✿اخبار و دانستنی های بانوان✿

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar, Modir-Banowan

پستتوسط mehr » سه شنبه خرداد ماه 16, 1391 2:20 pm

نمايشگاه حجاب و عفاف کوثر

نمایشگاه حجاب و عفاف "کوثر" در شهرستان سنندج با حضور هفت استان کشور گشایش یافت.

"اللّهم انّا نسالک عیش السعداء و موت الشهداء و مرافقه الانبیاء و النصر علی الاعداء"

برای نویسنده این مطلب mehr تشکر کننده ها:
sondos (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

تاريخ عضويت: دوشنبه فروردين ماه 8, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 1274 بار
تشکر شده: 1137 بار
امتياز: 1630

پستتوسط mehr » سه شنبه خرداد ماه 16, 1391 2:32 pm

زنان کشور من قربانی فساد دولتمردان هستند!

گفتگوي اختصاصی با كوچك‌ترين عضو كشور اندونزي در کاروان «الي بيت‌المقدس»

«تزکیه» نام کوچک‌ترین عضو کشور اندونزی در کاروان «الی بیت المقدس» است. برایم خیلی جالب بود که تزکیه با وجودِ تک‌دختربودن، چطور خانواده‌اش به او اجازه دادند تا در این سفر همراه کاروان «الی بیت‌المقدس» به سمت مرزهای فلسطین برود؛ سفری که احتمال خطر در آن کم نیست. و جواب تزکیه در مقابل تعجبم چیزی نبود جز گفته‌ی خانواده‌اش به او، که اگر در این راه کشته شود، شهید است و به او افتخار خواهند کرد!

همین صحبت‌ها بود که سر حرفم با او باز شد و شروع کردیم به گفتگو. از آشنا شدنش با کاروان «الی بیت‌المقدس» از طریق فیس‌بوک برایمان گفت، تا وضعیت زنان کشورش و بی‌توجهی دولتمردان اندونزی. دانشجوی رشته‌ی پزشکی‌ست و به‌تازگی عضو گروه مرسی شده است.

یک امر در بین زنان اندونزیایی برای من همیشه شایسته‌ی تحسین بوده و آن هم مسئله‌ی حجابشان است. نظر شما چیست؟

درست است، اما متأسفانه خیلی از زنان کشور ما برخلاف زنان کشور شما حجاب ندارند و این به‌خاطر آن است که دولت ما حجاب را یک چیز اجباری قرار نداده، ولی اکثر مردم ما نفس حجاب داشتن را دوست دارند.

یعنی شما با حجاب به‌صورت اجباری موافق هستید؟

به‌نظر من حجاب، زنان را حفظ می‌کند و این خوب است که در کشور، قانون اجبار حجاب وجود داشته باشد، ولی در کشور ما این امکان‌پذیر نیست، چون کشور من بر پایه‌ی دین نیست و کشور ما یک کشور سکولار است. دین‌های مختلفی در کشور ما وجود دارد که بزرگ‌ترین آن‌ها بودیسم، مسیحیت، اسلام و کنفوسیوس است.

"اللّهم انّا نسالک عیش السعداء و موت الشهداء و مرافقه الانبیاء و النصر علی الاعداء"

sondos (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

پستتوسط mehr » شنبه خرداد ماه 20, 1391 4:25 pm

اجرای مرحله دوم طرح عفاف و حجاب در همدان آغاز شد

مرحله دوم طرح بازرسی عفاف و حجاب، امر به معروف و نهی از منكر و اقامه نماز از نيمه دوم خرداد‌ماه سال‌ جاری در همدان آغاز شده است.

به نقل از روابط‌عمومی استانداری همدان، علي‌اكبر فاميل‌كرمی، معاون سياسی و امنيتی استانداری همدان‌ در نشست اعضای ستاد صيانت از حريم امنيت عمومی و حقوق شهروندی گفت: استان همدان يكی از استان‌های پيشتاز در انجام اقدامات فرهنگی، ترويج اقامه نماز، اجرای فريضه امر به معروف و نهی از منكر و فرهنگ عفاف و حجاب است.

وی از آغاز مرحله دوم طرح بازرسی عفاف و حجاب، امر به معروف و نهی از منكر و اقامه نماز، از دستگاه‌های اجرايی استان از نيمه دوم خرداد‌ماه سال‌ جاری خبر داد.

وی بيان كرد: با آغاز مرحله دوم طرح بازرسی بازرسان در قالب گروه‌های ۹ گانه، از مجموعه دستگاه‌های اجرايی استان و ساير اماكن مورد نظر بازديد می‌كنند.

فاميل كريمی اظهار كرد: بازرسی از كليه بيمارستان‌ها، مراكز خدمات درمانی، بازار و مجامع صنفی، اماكن گردشگری، ورزشی، پارك‌ها و فضاهای عمومی شهرداری‌ها از اولويت‌های اصلی در طرح بازرسی و نظارت فرهنگی قرار دارد.

mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

پستتوسط mehr » شنبه خرداد ماه 20, 1391 4:49 pm

اجرای دستورالعمل پوشش دانشجویان از اول مهر

قائم مقام وزیر کشور در امور اجتماعی و فرهنگی اعلام کرد: دستورالعمل پوشش دانشجویان ابلاغ شده و اول مهر ماه سال جاری اجرایی می شود. امیدواریم با اجرای این مصوبه زمینه مناسبی برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در دانشگاهها ایجاد شود.

علیرضا افشار  در مورد برنامه های ترویج فرهنگ عفاف و حجاب گفت: این برنامه ها در عرصه های آموزشی، فرهنگ و عنر، رسانه و تبلیغات شهری با قوت دنبال می شود.

وی در مورد اظهارات اخیر علی مطهری نماینده مجلس که گفته بود نباید موضوع عفاف و حجاب را سیاسی کرد گفت: راهبردها و راهکارهای حجاب و عفاف به تصویب شورایعالی انقلاب فرهنگی رسیده است و مطابق آن مصوبات اقدامات فرهنگی در اولویت برنامه ها قرار دارد.

قائم مقام وزیر کشور در امور اجتماعی و فرهنگی از تشکیل ستاد صیانت از حقوق شهروندی در تمامی سازمانهای دولتی خبر داد و افزود: برنامه های گسترده ای در دو بخش درون سازمانی و برون سازمانی در موضوع ترویج فرهنگ عفاف و حجاب تدوین و اجرایی شده و برای اجرای صحیح آن بازرسیهای مکرر از سازمانها در حال انجام است.

درخواست از مجلس نهم برای تصویب بودجه طرح عفاف و حجاب

وی در مورد دلایل عدم اعتبار برای برنامه ریزی ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در کشور گفت: مجلس از سال ۸۴ تا ۸۹ بودجه لازم را برای اجرای این طرح تامین نکرد و همین موجب عقب افتادگی طرح شد. برای همین از مجلس نهم می خواهیم تا با تصویب این بودجه وزارت کشور را در اجرای طرح عفاف و حجاب کمک کنند.

منبع :خبرگزاری مهر

bahar (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

پستتوسط mehr » يکشنبه خرداد ماه 21, 1391 4:46 pm

فیلم جلباب بالاترین نمره ارزیابی را به خود اختصاص داد

تهیه‌کننده فیلم جلباب گفت: ‌فیلم«جلباب» با موضوع حجاب و عفاف از جمله فیلم‌های تلویزیونی است که بالاترین نمره ارزیابی را به خود اختصاص داده است.

قدرت‌الله ایزدی درباره این فیلم اظهار داشت: فیلم «جلباب» که با موضوع حجاب و عفاف تهیه شده و از جمله فیلم‌های تلویزیونی است که با رعایت تمامی استانداردهای فنی، هنری و محتوایی توانسته بالاترین نمره ارزیابی یعنی ۸۶ را از سوی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما به خود اختصاص دهد.

وی با اشاره به اینکه مدت زمان این فیلم ۱۰۲ دقیقه است، بیان داشت: فیلم «جلباب» در مورد دو دختر دانشجو است که یکی از دختران در خانواده‌ای متعصب به دین و دیگری در خانواده‌ای بدون تقلید دینی و با افکاری غربی زندگی می‌کند، که با هم دوست هستند.

تهیه‌کننده فیلم جلباب ادامه داد: در این فیلم دختر مؤمن در حال تحقیق بر روی موضوع حجاب و عفاف است و از طرف دیگر دوستش به دلیل دوستی با پسری شیطان صفت گرفتار شده است.

وی با بیان اینکه فیلم جلباب به کارگردانی مجید کاشی‌فروشان ساخته شده است، تصریح کرد: با توجه به اینکه این فیلم در مورد حجاب تهیه شد و هم با شرکت در جشنواره قرآنی و اکران دو روزه‌اش در سینما نظر مثبتی بینندگان را به سمت خود جلب کرد.

ایزدی تاکید کرد: ریشه و اعتقادات مذهبی خانوادگی من و مشاهده مسائل موجود در جامعه سبب شد تا به فکر ارائه طرح فیلم جلباب بیافتم.

ghazal66 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

پستتوسط mehr » جمعه خرداد ماه 26, 1391 11:05 am

دومین روز طرح تشديد برخورد با بدحجابي و مانكن ها/ برج میلاد

منبع: مجله اینترنتی برترین ها
mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

پستتوسط sondos » يکشنبه خرداد ماه 28, 1391 7:07 pm

سلام کوثر عزیز.
دستت درد نکنه،همه مطالبت خوب و مفید بودند.

برای نویسنده این مطلب sondos تشکر کننده ها:
mehr (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

نماد کاربر
sondos
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: دوشنبه آبان ماه 1, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 543 بار
تشکر شده: 272 بار
امتياز: 560

پستتوسط mehr » سه شنبه تير ماه 13, 1391 11:10 pm

با سلام  و تشکر از خواهر عزیزم سندس

چاپ و توزيع 4000 پوستر حجاب در اهواز

به‌مناسبت فرارسيدن روز عفاف و حجاب،‌ پوستر حجاب از سوی ستاد صيانت از حريم امنيت عمومی و حقوق شهروندی شهرستان اهواز در 4 هزار نسخه چاپ و در شهرستان اهواز توزيع می‌شود.

پایگاه خبری حجاب

mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

پستتوسط mehr » سه شنبه تير ماه 13, 1391 11:19 pm

بانک ایده‌های خلاقانه حجاب و عفاف راه‌اندازی می‌شود

مدیر تنظیم الگوها و انتظام خانواده ریاست جمهوری از راه‌اندازی بانک ایده‌های خلاقانه با موضوع عفاف و حجاب در تابستان امسال خبر داد.

رابعه امامی‌رضوی گفت: راه‌اندازی بانک ایده‌های خلاقانه از طریق رایزنی با نخبه‌های علمی و فرهنگی در دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه سراسر کشور در حوزه گسترش و ترویج عفاف و حجاب در دستور کار مرکز امور زنان قرار گرفته و از تابستان امسال آغاز می‌شود.

وی تاکید کرد: در حوزه عفاف و حجاب تالیفات و مقالات کمی داریم هرچند در سالهای اخیر کتاب‌هایی در این حوزه منتشر شده اما کافی نیست و ما هنوز افراد نخبه در زمینه موضوع زنان را شناسایی نکرده‌ایم.

امامی با اشاره به اینکه این بانک امکان تجمیع نظرات و ایده‌های افراد نخبه و صاحب‌نظر را فراهم می‌کند افزود: بیشتر مقالات و نظرات حوزه عفاف و حجاب به صورت پراکنده است اما با اجرای این طرح تمام ایده‌ها در یک بانک منسجمی گردآوری شده و می‌تواند مورد استفاده دست‌اندرکاران حوزه عفاف و حجاب قرار بگیرد.

مدیر تنظیم الگوها خاطرنشان کرد: ایده‌های این طرح علاوه بر اینکه می‌تواند به عنوان موضوع کرسی‌های نظریه‌پردازی، نمایش‌ها و دستورالعمل‌‌ها قرار بگیرد جلوی موازی‌‌کاری دستگاه‌ها و متولیان این حوزه را نیز خواهد گرفت.

امامی افزود: بانک ایده‌های خلاقانه پس از تکمیل و جمع‌آوری ایده‌ها و نظرات در سامانه مرکز امور زنان در دسترس همگان قرار می‌‌گیرد.

برای نویسنده این مطلب mehr تشکر کننده ها: 3
Noha (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), bahar (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), ghazal66 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 21.43%

mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

پستتوسط mehr » سه شنبه تير ماه 20, 1391 11:18 pm

بیست و یکم تیرماه در تقویم جمهوری اسلامی ایران، مصادف با روز ملی عفاف و حجاب است.

این روز رو به همه بانوان عفیف و با حجاب  خصوصا بانوان ارجمند سایت پینوس تبریک و تهنیت عرض میکنم.

برای نویسنده این مطلب mehr تشکر کننده ها: 4
Noha (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), bahar (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), ghazal66 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), sondos (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 28.57%

mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

پستتوسط mehr » سه شنبه تير ماه 27, 1391 11:41 am

پایگاه خبری حجاب: دیناره صدرالدینف تنها مجری محجبه تلویزیون روسیه در مقاله ای که در روزنامه Moskovskiy Komsomoleç منتشر کرده، به بیان گوشه هایی از زندگی خصوصی خود پرداخته است.

او در این مقاله می گوید از این که اسلام را انتخاب کرده پشیمان نیست؛ دیناره که مجری یک برنامه دینی در تلویزیون روسیه است از شغل خویش راضی است.

و می نویسد: "پیش از برنامه فعلی، مجری برنامه دینی دیگری در یکی از شبکه های ماهواره ای بودم. به تازگی فارغ التحصیل شده بودم و دامن کوتاه می پوشیدم. برخی اوقات در اثنای برنامه لازم بودم روسری به سر کنم. دامنم دیده نمی شد. یک بار خود را با دامن کوتاه و روسری در آیینه دیدم. از این که موجب می شدم بینندگان مرا باحجاب بدانند احساس عذاب وجدان کردم. بعد از گذشت مدت کمی توبه و استغفار کردم."

دیناره ادامه می دهد: "به مرور زمان شروع به استفاده از حجاب به معنای واقعی کردم. پیش از من خواهرم نائله رو به سوی آموزه های دینی آورده بود. در دهه ۹۰ میلادی دین دوباره جایگاه پیشین خود در حیات خانوادگی و اجتماعی را می یافت و به عنوان عنصری تعیین کننده شناخته می شد. اسلام در میان تاتارها به عنوان یک سنت کهن همچنان زنده بود. مردم برای به یاد آوردن مردگان خود دور هم جمع می شدند و قرآن می خواندند. بزرگان مان کمک می کردند تا با دین مان آشنا شویم. پدر و مادرم دین را قبول داشتند اما آن ها هم مانند من در دوره ای واجبات دینی را به جا نمی آوردند. خواهرم تصمیم گرفته بود باحجاب شود و این برای مادرم عجیب بود؛ عکس العمل نشان داد ولی در هر صورت با من که پس از خواهرم باحجاب شدم مخالفتی نکردند."

به گزارش ایربا این مجری تلویزیون در ادامه بیان مراحل تحول فکری خود و تبعات آن می گوید: "من به اطرافیانم هم توصیه می کنم از حجاب استفاده کنند. البته گاه شاهد برخوردهای منفی هم هستم اما توجه زیادی به آن ها نمی کنم."

دیناره با این که با یک الجزایری ازدواج کرده و به تعدادی از کشورهای اسلامی نیز سفر نموده اما ترجیح می دهد همچنان در مسکو زندگی کند و در این شهر پروژه های شغلی دیگری را محقق سازد.

برای نویسنده این مطلب mehr تشکر کننده ها: 2
Sanam1 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), ghazal66 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 14.29%

mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

پستتوسط mehr » سه شنبه تير ماه 27, 1391 11:58 am

خانم "فا بیان" دختر جوان 28 ساله ای است که تا مدتی پیش یکی از سرشناس ترین مدل های فرانسه به شمار می رفت. وی چندی پیش مسلمان شده و پس از ترک شغل خود به عنوان مدل لباس، به شغل پرستاری روی آورد.

گفته می شود او پس از مسلمان شدن و فراگیری حرفه پرستاری، زندگی مرفه سابق خود را رها کرده و به افغانستان سفر کرد تا در کنار مبارزان این کشور به درمان آنان بپردازد.

"فا بیان" طی اظهاراتی در این باره گفت:
اگر لطف و رحمت خداوند شامل من نمی شد، هیچ گاه نمی توانستم مسلمان شوم و تا آخر عمرم مانند یک حیوان زندگی می کردم. من در آن زندگی فقط به دنبال سیراب کردن هوس و شهوت های خود بودم و هیچ اصول و ارزشی برای خود نداشتم. از کودکی آرزو داشتم پرستار شوم، اکنون که مسلمان شده ام به آرزوی خود رسیده ام.

