نقّاله ي اعمال

در این بخش مقالات در زمینه دینی قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

نقّاله ي اعمال

پستتوسط shaker » دوشنبه بهمن ماه 17, 1390 6:31 pm

پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله فرموده اند:
روز قیامت فردی را می آورند و او را در برابر خداوند نگه می دارند و نامه عملش را به او می دهند. او حسنات خود را در آن نمی بیند (می بیند که در آن شرابخواری یا تارک الصلاه یا معاصی دیگر نوشته شده ) لذا می گوید :خدایا این نامه عمل من نیست. زیرا طاعات خود را در آن نمی بینم (ملائکه اشتباهی نامه عمل مرا آورده اند) به او گفته می شود : پروردگار تو گمراه نمی کند و چیزی را فراموش نمی کند، عمل تو بخاطر غیبت کردن از مردم جابجا شده است.(غیبت فلانی را کردی نمازت برای او رفت و شدی تارک الصلاه و...) سپس فرد دیگری می آورند ونامه عملش را به او می دهند که درآن طاعتهای فراوانی می بیند (حج و عمره و زیارت و اعطاء زکات وخمس و اعمال زیادی که قبلا هیچکدام از آنها را انجام نداده بود) می گوید: خدایا این نامه عمل من نیست زیرا من هیچکدام از این اعمال را انجام نداده ام. به او می گویند: چون فلان شخص،غیبت تو را کرده بود حسناتش به تو داده شد.
لهذا باید مواظب بود زیرا غیبت آنقدر حرمتش زیاد است که در حدیثی آمده :« من مات تائباً من الغیبه فهو آخر من یدخل الجنه » یعنی غیبت کننده توبه کار،آخرین نفری است که وارد بهشت می شود.
اشکال نشود چگونه با عدالت خداوند سازگاری دارد که کسی که حج رفته با یک غیبت حجش برای غیبت شونده حساب گردد؟ زیرا کسی که غیبت دیگری می کند آبروی او را برده و تمام وجود انسان به حسب آبرویش می باشد نه به حسب خونش، زیرا اگر کسی به دست کسی به قتل برسد شهید است وبه بهشت می رود ودر روایات آمده اگر کسی غرق شود یا دراثر زلزله بمیرد اجر شهید را می برد اما اگر کسی زنده بماند و آبرویش را ببری یا به عبارت دیگر آبرویش را بکشی دراینجا یک انسان را ازبین برده ای درحالیکه زنده است و خود نظاره گر بی آبرویی خود در نزد دیگران است وچگونه خدا هیچ عکس العملی انجام ندهد و عدالت او اقتضاء دارد برای تنبیه چنین فردی و جبران آبروی آن شخص اعمال غیبت کننده را به شخص غیبت شونده بدهد.
حسبنا الله و نعم الوکیل نعم المولی و نعم النصیر

برای نویسنده این مطلب shaker تشکر کننده ها:
bahar (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
shaker
کاربر فعال
کاربر فعال

تاريخ عضويت: شنبه آبان ماه 13, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 16 بار
تشکر شده: 97 بار
امتياز: 120

پستتوسط bahar » دوشنبه بهمن ماه 17, 1390 11:51 pm

سلام خدمت شما دوست گرامی.
با اجازه شما یک حدیث را از پیامبر صلی الله علیه وسلم ذکر می کنم:
رسول اکرم صلی الله علیه وسلم می فرماید:
(ایاکم والغیبه اشد من الزنا ان الرجل قدیزنی ویتوب فیتوب الله علیه وان صاحب الغیبه لایغفرالله تعالی حتی یغفرله صاحبه)

زنهارازغیبت دوری جوییدبه حقیقت غیبت بدتراز زنااست مردی که زنا کندوتوبه نمایدخداوند توبه اش رامی پذیرد
لکن کسی که غیبت می کندتوبه اش قبول نمی شود تاصاحب غیبت او رانبخشد.
رواه الطبرانی عن جابررضی الله عنه.
نماد کاربر
bahar
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: چهارشنبه آذر ماه 15, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 5837 بار
تشکر شده: 5121 بار
امتياز: 33890

بازگشت به مقالات متنوع دینی

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 6 مهمان