شیطان چراغ به دست

در این بخش مطالب متفرقه مربوط به زمینه دینی قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

شیطان چراغ به دست

پستتوسط maysam_b » جمعه خرداد ماه 5, 1391 8:04 pm

مردی صبح زود بلند شد،تا برای عبادت به محل همیشگی برود.لباس پوشید وراهی شد.اما در راه،زمین خوردولباسهایش كثیف شد.بلند شد،خودش را تمیز كرد وبه خانه برگشت.لباسهایش را عوض كرد ودوباره راهی شد.اما باز هم در همان نقطه زمین خورد!دوباره به خانه برگشت. لباسهایش راعوض كرد وبرای بارسوم راهی شد.این بار شخصی درحالی كه چراغی دردست داشت به سوی او امد وگفت: من دیدم كه در مسیرعبادتگاه دوبار به زمین افتادی؛ چراغ آورده ام تاراهت را روشن كنم.مرد از او بسیار تشكر كرد وهر دو به راه ادامه دادند.

وقتی به عبادتگاه رسیدند،مرد اول ازشخص چراغ به دست در خواست كرد تا اوداخل شود،اما با خودداری او روبرو شد! درخواستش راتكرار كردوباز هم همان جواب را شنید. باتعجب دلیلش راپرسید. آن شخص پاسخ داد: من شیطان هستم،من تو را دراه رفتن به عبادتگاه دیدم، باعث زمین خوردن توشدم تا شاید از رفتن پشیمان شوی.اما وقتی بار اول به خانه رفتی، خودت راتمیز كردی ودوباره برگشتی، خداوند همه گناهانت رابخشید،من برای بار دوم هم باعث زمین خوردنت شدم، امااین بار هم باعث نشد كه در خانه بمانی، بلكه باعجله بیشتری به راه برگشتی. در عوض، خدا همه گناهان افراد خانواده ات را بخشید،من ترسیدم كه اگر یك بار دیگر باعث زمین خوردت بشوم، خدا گناهان افراد دهكده ات را ببخشد. لذا این بار به سالم رسیدنت كمك كردم. پس كار نیكی كه قصد آنجا ان را دارید به تعویق نیندازید زیرا نمیدانید اجرو پاداشی كه به خاطر این تلاش ودر نتیجه سختی هایی كه در این راه می كشید چه خواهد بود. انجام كارهای خیر می تواند بلاهایی را از شما دور كند، وانجام ندادن آنچه نباید انجام داد، در های رحمت را به روی شما و خانواده یتان خواهد بست.
يادمان باشد كه زنگ تفريح دنيا هميشگي نيست ، زنگ بعد حساب داريم ..!!

برای نویسنده این مطلب maysam_b تشکر کننده ها: 4
Noha (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), ghazal66 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), khozaima (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), nahmadi69 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 28.57%

نماد کاربر
maysam_b
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: پنج شنبه اسفند ماه 10, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 193 بار
تشکر شده: 316 بار
امتياز: 80

پستتوسط bahar » شنبه خرداد ماه 6, 1391 2:24 pm

باسلام وتشکر ازشما برادر گرامی
داستان زیبایی بود.

شیطان دارای نیرنگ هایی است .
هر کس این نیرنگ ها را بشناسد قطعا از نجات یافتگان خواهد بود.

موفق باشید . . . . .

نماد کاربر
bahar
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: چهارشنبه آذر ماه 15, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 5837 بار
تشکر شده: 5121 بار
امتياز: 33890

بازگشت به متفرقه

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان