فعالیت عملی:با هم کتاب بخوانیم>>>کتاب اول :عقاید اسلامی به پایان رسید.

در این بخش مطالب متفرقه مربوط به زمینه دینی قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

پستتوسط sondos » دوشنبه ارديبهشت ماه 11, 1391 5:24 pm

با سلام خدمت همگی .از همه عزیزان به خاطر غیبتهام عذرخواهی میکنم،تقریبا با برنامه هماهنگم ولی متأسفانه خیلی کم وقت می کنم به سایت سر بزنم.امیدوارم با بزرگی خودتون این کم کاری های منو ببخشید. :oops:
موفق باشید.
نماد کاربر
sondos
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: دوشنبه آبان ماه 1, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 543 بار
تشکر شده: 272 بار
امتياز: 560

پستتوسط abdulrahman » پنج شنبه ارديبهشت ماه 14, 1391 7:26 pm

سلام

من هم بخش چهارم را به پایان رساندم.

و یک نقد به سایر دوستان به خاطر بی توجهی شان به ادامه ی کار....
مژده ده بندگانی را که سخنان مختلف را می شنوند و از بهترین آنان پیروی می کنند.
نماد کاربر
abdulrahman
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: چهارشنبه اسفند ماه 24, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 390 بار
تشکر شده: 249 بار
امتياز: 830

پستتوسط RafterW » جمعه ارديبهشت ماه 15, 1391 2:56 pm

سلام

و خسته نباشید به دوستانی که همراهی می کنند

امروز جمع بندی و پایان بخش چهارم است اگر کسی نکته ای دریافت کرده،سایرین را هم بی نصیب نفرماید.

----------------------------------------------------------------------------------
بخش پنجم عبارت است از:
-روح، نشانه های رستاخیز، روز رستاخیز

که از صفحه ی 267 الی 313 است که برای این بخش هم 5 روز در نظر میگیریم به اضافه ی یک روز جمع بندی پس تا تاریخ پنج شنبه 21 اردیبهشت برای اتمام این قسمت فرصت داریم

ویک معذرت خواهی:
امروز جمعه 15 م است نه 16م! و به اشتباه 16 م نوشته بودم که معذرت خواهی میکنم.

برای نویسنده این مطلب RafterW تشکر کننده ها:
ModireTalar (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
RafterW
کاربر فعال
کاربر فعال

تاريخ عضويت: جمعه آذر ماه 3, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 40 بار
تشکر شده: 120 بار
امتياز: 0

پستتوسط Noha » جمعه ارديبهشت ماه 15, 1391 10:34 pm

هوالمستعان

سلام علیکم

فکر نکنم نکته ها اینجا به درد کسی بخوره!

منم آماده ام برای ادامه......

جنة الفردوس مأوایتان

الـلـهم ء ات أنــفـسنا تقـــواهــا و زکیـــها إنــک أنــت خــیر من زکــیها

نماد کاربر
Noha
معاون و ناظر سایت
معاون و ناظر سایت

تاريخ عضويت: پنج شنبه اسفند ماه 25, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 2031 بار
تشکر شده: 1557 بار
امتياز: 4930

پستتوسط kchikurd » شنبه ارديبهشت ماه 16, 1391 3:30 pm

با سلام به همه دوستان و عذر خواهی بابت غیبتم تو این مدت.
منم هماهنگ با دوستان دارم جلو می رم ولی زیاد وقت نمی کنم بیام تو سایت.
دارم بخش چهارمو تموم میکنم و ان شا الله بخش پنجمو شروع می کنم.

بیاین همگی دعای آدم (ع) و حوا را بخوانیم :

قَالاَ رَبَّنَا ظَلَمْنَا أَنفُسَنَا وَإِن لَّمْ تَغْفِرْ لَنَا وَتَرْحَمْنَا لَنَكُونَنَّ مِنَ الْخَاسِرِينَ ﴿۲۳﴾

گفتند پروردگارا ما بر خويشتن ستم كرديم و اگر بر ما نبخشايى و به ما رحم نكنى مسلما از زيانكاران خواهيم بود .
خوشبخت کسی است که شکوه رفتارش آفریننده لبخند زندگی در چهره دیگران است .
نماد کاربر
kchikurd
کاربر فعال
کاربر فعال

تاريخ عضويت: شنبه فروردين ماه 13, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 11 بار
تشکر شده: 86 بار
امتياز: 10

پستتوسط mehr » يکشنبه ارديبهشت ماه 16, 1391 12:53 am

باسلام

بابت غیبت طولانیم ازتون فراوان عذر میخام،به بزرگواریتون من رو ببخشید.

مسائلی دست به دست هم دادن و سبب غیبت طولانی شدن.

سعی می کنم برای مطالعه  خودمو بهتون برسونم.

با تشکر از همه ی دوستان پینوسی
"اللّهم انّا نسالک عیش السعداء و موت الشهداء و مرافقه الانبیاء و النصر علی الاعداء"
mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

تاريخ عضويت: دوشنبه فروردين ماه 8, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 1274 بار
تشکر شده: 1137 بار
امتياز: 1630

پستتوسط abdulrahman » پنج شنبه ارديبهشت ماه 21, 1391 2:16 pm

با سلام

بخش پنجم هم به پایان رسید...
نماد کاربر
abdulrahman
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: چهارشنبه اسفند ماه 24, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 390 بار
تشکر شده: 249 بار
امتياز: 830

پستتوسط RafterW » پنج شنبه ارديبهشت ماه 21, 1391 11:32 pm

و سلام علی من تبع هدی
خب دوستان به امید خدا بخش پنجم هم به پایان رسید و وارد بخش ششم میشویم.

پیامبر (ص) فرمودند:
ای فاطمه(س)!برای خودت کاری بکن و عمل نیکو انجام بده ،من در پیشگاه خداوند نمیتوانم ترا از چیزی بی نیاز گردانم.

روح،سوال قبر،نشانه های رستاخیز ،روز رستاخیز و .... موضوعاتی بودند که بحث شده اند ...

بخش ششم و پایانی عبارت است از: حسابرسی اعمال،بهشت و دوزخ

از فردا جمعه بخش ششم و پایانی را شروع میکنیم و تا 4روز مطالعه + یک روز جمع بندی که برابر با سه شنبه 26 م اردیبهشت خواهد شد،کتاب را به پایان میرسانیم .

به امید خدا این بخش را خوب مطالعه کنیم چون واقعا بخش مهمی است.

برای نویسنده این مطلب RafterW تشکر کننده ها:
ModireTalar (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

نماد کاربر
RafterW
کاربر فعال
کاربر فعال

پستتوسط abdolmahdi » جمعه ارديبهشت ماه 22, 1391 8:58 am

سلام بر همه پينوسي هاي كتابخوان و گراميان همراه
به لطف خدا من هم همراه برنامه مطالعه هستم
از باب نمونه چند سطر از مطالب خوانده شده را كه برايم جالب بود ذكر مي كنم:
مصنف گرامي در قسمت روح و معناي آن مي فرمايد:
«پس از جدايي روح از بدن مرگ فرا مي رسد درچنين حالي هوش و ادراكشان همچنان باقي است صداي كساني كه به زيارتشان بروند مي شنوند و آنها را مي شناسند و به سلام آنها جواب مي دهد و لذت بهت يا درد جهنم را احساس مي كند. ابن تيميه مي فرمايد: خبرهاي زيادي در دست هست كه بيان مي كند مرده به وضعيت خانواده و دوستانش در دنيا آگاهي دارد احوالشان براو عرضه مي شود آنرا مي بيند و آنچه نزدش اتفاق مي افتد در مي يابد و به رخدادهاي نيكو خوشحال مي شود و از كارهاي زشت رنج مي برد.
در مسند احمد و صحيح ابي حاتم آمده است پيامبرخدا فرمود: وقتي كه مرده در گور نهاده مي شود هنگام بازگشت تشييع كنندگان سر و صداي پاهايشان را مي شنود.»

دوستان ؛ در مورد اين جمله كمي معنايش برايم سنگين بود اگر ممكن است توضيح دهيد:
«روايت شده كه حضرت عايشه پس از دفن حضرت عمر خود را پوشاند و گفت:آنها پدر وهمسرم بودند ولي عمر نسبت به من بيگانه محسوب مي شود منظورش اين بود كه اورا مي بيند!!!»

راستي آن سؤالي كه در مطلب قبل گذاشته بودم را فهميدم. آن صحابي كه فرموده بود: اگر همه پرده ها كنار رود بر يقينم اضافه نمي شود . را پيدا كردم . اين جمله كلام حضرت علي عليه السلام است كه در كتب متعدد روايي نقل شده است.

هميشه حق را بپذير حتي اگر برايت تلخ باشد.
نماد کاربر
abdolmahdi
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: يکشنبه دي ماه 17, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 25 بار
تشکر شده: 35 بار
امتياز: 130

پستتوسط naseh_azizi » شنبه ارديبهشت ماه 23, 1391 11:01 pm

با سلام خدمت همه دوستان

کاربر گرامی RafterW من تا حالا نتونستم توی این بخش مشارکت داشته باشم و از این بابت واقعاً معذرت میخوام هرچند تقریباً کارها رو دنبال کردم و میدونم مشغول خوندن کتاب عقاید اسلامی سید سابق هستید اگه میشه یه ذره برام در مورد کاری که باید انجام بدیم توضیح بدید تا بتونم از این به بعد با دوستان همراه بشم باتشکر
نماد کاربر
naseh_azizi
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: جمعه اسفند ماه 25, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 1360 بار
تشکر شده: 921 بار
امتياز: 7680

پستتوسط Hawre » يکشنبه ارديبهشت ماه 24, 1391 6:59 pm

عرض سلام و ادب خدمت همه کاربران گرامی! به ویژه دوستان عزیزی که توی این تاپیک فعالیت میکنن

اول بابت غیبت طولانیم(توی این تاپیک)، که چند بار هم مورد اظهار لطف دوستان قرار گرفت :x ، از همه عذرخواهی می کنم. باور کنید خیلی دوست داشتم پابه پاتون بیام ولی مشغله زیاد بود و وقت کم!

البته یه گلایه هم بکنم با اجازه تون؛ جریان کار اونجوری که من انتظار داشتم و از صحبت های اولیه برداشت کرده بودم پیش نرفت؛ من فکر میکردم قراره روی مطالب بحث کنیم و برداشت های خودمون رو حداقل از بعضی از مطالب بگیم. ولی بیشتر بچه ها(یا بهتر بگم تقریبا همه بچه ها) فقط اعلام حضور می کردن و اعلام آمادگی برای ادامه مطالعه!!!!!! 8O  که بنظرم اصلا کار مفیدی نبود!(ببخشید ها!) و این هم توی دلسرد شدنم بی تأثیر نبود بهرحال
:(  :D  :)
نماد کاربر
Hawre
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: چهارشنبه مرداد ماه 26, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 614 بار
تشکر شده: 258 بار
امتياز: 1360

پستتوسط RafterW » يکشنبه ارديبهشت ماه 24, 1391 7:45 pm

سلام
من هم عرض ادب دارم خدمت کاربران گرامی و همراهان پابرجا
اول از همه به کاربر گرامی:naseh_azizi هم که قصد اضافه شدن به جمعان را دارند خوش آمد عرض میکنیم ....
روند کار به این صورت است که کار را با تصمیم جمعی پیش میبریم! کتابی را با مشورت همدیگر انتخاب میکنیم و سپس در مدت مشخصی کتاب را به طریقی که خود پیاده می کنیم، مطالعه میکنیم البته اگر پست :فعالیت عملی: با هم کتاب بخوانیم را نظاره کرده باشید روند دستتان می آید...باز هم هر توضیحی بخواهید با کمال میل در خدمتتان هستم.
-------------------------------------------------------------------------------------
خدمت کاربر گرامی Hawre هم عرض کنم:
این اشکالی که شما گرفتید را قبلا کاربر گرامی SharakamPawa هم وارد کرده بودند ولی این نکته را در نظر بگیرید که کاری که شما مد نظر دارید را باید خود دوستان طالب باشند و موضوع را به بحث کردن درباره ی مطالب و نوشتن دیدگاه های شخصی بکشانند و این وسط یک نفر نمی تواند این خواسته را برآورده کند به همین دلیل من قبلا به کاربر SharakamPawa هم عرض کردم که خود باید آنچه را که مد نظر دارید در این بخش وارد کنید و منتظر دیگران نباشید به شما هم همین طور! چون انچه را شما در نظر دارید خودتان بهتر از هر کسی میتوانید آنچه را که مد نظر دارید اجرا کنید پس بسم الله!

با این وصف کار ما در مراحل آغازین خود است و این  کتاب اول ما شد که ما میتوانیم از این مدت درس بگیریم و در مرحله ی بعد به رفع نقص ها بپردازیم...

طبیعتا هر کاری در ابتدا نمی تواند از اوج شروع کند و باید کم کم به اوج برسد.

برای نویسنده این مطلب RafterW تشکر کننده ها: 3
Hawre (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), abdolmahdi (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), naseh_azizi (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 21.43%

نماد کاربر
RafterW
کاربر فعال
کاربر فعال

پستتوسط Noha » دوشنبه ارديبهشت ماه 25, 1391 11:07 am

بسم الله المستعان

Hawre نوشته است:عرض سلام و ادب خدمت همه کاربران گرامی! به ویژه دوستان عزیزی که توی این تاپیک فعالیت میکنن

اول بابت غیبت طولانیم(توی این تاپیک)، که چند بار هم مورد اظهار لطف دوستان قرار گرفت :x ، از همه عذرخواهی می کنم. باور کنید خیلی دوست داشتم پابه پاتون بیام ولی مشغله زیاد بود و وقت کم!

البته یه گلایه هم بکنم با اجازه تون؛ جریان کار اونجوری که من انتظار داشتم و از صحبت های اولیه برداشت کرده بودم پیش نرفت؛ من فکر میکردم قراره روی مطالب بحث کنیم و برداشت های خودمون رو حداقل از بعضی از مطالب بگیم. ولی بیشتر بچه ها(یا بهتر بگم تقریبا همه بچه ها) فقط اعلام حضور می کردن و اعلام آمادگی برای ادامه مطالعه!!!!!! 8O  که بنظرم اصلا کار مفیدی نبود!(ببخشید ها!) و این هم توی دلسرد شدنم بی تأثیر نبود بهرحال
:(  :D  :)

سلام علیکم

با آقای RafterWموافقم؛

مقصر  اصلی  خودمون هستیم؛همان طور که خودتون هم گفتید نتونستید با جمع همراه بشید؛

به نظرم گلایه ها را بیشتر متوجه خودمون بکنیم ؛اگر ما (شما)خودمون بحث رو ارائه بدیم  دیگران هم وادار به بحث میشن؛

یا حداقل نکته ای به اندوخته هاشون اضافه میشه!

من  در ابتدا هدفم این بود از هر موضوع  نکات اصلی و مهم رو از دیدگاه خودم؛ استخراج کنم

که در پایان حداقل  برای کسی که  کتاب رو نخونده؛چکیده ای باشه،یا بایگانی برای

خودمون بشه اما احساس کردم برای کسی مفید نیست،

و چون برای منم وقت گیر بود؛ادامه ندادم در حالی که اصلا کارم درست نبود.در هر صورت من باید کار خودم رو انجام میدادم.

الان که نقاط ضعف کارمون رو شناختیم،إن شاءالله برای کتاب بعدی ؛اهتمام بیشتری به خرج دهیم.

(ببخشید کاک هاوری؛بیشتر تذکر متوجه خودم است؛لطفا سوءبرداشت نشود.)

جنة الفردوس مأوایتان

الـلـهم ء ات أنــفـسنا تقـــواهــا و زکیـــها إنــک أنــت خــیر من زکــیها

نماد کاربر
Noha
معاون و ناظر سایت
معاون و ناظر سایت

تاريخ عضويت: پنج شنبه اسفند ماه 25, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 2031 بار
تشکر شده: 1557 بار
امتياز: 4930

پستتوسط abdolmahdi » سه شنبه ارديبهشت ماه 26, 1391 6:26 am

مصنف گرامي كتاب در مورد عقيده به مهدويت كه به نظر من از زيباترين قسمتهاي اين كتاب است مي فرمايد:

خلاصه آنچه درباره امام مهدي آمده اينست كه: در آخر زمان ظهور خواهد كرد نامش محمد فرزند عبدالله يا احمد فرزند عبدالله است. از اهلبيت رسولخدا و از فرزندان حضرت فاطمه مي باشد....زمين را پر از عدل و داد مي كند آنطور كه پر از ظلم و جور بوده.شريعت اسلام را برپا مي دارد. سنتهاي فراموش شده رسولخدا را دوباره زنده مي كند. در زمان او اسلام به اوج ترقي مي رسد و در سراسر زمين استقرار مي يابد . با تمكن و قدرت پيش مي رود در روزگار او بخاطر گسترش عدل و داد، راحتي و آسايش فراگير مي شود. مال و ثروت افزايش مي يابد به ثروت اندوزي و مال تشويق مي كند ولي آنرا انبار و احتكار نمي نمايد. هفت سال مي ماند و پس از آن دجال مي آيد سپس عيسي فرود مي آيد...همه اين مطالب تكيه دارد براينكه در آخرالزمان مردي از شايستگان خدا ظهور مي كند و پرچم حق را برمي افرازد و سخن الهي و نور توحيد را اعتلا مي بخشد.... بدين ترتيب وعده خدا تحقق مي يابد اسلام و دين توحيد گسترش پيدا مي كند.« هو الذي أرسل رسوله بالهدي و دين الحق ليظهره علي الدين كله و كفي بالله شهيداً»

تنها آرزويم اينست: زمان مهدي آل محمد ، اين مرد شايسته از نسل حضرت فاطمه را درك كنم تا بتوانم نوكري و غلامي كسي را بنمايم كه منجي عالم بشريت و مصلح جامعه انسانيت است، او به حدي مقامش والاست كه پيامبر اولوالعزم حضرت عيسي مسيح بعنوان سرباز او پشت او نماز مي خواند و مطيع اوامر اوست.
آيا واقعاً اگر عبد و نوكر همچه شخصيتي باشم ( عبدالمهدي) حرف كفرآميزي بر زبان جاري ساخته ام؟!  
هميشه حق را بپذير حتي اگر برايت تلخ باشد.

برای نویسنده این مطلب abdolmahdi تشکر کننده ها:
Hawre (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

نماد کاربر
abdolmahdi
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: يکشنبه دي ماه 17, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 25 بار
تشکر شده: 35 بار
امتياز: 130

پستتوسط Hawre » سه شنبه ارديبهشت ماه 26, 1391 11:35 am

سلام و عرض ادب مجدد؛

خدمت خواهر گرامیمان نها:
تذکر به جایی بود و من کاملا قبولش دارم؛ امیدوار هم هستم از این به بعد اگه در کاری اعلام آمادگی کردم بتونم تا آخر ادامه بدم...!
اما...
من یک بار این کار رو انجام دادم؛ موضوعی هم که برای بحث کردن مطرحش کردم از مقدمه کتاب بود(بزرگترین مشکل بشریت چیست که به نظر مترجم، ریشه در اندیشه و عقیده دارد؟) ولی متأسفانه استقبالی که شد ناامیدکننده بود. بعد از برداشت خودم فقط abdurrahman نظر داد. و بحث مختومه شد
:?

ضمنا، من هنوز سه صفحه یادداشتی که از کتاب برداشتم و مربوط به 70 صفحه اول میشه رو نگه داشتم(تا 140 خوندم فعلا...!) هم چنین دور اولی که کتاب رو مطالعه کردم(تابستون سال پیش) حدود 8 ، 9 صفحه A4 یادداشت و نکته از مطالب کتاب برداشتم که هنوزم دارمشون! و اگه لازم بشه و فرصت داشته باشم میتونم در اختیار دوستان هم قرار بدم

بعد از اون نظری که دادم و استقبال کم دوستان، منتظر شدم تا ببینم روند چجوری ادامه پیدا میکنه(در جریان پیشرفت کار بودم)؛ که متأسفانه اینجوری از آب در اومد!

یه امای دیگه...!
تمام حرفایی که زدم به معنی سلب مسئولیت از خودم نیست و میدونم که کم کاری کردم!
خداوند بر من حقیر ببخشاید و شما هم حلالم کنید که رفیق نیمه راه بودم! :)

ای کاش مستقیم تر و بی تعارف تر از این،تذکرتون رو متوجه من میکردین خواهرم. اینو از ته دل گفتم!

خدمت برادر گرامیمان abdolmahdi:
بله، حرف کفرآمیزی بر زبان جاری ساخته اید!
عبودیت موضعی است که مسلمان لازم است تنها در برابر مقام ربوبیت اتخاذ کند؛ نه در برابر منجی؛ نه در برابر مصلح؛ و نه حتی در برابر مقامی که بالاتر از پیامبر اولوالعزم است(البته اگر باشد!).
لطفا تجدید نظر فرمایید. با احترام و طلب پوزش بابت جسارتی که کردم!

در پناه یزدان باشید

برای نویسنده این مطلب Hawre تشکر کننده ها:
Noha (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

نماد کاربر
Hawre
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: چهارشنبه مرداد ماه 26, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 614 بار
تشکر شده: 258 بار
امتياز: 1360

قبليبعدي

بازگشت به متفرقه

چه کسي حاضر است ؟