وی در ادامه افزود: در حال و هوای کودکی همواره خودم را در حالت کمک به کودکان بیمار تخیل می کردم اما وقتی بزرگ تر شدم، به دلیل زیبایی ظاهری که دارم ناخودآگاه به سمت دنیای مدل کشیده شدم و از شکل من استفاده ابزاری می شد، دقیقا مانند یک وسیله مدت دار که بویی از انسانیت در آن نبود.

این دختر تازه مسلمان شده، همچنین گفت: تا اینکه برای شرکت در یکی از برنامه ها به بیروت پایتخت لبنان دعوت شدم. وقتی به آنجا سفر کردم، صحنه هایی دیدم که در همه عمرم مانند آن را ندیده بودم. در آنجا پیش از گذشته از خودم منفور شدم و کم کم به سمت متحول حرکت کردم تا اینکه در نهایت به اسلام که انسانیت واقعی در آن وجود دارد، رسیدم. پس از مسلمان شدن در بیروت به پاکستان سفر کردم و از مرز این کشور به افغانستان رفتم و با کمک به کودکان و مجروحان یکی از آرزوهای دیرینه و کودکی خود را محقق ساختم.

"فا بیان" افزود: شرکت های مدل پس از اینکه از مسلمان شدن من با خبر شدند، سعی کردند مرا به راه قبلی باز گردانند از همین رو هدایای بسیار زیادی برایم فرستادند و پیشنهاد دستمزد سه برابری نسبت به قبل را به من دادند اما من که تازه راه اصلی را یافته بودم، هدایا را پس فرستاده و همه پیشنهادات آنان را رد کردم و اکنون احساس می کنم که در خوشبختی کامل به سر می برم.

منبع : ایران ناز

Sanam1 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), ghazal66 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

پستتوسط mehr » پنج شنبه تير ماه 28, 1391 12:27 am

این دختر ۱۷ساله ۷فرزند دارد!!

Pamela Villarruel دختر ۱۷ ساله‌ای است که همراه ۷ فرزند خود در Córdoba Province در کشور آرژانتین زندگی می‌کند.

به گزارش هفت روز، اولین بارداری این خانم در سال ۲۰۰۵ بوده که یک پسر را به دنیا آورده است، یعنی زمانی که تنها ۱۴ سال سن داشته است.

در دو بارداری دیگر در سن ۱۵ و ۱۶ سالگی، او در هر کدام از آنها صاحب سه دختر سه قلو شده است.

Pamela در خانه مادرش زندگی می‌کند، مادری که با تمیز کردن منازل، تلاش در حمایت کردن از آنها را دارد.

رسانه خبری ایرانیان

Sanam1 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), bahar (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

پستتوسط mehr » جمعه تير ماه 30, 1391 2:04 pm

۴۰ مدل جدید چادر در نمایشگاه قرآن امسال عرضه می شود

Sanam1 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

پستتوسط mehr » جمعه مرداد ماه 13, 1391 1:18 pm

تمسخرحجاب توسط مجری کانادایی

این اقدام «مایکل کورین» با واکنش و اعتراض مسلمانان کانادا مواجه شده و موجی از خشم علیه وی و شبکه "سان نیوز" را در فضای مجازی و صفحات اینترنتی به راه انداخته است.

چندی پیش یک شبکه اسلامی متخصص به زنان بنام "ماریا" در کشور مصر راه اندازی و فعالیت خود را رسما آغاز کرد. همه کارکنان و دست اندرکاران این شبکه را زنان نقابدار تشکیل می دهد.
در پی آغاز پخش این شبکه ماهواره ای، یکی از مجریان مرد در شبکه "سان نیوز" کانادا با هدف مورد تمسخر قرار دادن مسلمانان و حجاب اسلامی، نقاب پوشید و مقابل دوربین ظاهر شد.

این مجری کانادایی که «مایکل کورین» نام دارد، پس از ظاهر شدن مقابل دوربین، گفت: البته بدون شک شما مخاطبان از شکل ظاهری بنده متعجب شده اید اما دلیل این کار بنده، یک شبکه مصری است که همه مجریان و کارکنان آن این چنین مقابل دوربین ظاهر می شوند.

این اقدام «مایکل کورین» با واکنش و اعتراض مسلمانان کانادا مواجه شده و موجی از خشم علیه وی و شبکه "سان نیوز" را در فضای مجازی و صفحات اینترنتی به راه انداخته است.

پایگاه خبری حجاب
mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

قبليبعدي

بازگشت به سلامت بانوان

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان