بهتان!

در این بخش مطالب متفرقه در زمینه طنز و سرگرمی قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

بهتان!

پستتوسط Irshad » يکشنبه ارديبهشت ماه 10, 1391 4:10 pm

"من رمى مسلما بشيء يريد به شينه حبسه الله على جسر جهنم حتى يخرج مما قال ".
رواه أبو داود وحسنه الألباني.

آنکه مسلمانی را به چیزی متهم کند و هدفش تخریب و عیبجویی او باشد خداوند در روز قیامت او را روی پل صراط نگه میدارد تا از آنچه گفته پاک شود.
تزوّد للّذي لابدّ منه       ــــ      فإنّ الموت ميقات العباد
أترضی أن تکون رفيق قومٍ  ــــ  لهم زادٌ و أنت بغير زاد

برای نویسنده این مطلب Irshad تشکر کننده ها:
sayf (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
Irshad
کاربر کوشا
کاربر کوشا

تاريخ عضويت: يکشنبه اسفند ماه 20, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 2 بار
تشکر شده: 14 بار
امتياز: 0

پستتوسط Mmm » يکشنبه ارديبهشت ماه 10, 1391 4:52 pm

سلام ارشاد عزيز، آدم اهل علم و باتقوايي هستي و اين رو كاملا جدي و صادقانه گفتم،يه سئوال ازت دارم،اگه زحمتت نشد جوابم رو بده:
اگه طي چندتا سوءتفاهم، آقاي فضايي تصور كنه كه مثلا آقاي زميني  بهش بهتان ميزنه درحالي كه نزده باشه و رفتار آقاي فضايي صرفا يك توهم باشه، انوقت تكليف آقاي زميني جيه؟ و آيا آقاي فضايي مرتكب سوءظن  نسبت به آقاي زميني  نشده؟ و اگر آقاي فضايي سوءظنش رو نزد بعضيها بازگو كنه،آيا خودش مرتكب بهتان زدن به آقاي زميني نشده؟!
نماد کاربر
Mmm

پستتوسط Noha » يکشنبه ارديبهشت ماه 10, 1391 11:15 pm

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام الله علیکم

ضمن خوش آمد به شمابرادر گرامی؛و تشکر از تذکرتان ؛به نکته ی مهمی (اتهام با هدف تخریب و عیب جویی!)

اشاره فرمودید؛ که متأسفانه در میان بیشتر افراد غریب است!

إِنَّ الَّذِينَ جَاءُوا بِالْإِفْكِ عُصْبَةٌ مِّنكُمْ ۚ لَا تَحْسَبُوهُ شَرًّا لَّكُم ۖ بَلْ هُوَ خَيْرٌ لَّكُمْ ۚ لِكُلِّ امْرِئٍ مِّنْهُم

مَّا اكْتَسَبَ مِنَ الْإِثْمِ ۚ وَالَّذِي تَوَلَّىٰ كِبْرَهُ مِنْهُمْ لَهُ عَذَابٌ عَظِيمٌ ﴿١١﴾

وَلَوْلَا إِذْ سَمِعْتُمُوهُ قُلْتُم مَّا يَكُونُ لَنَا أَن نَّتَكَلَّمَ بِهَـٰذَا سُبْحَانَكَ هَـٰذَا بُهْتَانٌ عَظِيمٌ ﴿١٦﴾

جنة الفردوس مأوایتان

الـلـهم ء ات أنــفـسنا تقـــواهــا و زکیـــها إنــک أنــت خــیر من زکــیها

نماد کاربر
Noha
معاون و ناظر سایت
معاون و ناظر سایت

تاريخ عضويت: پنج شنبه اسفند ماه 25, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 2031 بار
تشکر شده: 1557 بار
امتياز: 4930

پستتوسط Irshad » دوشنبه ارديبهشت ماه 11, 1391 11:24 am

سلام متین جان، امیدوارم آنطوری باشم که تو فکر میکنی ..

ممکن است هر دو طرف اشتباه کرده باشن و بهتر باشد همدیگر را ببخشنند.

" وأن تعفوا أقرب للتقوى و لا تنسوا الفضل بينکم إن الله بما تعملون بصير". البقرة 237

" و بخشش و گذشت كردن شما به تقوا نزديكتر است و در ميان يكديگر بزرگوارى را فراموش مكنيد زيرا خداوند به آنچه انجام مى‏دهيد بيناست.

" ما نقصت صدقة من مال، وما زاد الله عبداً بعفو إلا عزاً. وما تواضع أحد لله إلا رفعه الله ". مسلم 6684

" هرگز صدقه، از مال کم نمی‌کند، و خداوند در برابر گذشت بنده‌اش، جز بر عزت او نمی افزاید، و هیچ بنده‌ای برای خدا تواضع نمی کند، مگر اینکه خداوند عزوجل (مقام) او را بلند می‌گرداند ".

یا به نظرم بهتر است که آدم فضایی(!) در پی عذری برای آدم زمینی(!) باشد و آدم زمینی هم در پی عذری برای آدم فضایی باشد.

ابن سيرين میگوید: هنگامی که گفته ای از برادرت به تو رسید در پی عذری برای او باش، اگر عذری نیافتی بگو شاید عذری دارد و من نمی دانم.

و ابن مبارک میگوید: مؤمن طالب عذری برای برادرانش است، و منافق در پی یافتن لغزش ها و اشتباهاتشان.

یونس صدفی میگوید کسی را عاقل تر از شافعی ندیدم روزی در مورد مسأله ای با او مناظره کردم و سپس  جدا شدیم، نزد من آمد و دستم را گرفت و گفت: یا أبا موسی! آیا بهتر نیست که با هم برادر باشیم حتی اگر در مسأله ای با هم توافق نداشته باشیم؟

خدا احوال فضایی و زمینی و همه را اصلاح کند و لغزش هایشان را مورد بخشش قرار دهد ..

تزوّد للّذي لابدّ منه       ــــ      فإنّ الموت ميقات العباد
أترضی أن تکون رفيق قومٍ  ــــ  لهم زادٌ و أنت بغير زاد
نماد کاربر
Irshad
کاربر کوشا
کاربر کوشا

تاريخ عضويت: يکشنبه اسفند ماه 20, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 2 بار
تشکر شده: 14 بار
امتياز: 0

پستتوسط Mmm » دوشنبه ارديبهشت ماه 11, 1391 11:47 am

Merc az javabet azize del!
Rasti age Ba sms  az hamdige talabe bakhshesh konan ghabule?!!
نماد کاربر
Mmm

بازگشت به متفرقه

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان