خدایا چرا کمکم نکردی؟

در این بخش داستانهای کوتاه و آموزنده قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

خدایا چرا کمکم نکردی؟

پستتوسط Sanam1 » سه شنبه خرداد ماه 30, 1391 1:08 pm

در یکی از شهرهای ایالات متحده به مردم اعلام کردند که تا چند روز آینده شهر رو تخلیه نمایند بخاطر سیل و طوفان.

مردی بود که تصمیم گرفت در خونه بماند و عقیده اش این بود که به خدا توکل می کند و هیچ آسیبی به او نمی رسد.

تا اینکه باران شروع به باریدن گرفت و همه داشتند شهر رو تخلیه می کردند یکی از همسایه ها به دنبال مرد رفت که سوار بر ماشینش

شود و نجات یابد مرد گفت که خدا نجاتش می دهد و همراهش نرفت، آب همه جا را فرا گرفته بود و شخصی دیگر با قایق به دنبال مرد

رفت تا نجاتش دهد ولی مرد گفت که چیزی نیست میرم پشت بوم، تازه خدا مواظبم هست و مرا نجات خواهد داد. عاقبت که رفت پشت بام و آب همه

جا را فرا گرفته بود، گفت خدایا همه تو رو فراموش کردن فقط من به تو توکل کردم کسی تو شهر نمونده، تنها موندم مرا نجات ده،

در این میان شخصی با بالن به کمکش آمد ولی باز مرد ممانعت کرد و گفت خدا مرا نجات می دهد، عاقبت مرد غرق شد. در

عالم برزخ( بعد از مرگ) از خدا گله می کرد که خدایا من به تو امید داشتم که مرا نجات خواهی داد، چرا کمکم نکردی؟ خدا گفت که ای بنده ی

من بسیار کمکت کردم ولی مرا اجابت نکردی، همسایه رو فرستادم با ماشینش بروی، نرفتی، قایق رو فرستادم باز مرا رد کردی و

باز هم بالن رو فرستادم تا که نجات یابی ولی باز امتناع کردی، گفتم: بنده ی من می خواهد بمیرد لذا غرق شدی.

نکته:  نعمتی رو که  خدا بهمون میده رو  با کمال تشکر و قدر دانی پذیرا باشیم.گاهی این خود ما هستیم که اجابت نمی کنیم

چه زیبا گفته اند که : از ماست که بر ماست

برای نویسنده این مطلب Sanam1 تشکر کننده ها: 2
Noha (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), ghazal66 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 14.29%

نماد کاربر
Sanam1
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: يکشنبه خرداد ماه 7, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 568 بار
تشکر شده: 528 بار
امتياز: 40

پستتوسط mosleh » پنج شنبه تير ماه 1, 1391 3:14 pm

ممنون خیلی جالب بود.
خداوند با دادن عقل به ما کمک بزرگی کرده است پس این نعمت الهی را غنیمت بشماریم و از قضا به قدر پناه ببریم

برای نویسنده این مطلب mosleh تشکر کننده ها:
Sanam1 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

mosleh
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: يکشنبه آذر ماه 27, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 61 بار
امتياز: 10

بازگشت به داستانهای کوتاه و آموزنده

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان