"قل هاتوا برهانکم إن کنتم صادقین"النمل64
"نبئونی بعلم إن کنتم صادقین"الأنعام143
ندای قرآن رو جواب بده
2-کجای این سایت گفته شده(از قول مسئولان سایت) که قرآنمال 1400سال پیشه و به درد امروز نمیخوره؟
"قل هاتوا برهانکم إن کنتم صادقین"
"نبئونی بعلم إن کنتم صادقین"
3-تو خودت رو تابع خدا و پیامبر میدونی؟
خدا رو شاهد میگیرم که در روز قیامت در برابر  عرش کبریاییش بر  ضددینی بودن این رفتار بی شرمانه تو شهادت میدم اگر قلبا پشیمون نشی.
من  رو به ترک و هجر قرآن متهم میکنی درحالیکه من با استفاده از آیات و احادیث از تو خواستم برای کارت دلیل بیاری.
اما دریغ از حتی یه حدیث حسن واحد!!!!
4-به ما تهمت میزنکه سنگ سروش رو به سینه میزنیم درحالیکه  ابدا هیچ دلیلی براش نداری؛ و در عوض خودت میای و نقلی از شبکه کلمه میاری برای اثبات کف دکتر سروش؟؟؟
آیا نعوذ بالله شبکه کلمه، خداست که قولش رو حجت دونستی و طوری برای ما نقل کردی که انگار ححته و باید بپذیریم؟؟؟؟
نمیترسی که خدای ناکرده مشمول "اتخذوا أحبارهم و رهبانهم أربابا من دون الله..." بشی؟؟؟
5-چرا اینقدر ساده تهمت کفر به ما و حتی سروش میزنی؟؟؟
کجای این سایت گفتیم که: "قران حرف خدا نیست و محمد خودش این قران را اورده است.
اصلا فرق محمد با کسی مانند ابن سینا و یا مولانا چیه. قران فقط به درد داخل مسجد می خوره و بیرون از مسجد باید بر اساس دموکراسی رفتار بکنیم."؟؟؟
و سروش کجا گفته که پیامبر با ابن سینا فرق نداره؟ و یا شعرهای خود محمده؟
"کبرت کلمة” تخرج من أفواههم، إن یقولون إلا کذبا” "
آیا تاحالا خودت نظر دقیق سروش رو خوندی؟؟؟
"ولا تقف ما لیس لک به علم..."
شکی نیست که من و همفکران و دوستانم درمورد تفسیر دکتر سروش از وحی، و نظرش نسبت به کلمات قرآن، و خیلی چیزای دیگه با اون مخالفیم. اما تکفیرش هم نمیکنیم. و تو چطور این دروغ ها رو به ما و اون نسبت میدی؟
6-اونایی که یه آرایشگر رو به هر دلیلی(حتی اگه کفر صریح یا شرک اکبر و یا حتی ادعای الوهیت!!!!) آتش میزنن، از کجای قرآن و سنت این حکم و مجوز رو کسب کردن؟؟؟
اگر مردی و مسلمانی بگو!!!!
آیا این حکم این کار رو خدا داده؟
یقینا نه...
پس مگر همین ها نیستن که در اوج سطحی نگری و جهل مرکب شعار "و  من لم یحکم بما أنزل الله فأولئک هم الکافرون" سر میدن؟ آیا خودشون حکم بغیر ما انزل الله نکردن؟
با قرآن با حدیث جواب بده
7- تظاهرت به بیسوادی هم شاید فقط خودت رو گول بزنه

برای نویسنده این مطلب sayf تشکر کننده ها: 2
Akam (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), kalatangeh (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 14.29%

نماد کاربر
sayf
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط ikhwani » يکشنبه ارديبهشت ماه 10, 1391 7:24 pm

حدس می زنم قیافه هاتون وقت نوشتن پاسخ چقد جالب بوده

:D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D
نماد کاربر
ikhwani
کاربر سایت
کاربر سایت

پستتوسط sayf » يکشنبه ارديبهشت ماه 10, 1391 8:35 pm

دوستان عزیز
از همه شما خاضعانه خواستارم که از این به بعد هرگز و هرگز در هیچ پستی جواب این جاهل رو ندید چون هرگز مثقال ذره ای قصد خیر نداره و ادامه بحث با چنین جهالی جز صرف انرژی و جدال باطل، هیچ فایده ای نداره، و همونطور که همه میدونیم:"من حسن اسلام المرء ترکه ما لا یعنیه" و رسول الله صلی الله علیه وسلم همچنین فرمود: "رحم الله امرء”ترک المراء و إن کان محقا"
خداوند در وصف عبادالرحمن میفرماید:
"وإذا خاطبهم الجاهلون قالوا سلاما"الفرقان63
"...و إذا مروا باللغو مروا کراما"الفرقان72
درجای دیگه هم میفرماید:
«و اذا سمعوا اللغو اعرضوا عنه‏ و قالوا لنا اعمالنا و لکم اعمالکم سلام‏ علیکم لا نبتغی الجاهلین»
نماد کاربر
sayf
کاربر ویژه
کاربر ویژه

بعدي

بازگشت به داستانهای کوتاه و بلند

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان