تبلیغ برای حجاب ( نظر شما چیه؟ ) ...

در این بخش مقالات در زمینه دینی قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

تبلیغ برای حجاب ( نظر شما چیه؟ ) ...

پستتوسط Ramin » يکشنبه ارديبهشت ماه 24, 1391 8:59 pm

" به نام الله "

با سلام خدمت دوستان عزیز پینوسی

در پست " اخبار جهان اسلام " یه مطلب با عنوان " تشویق و جذب زنان به حجاب، با مجله مد ترکیه " گذاشتم.

کاربر محترم Hawre خواهان بحث و نظر خواهی در این باره بودند:

که آیا این اقدام درسته؟ یا میتونه تأثیرگذار باشه؟ و آیا تبلیغ برای دین تحت هر شرایطی میتونه کار درستی باشه یا نه ؟

ظاهرأ بحث و نظرخواهی در این باره میتونه زیاد باشه، به همین خاطر بر این شدم تا یه پست جدا برای این مطلب بذارم که

در ابتدا مطلب خودم و مطالبی با همین موضوع اگر بود میذارم و بعد از کاربر Hawre میخوام که عین مطلبشون رو بذارن و

دیگر دوستان هم ما رو از نظرات مفیدشون، بی نصیب نذارن .

ممنون ...

وَمَن يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ ...

برای نویسنده این مطلب Ramin تشکر کننده ها: 5
ModireTalar (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), Noha (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), abdulrahman (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), mehr (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), naseh_azizi (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 35.71%

نماد کاربر
Ramin
کاربر طلایی
کاربر طلایی

تاريخ عضويت: شنبه مرداد ماه 22, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 945 بار
تشکر شده: 1633 بار
امتياز: 2940

پستتوسط Ramin » يکشنبه ارديبهشت ماه 24, 1391 9:00 pm

" تشویق و جذب زنان به حجاب، با مجله مد ترکیه "

Âlâ عنوان مجله جدید مد در ترکیه است که برای زنان محجبه تدبیر شده و شکاف موجود در بازار را پر کرده است. این نشریه در ژوئن سال گذشته تمامی قفسه ها را تصاحب نموده و مشخصه خیابان های اصلی ترکیه شد.

کارکنان این مجله همانند خوانندگانش، معتقدان سرسختی هستند که پوشیدن حجاب را سازگار با زنانگی می دانند.

منظره زنان مجبه دارای ژست های آرام قابل توجه در مجلات خوش نما و شیک، نمونه ای جدید در ترکیه است. اما نمایش آشکار تقوا، از زمان به قدرت رسیدن احزاب اسلام گرای محافظه کار AK در سال 2002، رواج بیشتری یافته است.

پس از کمتر از یکسال، آمار فروش Âlâ بسیار نزدیک به مجلات برجسته غربی از قبیل:'Elle' و Cosmopolitan " شده است و در کشوری که حداقل 6 زن از 10 زن محجبه هستند، این مجله می تواند به یکی از راهنماهای سبک پوشش در این کشور تبدیل شود.

برای نویسنده این مطلب Ramin تشکر کننده ها:
mehr (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
Ramin
کاربر طلایی
کاربر طلایی

پستتوسط Hawre » يکشنبه ارديبهشت ماه 24, 1391 11:16 pm

با سلام؛
از کاک رامین عزیز بابت زحمتی که برای جدا کردن این مطلب کشیدن ممنونم، و همچنین از توجهی که به نظر بنده نشون دادن.

من اولش توی همون پست اخبار جهان اسلام نظرم رو نوشتم که با پیشنهاد کاک رامین مبنی بر جدا کردن مطلب، از اون پست حذفش کردم و اینجا عین همون نظر رو وارد می کنم:

«نظزتون راجع به این مجله چیه؟! من که شدیدا مخالفشم! و یه جورایی بهم برخورد که این جوری برای حجاب تبلیغ بشه!

فکر می کنم اینطوری عمل کردن، خالی از عزت نفسه! یه جور تقلید کورکورانه س! نشون دهنده اینه که به جای اینکه بیایم فرهنگ پیروی از مد رو از جامعه مون(منظورم کل جامعه اسلامیه) خالی و پاک کنیم، می خوایم به هر صورتی شده از این مد گرایی و دنباله روی مردم از مد، در راستای رسیدن به اهداف و برنامه های مبارک اسلامی استفاده کنیم
:o  :o  :(
به نظرم این کار غفلت از اصل مشروع بودن وسیله برای رسیدن به هدف مشروعه!

من که به هیچ عنوان دلم راضی نمیشه تصویر خواهر مسلمانم با این شکل و شمایل توی مجله چاپ بشه و برای تبلیغ حجاب ازش استفاده بشه!

توروخدا یه نگاهی به عکسا بندازین(به احتمال زیاد باید عکس روی جلد مجله باشن!) 8O

راجع به جواز این مطلب از نظر شرعی هم شک دارم تحقیق کافی صورت گرفته باشه! حتی اگر هم تحقیقی انجام شده باشه و حکم به مباح بودنش هم داده شده باشه، دل من یکی به عنوان یه مسلمون، راضی به قبول کردن این جریان نمیشه!»

خداوند سبحان گناهان و لغزش هایمان، قضاوت های عجولانه مان و غفلت هایمان را به بزرگی خود ببخشاید.

برای نویسنده این مطلب Hawre تشکر کننده ها: 4
Noha (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), Ramin (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), khozaima (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), naseh_azizi (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 28.57%

نماد کاربر
Hawre
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: چهارشنبه مرداد ماه 26, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 614 بار
تشکر شده: 258 بار
امتياز: 1360

پستتوسط Ramin » دوشنبه ارديبهشت ماه 24, 1391 12:21 am

اینم یه مورد مشابه و قابل بحث :

" نمایشگاه مد لباس اسلامی زنان در دبی "

خانه مد Firdaws (فردوس) به ریاست  "مدنی قادرووا " همسر رئیس جمهور چچن، کلکسیون لباس اسلامی با عنوان "بانوی چچن" را در دبی به نمایش گذاشت :

نماد کاربر
Ramin
کاربر طلایی
کاربر طلایی

پستتوسط mosleh » دوشنبه ارديبهشت ماه 25, 1391 10:04 am

راستش موضوع قابل بحثیه و نمی دونم باید نظرم چی باشه
ولی تا حدی با حرفای hawre موافقم چون ميشه گفت که این طرز تبلیغ هم یه جورایی استفاده ی ابزاری از خانم هاست
ولی باید این نکته رو هم در نظر بگیریم که مانکن های مرد هم وجود دارن
در کل من با تبلیغ پوشش اسلامی موافقم ولی نه به هر شیوه ای.
البته الآن شیوه ی خاصی مد نظرم نیست.
خوب نظر شما دوستان چیه میشه روش دیگه ای هم داشته باشه؟

برای نویسنده این مطلب mosleh تشکر کننده ها: 2
Ramin (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), naseh_azizi (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 14.29%

mosleh
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: يکشنبه آذر ماه 27, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 61 بار
امتياز: 10

پستتوسط Noha » دوشنبه ارديبهشت ماه 25, 1391 10:42 am

بسم الله المستعان

سلام الله تعالی بر شما

نظر من:

مد رو اگر بیشترین و رایج ترین(در اینجا نوع پوشش)تعبیر کنیم؛به خود خودی مذموم نیست؛

میشه مدل ؛نوع یا رنگ لباسی رو ترویج کرد که  در راستای  آداب و حدود اسلامی باشه، و تبدیل به مد بشه ؛

اما نه به هر شیوه و روشی!

منم اصلا موافق این نوع تبلیغات نیستم بخصوص نمایشگاه دبی!

(احساس می کنم جایگاه شرعی ندارد مگر در صورتی که فقط برای خانمها نمایش داده شود!!!!که فکر نمی کنم ممکن باشد.)

اما نکته ی مهم اینجاست؛جایگزین ما چی باید باشه در عصر حاضر ؟

یعنی ما برای ترویج حجاب باید به هر کاری دست بزنیم اگر بر روی عقیده ی انسانها کار بشه مفید تر نیست!؟

با توجه به اینکه در عصری  زندگی می کنیم که  بیشتر مردم ظاهر را می نگرند؛

آیا برای اینکه بخواهیم اسلام را عرضه کنیم ؛نیاز داریم و مجوز داریم که از روشهای این چنینی استفاده کنیم؟

امروزه که دوره ی تبلیغات است چگونه می توان  الگوی یک پوشش

مناسب را برای مردم نمایش داد و فرهنگ استفاده از آن را جا انداخت؟

جنة الفردوس مأوایتان

الـلـهم ء ات أنــفـسنا تقـــواهــا و زکیـــها إنــک أنــت خــیر من زکــیها

برای نویسنده این مطلب Noha تشکر کننده ها: 4
Hawre (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), Ramin (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), mehr (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), naseh_azizi (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 28.57%

نماد کاربر
Noha
معاون و ناظر سایت
معاون و ناظر سایت

تاريخ عضويت: پنج شنبه اسفند ماه 25, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 2031 بار
تشکر شده: 1557 بار
امتياز: 4930

پستتوسط khozaima » دوشنبه ارديبهشت ماه 25, 1391 12:43 pm

سلام علیکم

به نظر بنده حقیر چیز خوبی نیست و جایگاه دینی نداره چون از شان و شخصیت مقام بلند زن می کاهد و او را مانند یک کالای تبلیغاتی جلوه می دهد. کسانی با عکس ها مبتذل به مقام زن توهین می کنند و کسانی هم با همین عکسها که می خواهند یه جوری آن را اسلامی و شرعی جلوه دهند.
اگر از مفهوم حجاب آگاه باشیم حجاب یعنی حفظ ارزشهای زن از هر آفت و هر نگاه و هر توجه مسمومی.آیا به نظر شما این طرح لباسها که اسم اسلامی داره و شامل صفت هایی هستند که در حدیث پیامبر آمده بیشتر بدن نما نیست؟ و بیشتر جلب تو جه نمی کند؟
من با تبلیغ حجاب در هر شرایط و زمانی موافقم اما نه با هر شیوه ای که بیشتر به مقام زن تو هین شود و در جهت منافع دنیایی و کسب سود باشد که ما را بسیار از اصل مطلب دور می کند.

احتمالا تبلیغات فکر و عقیده حجابی بیشتر از تبلیغات لباس های حجابی جواب بدهد.
انا جعلنا ما علی الارض زینه لها لنبلوهم ایهم احسن عملا

برای نویسنده این مطلب khozaima تشکر کننده ها: 3
Ramin (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), mehr (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), naseh_azizi (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 21.43%

نماد کاربر
khozaima
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: جمعه اسفند ماه 4, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 94 بار
تشکر شده: 149 بار

پستتوسط kalatangeh » دوشنبه ارديبهشت ماه 25, 1391 1:16 pm

سلام خدمت همه عزیزان
راستش عنوان پست رو که نگاه کردم خیلی برای جذاب اومد،چون مسئله حجاب همیشه یکی از دغدغه های جدیم بوده. بابت همین از عزیزان Ram و Hawre  تشكر مي كنم. مسئله اینه که بخوای از چه منظری به قضیه نگاه کنی. شاید زدن عکس یک خواهر مسلمان بر روی جلد یک مجله به قصد تبلیغ رو بشه استفاده ابزاری از زن نامید اما مسئله اینجاست که ما با یک معضل بسیار بزرگتر و جدی تر به نام برهنگی! روبرو هستیم. اگه دقت کنیم می بینیم که فرم لباسهای زنانه (حتی در بعضی مواردی مردانه) با سرعت سرسام آوری از عرض و طول درحال کوچک شدن است. مسئله مد و لباس در دنیای امروز بسیار پیچیده تر از آن است که بتوان به سادگی از کنار آن گذشت. مصرف انبوه یکی از ویژگی های نظام سرمایه داری است. بنگاه ها تولید و طراحی  لباس برای ماندن در بازار ناگزیرند که نیاز و سلیقه مصرف کنندگان را مدیریت کنند.کافی است لیست کانالهایی رو که فقط رو Hotbird  بيست و چهار ساعته مشغول تبلیغ آخرین مدها و طرح های لباس اند رو نگاه کنیم. این کانال ها در طول سال حق پخش های چند صد میلیون دلاری دارند. پس معلومه واسه این بنگاه ها میلیاردها دلار پشت این بازی های کثیف خوابیده که حاضرند این قدر برایش خرج کنند و هزینه پخش این کانال ها رو بپردازند. افزایش روزافزون تعداد مغازه های عرضه لباس و گردش مالی زیادی که این زمینه دارد شاهد این مدعاست. از طرفی دیگر رسانه ها نقش انکار ناپذیری در شکل دادن سلیقه مصرف کنندگان دارند.  همین افتضاحی که امروز در مملکت ما به بار آمده حاصل سالها کار دقیق و برنامه ریزی شده همین رسانه ها در جهت به انحراف کشاندن مردم می  باشد. اگر خوب دقت کنیم می بینیم که حتی لباس مجریان شبکه های خبریی مانند BBC نيز بسیار هشمندانه و هدف دار انتخاب میشود.
بنابراین ما نیز برای تبلیغ پوششی که حداقل معیارهای اسلامی را داشته باشد مجبوریم که از این کانال وارد شویم حتی اگر به بهای چاپ پوسترهایی از زنان مسلمان باشد که زیاد از نگاه دینی جذاب نیست. هر چند تصاویری رو که دوستان تو پست های بالا گذاشتند چندان غیر متعارف و زننده نمی باشد و به نظر من اگر از این مسیر بتوان گامی هر چند کوچک در مسیر اصلاح برداشت به هیج وجه کار ناپسندی نمی تواند باشد.
البته من با نظر دوستمان khozaima بيشتر موافقم و معتقدم تنها راه اصلاح این وضعیت نامیمون کار فرهنگی است اما نمی توان انکار کرد که همیشه قسمتی عمده ای از مردم فکرشان را از رسانه ها می گیرند و خواه نا خواه تابع مد هستند پس چه بهتر که این مدها اسلامی و خداپسندانه باشند!
زاده ی اولم بشد زاده ی عشقم این نفس / من ز خودم زیادتم زان که دو بار زاده ام

برای نویسنده این مطلب kalatangeh تشکر کننده ها: 3
Hawre (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), Ramin (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), naseh_azizi (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 21.43%

نماد کاربر
kalatangeh
کاربر کوشا
کاربر کوشا

تاريخ عضويت: شنبه اسفند ماه 26, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 6 بار
تشکر شده: 22 بار
امتياز: 0

پستتوسط basireh » دوشنبه ارديبهشت ماه 25, 1391 4:22 pm

سلام
ممنون از همه ی دوستان برای نظرات مفید و جالبشون

اما مساله ای که مطرحه اینه که اصلا این نوع حجاب صحیحه ؟؟؟

بعدش میتونیم درباره ی تبلیغ برای این نوع حجاب بپردازیم

یعنی مواردی که در قرآن و سنت برای حجاب صحیح ذکر شده این هست یانه ؟

مسئله ی بی حجابی و عوارض و پیامدهای اون رو فکر کنم الان دیگه همه میدونیم

و جزء دغدغه های هر کدوم از ماست و باهاش درگیریم

اما مهم ترین راه حل که دوستان هم اشاراتی کردن فرهنگ سازی و درونی کردن حجابه

البته باید این رو هم در نظر داشت که این دغدغه ی بزرگیه (مسئله ی حجاب)

و باید به فکر راه هایی برای تبلیغش بود اما نه این جوری
گر همچو من افتاده ی این دام شوی / ای بس که خراب فرقه و جام شوی  
ما عاشق و رند و مست و عالم سوزیم/ با ما منشین و گرنه بد نام شوی

برای نویسنده این مطلب basireh تشکر کننده ها: 2
Ramin (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), naseh_azizi (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

نماد کاربر
basireh
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: چهارشنبه اسفند ماه 24, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 317 بار
تشکر شده: 236 بار

پستتوسط xoshavist » دوشنبه ارديبهشت ماه 25, 1391 7:19 pm

سلام بر برادران و خواهران گرامیم
به نظر من چیز زشتیه هدف و فلسفه حجاب چیزی فراتر از پوششه. و اون فلسفه نگه داشتن ارزش زن مسلمونه. این باعث بی ارزش کردن ارزش اجتماعی زن حتی در اسلام میشه ما زنانی  که پوشش اسلامی دارند کم نداریم ما زنانی رو کم داریم که نمی دونن حجاب چیه, با اینکه پوشش اسلامی دارن  به عنوان نمونه  پوشش های اسلامی خواهران مسلمونمون در کوردستان عراق که از پوشش زن های برهنه خیلی تحریک آمیز تره چون اونا فلسفه حجاب رو درک نکردند و فکر میکنن حجاب فقط در پوشش خلاصه شده

فدای  پیامبرمان( صلی الله علیه وآله و سلم)بروم که فرمود"شما از کسانی که قبل از شما بوده اند وجب به وجب  و متر به متر پیروی می کنید، تا جایی که اگر آنان در سوراخ سوسمار رفته اند شما نیز می روید،اصحاب پرسیدند: ای رسول خدا ، کسان قبل از ما همان یهویدان و مسیحیان هستند. فرمود : پس چه کسانی ؟( به روایت مسلم)

برای نویسنده این مطلب xoshavist تشکر کننده ها: 2

نماد کاربر
xoshavist
کاربر سایت
کاربر سایت

تاريخ عضويت: يکشنبه فروردين ماه 27, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 11 بار

پستتوسط Ramin » دوشنبه ارديبهشت ماه 25, 1391 8:57 pm

با سلام و تشکر از دوستان عزیز

تا اینجا اکثر دوستان با این جور تبلیغات برای حجاب مخالفن ...

خب راه حل چیه ؟ چکار باید کرد ؟ شما نظرتون چیه ؟...

به مطلب و عکسای زیر هم نگاه کنید و نظرتون در این باره ...

" افتتاح نمایشگاه دایمی مد و لباس ايرانی اسلامی "

فکر کنم این با مطالب بالا تفاوت هایی داره ...

پس منتظر نظراتیم ...

نماد کاربر
Ramin
کاربر طلایی
کاربر طلایی

پستتوسط Mmm » دوشنبه ارديبهشت ماه 25, 1391 11:24 pm

من پروژه ی ترکیه و دبی کاملا مخالفم! ولی یک سئوال ذهنم را مشغول کرده! نمی دانم زنانِ مسلمان چرا ابروهایشان را مانندِ دُمِ موش در می آورند؟!! مگر واقعا باریک کردنِ  ابرو برایِ یک زنِ مسلمان حرام نیست؟؟!!!

نماد کاربر
Mmm

پستتوسط Hawre » سه شنبه ارديبهشت ماه 26, 1391 12:27 pm

سلام

بازم گلی به جمال نمایشگاه ایران!!! حداقل بهتر از دبی بود! هر چند من با اینشم موافق نیستم!

دوست گرامی مون kalatanga واقعیت هایی رو بیان کردن که فکر نمی کنم کسی بتونه منکرشون بشه!

اسلام، مفاهیم اسلامی، اخلاقیات ویژه اسلام، عقاید اسلامی، جوامع اسلامی و خیلی چیزایی که به نوعی به اسلام مربوط میشن یا پسوند اسلامی دارن، در طول تاریخ این دین سعادت آفرین، و به ویژه در عصر حاضر(که اسامی مختلفی داره و یکیشون عصر تبلیغاته)، همیشه مورد تاخت و تاز دشمنانش قرار گرفتن.

یه روز رضاخان می خواست به زور حجاب رو حذف کنه که نتونست. امروز حربه ای که استفاده میشه خیلی قویتر از زوره!

کسی منکر تأثیر تبلیغات و پیامد هاش نیست. اما من معتقدم استفاده اینچنینی از عنصر تبلیغات نه تنها به بهبود وضعیت حجاب کمکی نمی کنه بلکه باعث بدتر شدن اوضاع هم میشه، چونکه از چاشنی عزت خالیه!
وقتی بخوایم با همون روش دشمنای دینمون به نفع دینمون و جامعه مون عمل کنیم، به طور ضمنی روششون رو تأیید کردیم.

از طرف دیگه...
با این جور تبلیغات، ما داریم زیبایی حجاب رو به رخ زیبایی غربی میکشیم که اصلا یه جور تناقض با اصل حجابه، حجاب برای پوشوندن زینتهاست(به ویژه در مورد زن) نه برای زیباتر جلوه دادن زن!

یادمه سال اول دانشگاه که بودم با دوستی راجع به حجاب حرف میزدم؛ من گفتم انصافاً زن در قالب حجاب خیلی زیباتره تا بیرون از حجاب. دوستم گفت: نه اینطور نیست، اگه زیباتر بود(و بیشتر جلب توجه می کرد) خداوند دستور نمی داد که حجاب داشته باشه! ما به خاطر عقایدمون و تعهدی که نسبت به زن داریم وقار و متاتنش رو به زیبا جلوه کردنش ترجیح میدیم به همین خاطره که زن محجبه در نگاهمون ارزشمندتره.
حرفش به دلم نشست و یه مهر «صدقت یا أخی»، محکم زدم روی حرفش(البته اون موقع هنوز این عبارت رو نشنیده بودم؛ ولی موضع قلبیم در برابرش همین بود :D )

ما همه ش میگیم که مبارزه فرهنگی و فکری مؤثرترین راهه ولی بازم نمیشه از تأثیر پذیری خیلی ها از رسانه ها جلوگیری کرد.
تا حدودی قبول دارم ولی میگم که میزان کار فرهنگی و فکری که انجام دادیم چقدر بوده که انتظار داریم با میزان کار رسانه ای غرب مقابله کنه! اصلا هزینه ای که چه از نظر پولی و چه از نظر وقت و انرژی برای این کار گذاشته میشه در دنیای اسلام، با غرب قابل قیاسه؟!!
و میگم که:
قُلْ يَا قَوْمِ اعْمَلُوا عَلَى مَكَانَتِكُمْ إِنِّي عَامِلٌ فَسَوْفَ تَعْلَمُونَ
بگو اى قوم من شما بر حسب امكانات خود عمل كنيد من [نيز] عمل می ‏كنم‏. پس به زودى خواهيد دانست (زمر/39)

از دوستمون کاک رامین هم خواهش میکنم دیگه عکس توی این مطلب نذارن! هم به خاطر پایین نیومدن سرعت باز شدن تاپیک و هم اینکه به نظرم برای فهم موضوع به اندازه کافی عکس هست! ممنون از زحمتی که می کشید کاک رامین! ببخشید!

والسلام علی من اتبع الهدی

برای نویسنده این مطلب Hawre تشکر کننده ها: 6
Noha (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), Ramin (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), SharakamPawa (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), abdulrahman (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), khozaima (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), naseh_azizi (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 42.86%

نماد کاربر
Hawre
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: چهارشنبه مرداد ماه 26, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 614 بار
تشکر شده: 258 بار
امتياز: 1360

پستتوسط هدیه » جمعه ارديبهشت ماه 29, 1391 6:21 pm

ما در کشوری زندگی میکنیم که قدرت مطلق در دست زنان است و مردان ما انسانهایی منفعل وبی اراده هستند که هیچ نقشی در هیچ جا ندارند !!!!چرا ؟؟ به دلیل اینکه : در ایران زن اگر حجاب نداشته باشد ،مرد نمی تواند خود را کنترل... کند و منحرف می شود ! زن نباید تحصیل کند تا توازن جامعه برقرار باشد و مرد بدون منحرف شدن درس بخواند ! زن نباید شاغل باشد تا بنیاد جامعه محکم باشد و مرد منحرف نشود ! زن نباید استقلال مالی داشته باشد تا صرفه جویی در خانه باشد و هزینه ی اضافی پیش نیاید تا مرد خانه منحرف نشود ! زن بایدلباس تیره و3 سایز بزرگتر با کفش بسته و بدون پاشنه بپوشدتا مرد منحرف نشود ! زن نباید به قهوه خانه و تریا برود وسیگار بکشد تا مرد منحرف نشود ! زن نباید با مرد همکلام و همکلاس بشود تا مرد منحرف نشود ! زن آگر در محل کار (اگر بشود کار کرد !) با مدیر حرف بزند، ریشه ی کار فاسد میشود چون مرد منحرف شده است ! زن به جشن و مهمانی و دکتر و .................. نرود تا مرد منحرف نشود ! زن لاک و عینک نزند چون مرد منحرف میشود و بنیان جامعه از هم می پاشد ! زن رانندگی نکند تا مرد منحرف نشود ! زن در تلویزیون هم باید کاملاً پوشیده و ساده باشد تا مرد منحرف نشود ! مانکن فروشگاه ها باید بی سرو با حجاب وبدون برجستگی باشند تا مرد منحرف نشود ! زن خبرنگاری و نویسندگی و عکاسی نکند تا دستگیر نشود و مرد منحرف نشود ! زن مهریه نگیرد تا به مرد فشار نیاید و او را طلاق بدهد و یکی دیگر بگیرد تا منحرف نشود! زن دوچرخه سواری نکند تا مرد منحرف نشود ! با این قوانین میبینیم که مردان فاقد قدرت و اراده و فکر هستند و کشور در دست زنان است و زنان میتوانند با کمی شل کردن گره شال خود تمام نظام اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی جامعه را در دست بگیرند !!!!! تبریک به قدرت بی حد و مرز زنان.

سلام
مطلب بالا رو خوندین؟
نظرتون چیه؟این حرفای یه زن یا نمی دونم شاید دختر بود.
متأسفانه اغلب این مشکلات ریشه در این افکار مقایسه زن و مرد با همدیگه س.
قیاسی که باعث میشه همه ی ارزشها زیر سؤال بره؛شاید بشه این موضوعات رو به هم ربط داد!ما هم میایم در مورد ارزشهای اسلامی و اینکه در مقابل دیگر گروه ها کم نیاریم(غرب  و امثالهم...)تبلیغاتمون رو ؛حجابمون رو،برنا مه هامون رو و....خلاصه همه و همه رو پا به پای اونا میایم که خدایی ناکرده از اونا عقب نمونیم!حجابمون صرفا شده تقلید از کسانی که خدا رو قبول ندارن،به قیامت ایمان ندارن،نمی دونن دلسوزی برای ما کلی رنج رو تحمل کرده،تا این پیغام رو برامون برسونه.میایم میگیم ای بابا باید خوش تیپ بود،باید مد روز داشت و ....
یه نکته ی خیلی خیلی مهمش که به نظر من مقصرش آقایونن و رفتار و افکار اونا غالبا منجر میشه تا خانم ها این کارا رو ارزش بودن اینه که آقایون مسلمان معمولا خانم هایی رو میپسندن که رفتار هاشون و پوششون و ظاهرشون و حرفشون اونی باشه که مثلا این عکس ها میرسونن!به روز باشن؛معیار های آقایون شده ظاهر ؛این خودش مهم ترین دلیله نمیشه گفت فقط دخترا مقصرن هرچند که کسی که دارای ایمان قوی باشه کوتاه نمیاد.

متأسفانه غافل شدیم از اینکه این محدودیتها دلایلش چیه؟  پاداش داره ....اونم چه پاداشی ......
نماد کاربر
هدیه
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: پنج شنبه فروردين ماه 11, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 31 بار
تشکر شده: 81 بار
امتياز: 0

پستتوسط ghazal66 » شنبه ارديبهشت ماه 30, 1391 12:24 pm

عرض سلام و ادب خدمت تمامی خواهران و برادران ایمانیم در سایت پینوس دارم. پست خیلی جالبیه. من هم شدیدا با این نوع تبلیغات برای داشتن حجاب اسلامی مخالف هستم زیرا زیبایی زن و اندام اون رو بیشتر نمایان کرده. هر کدوم هم که کلی آرایش کرده اند و با آن ابروان نازک خیلی جلب توجه میکنند. هدف از داشتن حجاب اینه که زیبایی های زن ظاهر نشه و به هیچ عنوان جلب توجه نکنه ولی این طرز پوشش و آرایش خیلی بدتره. اول باید در زمینه پوشش اسلامی فرهنگ سازی بشه و اولین نهاد هم خانواده ها هستن که باید در این زمینه هوشیارانه عمل کنند. بعد هم آموزش و پرورش که رکن دوم هست. نقش رسانه ها هم غیر قابل انکار هست. و اخر اینکه خود ما دختران و زنان مسلمان باید نمونه واقعی برای تبلیغ حجاب اسلامی در جامعه باشیم.
اللهم ارحمنا

برای نویسنده این مطلب ghazal66 تشکر کننده ها:
Ramin (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
ghazal66
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: يکشنبه ارديبهشت ماه 24, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 958 بار
تشکر شده: 732 بار
امتياز: 360

بعدي

بازگشت به مقالات متنوع دینی

چه کسي حاضر است ؟