نااميدي هرگز

در این بخش مقالات در زمینه دینی قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

نااميدي هرگز

پستتوسط shaker » جمعه ارديبهشت ماه 15, 1391 10:16 am

گاهی اوقات نفس ، انسان را به زمین می زند و او را تابع خود می کند و بی اختیار مرتکب یک معصیت می شود لکن خداوند أرحم الراحمین است:« یا من یسمّی بالغفور الرحیم»
خود خدا در چندین جای قرآن فرموده که من بخشنده گناهان و رحیم به بندگان هستم واین باعث دلگرمی و آرامش مؤمن است.
خصوصیت مؤمن اینست که تا خطا کرد و متذکر شد به خودش می آید، اینجوری نیست که حالا زحمت کشیده و مدتی نمازشب خوانده و استغفار کرده وقتی یک خطایی نمود زود سرد شود و بگوید: ای بابا همه اینها به هدر رفت، مؤمن اینگونه نیست بلکه خداوند بلندش می کند واو هم بلند شده دلسرد نمی گردد.

بعضیها می گویند
: ما در رفتارمان خیلی دقت کردیم و در راه مبارزه با نفس هم خیلی زحمت کشیدیم ولی یک گناهی کردیم مثلا نعوذبالله نگاه حرامی به نامحرم یا نعوذبالله استمنائی کردیم حالا از همه چیز دلسرد شده و نا امید از موفقیت شده ایم.
در جواب باید بگویم؛ این ناامیدی و یأس خودش از گناهان کبیره به شمار می رود زیرا شما مُنکر رحمانیت خدا شده اید، مؤمن اگر واقعا ایمان داشته باشد از گناه به شدت متأثر و ناراحت می شود و همین ناراحتی و ترس از گناه را خداوند در دل او قرار داده در اینجا نباید دلسرد شود نباید بگوید بااین گناهی که کردم دیگر چه فایده دارد امشب نمازشب بخوانم، بلکه باید نمازشب خود را قوی تر و با توجه بیشتر بخواند ، گاهی اوقات خود خطا و اشتباه برای انسان درس است و مایه امتحان اوست.
الحمدلله الذي دلّنا علي التوبة التي لم نُفِدها إلاّ من فضله

حسبنا الله و نعم الوکیل نعم المولی و نعم النصیر

برای نویسنده این مطلب shaker تشکر کننده ها: 2
Noha (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), bahar (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 14.29%

نماد کاربر
shaker
کاربر فعال
کاربر فعال

تاريخ عضويت: شنبه آبان ماه 13, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 16 بار
تشکر شده: 97 بار
امتياز: 120

پستتوسط shayan3 » جمعه ارديبهشت ماه 15, 1391 2:37 pm

سلام...
بابا نماز شب چی؟؟؟!نمازای پنجگانه رو هم به زور میخونیم!!به نظر من هنر اینه که نمازای پنجگانه رو با دقت بخونیم! :D
نماد کاربر
shayan3
کاربر کوشا
کاربر کوشا

تاريخ عضويت: پنج شنبه ارديبهشت ماه 14, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 4 بار
تشکر شده: 4 بار
امتياز: 0

پستتوسط bahar » جمعه ارديبهشت ماه 15, 1391 3:14 pm

با نام او که یادش آرام بخش دلهاست

باسلام وتشکر از کاربرگرامیshaker
بابت ارسال مطالب زیبا و مفیدتون

جزاک الله خیرا

خداوند عزوجل در سوره زمر آیه53-54 می فرماید:
(قل یا عبادی الذین اسرفوا علی انفسهم لاتقنطوا من رحمه الله ان الله یغفرالذنوب جمیعاانه هو الغفور الرحیم.
وانیبوا الی ربکم واسلموا له من قبل ان یاتیکم العذاب ثم لا تنصرون )

وبگو ای بندگانم که در نافرمانی زیاده روی کرده اید از لطف و رحمت خداوند نومید نشوید زیرا قطعا خداوند گناهان
را می آمرزد چرا که او بسیار آمرزنده و بس مهربان است.وبسوی پروردگارتان باز گردید و تسلیم او شوید پیش از اینکه
عذاب ناگهان بسوی شما بیاید و دیگر کمک و یاری نشوید.

خدایا تو پاک و منزهی و توبه کنندگان از گناهان را دوست داری.

موفق باشید . . . . .

برای نویسنده این مطلب bahar تشکر کننده ها:
Noha (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
bahar
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: چهارشنبه آذر ماه 15, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 5837 بار
تشکر شده: 5121 بار
امتياز: 33890

بازگشت به مقالات متنوع دینی

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان