جملات بي نظير از بزرگان

در این بخش مطالب متفرقه در زمینه فرهنگی و اجتماعی قرار داده می شود

مديران انجمن: tarannom, CafeWeb, Dabir, Noha, bahar, Modir-Farhangi

جملات بي نظير از بزرگان

پستتوسط فرمیسک » پنج شنبه شهريور ماه 16, 1391 3:49 pm

من در میان موجودات از گاو خیلی می‌ترسم. زیرا عقل ندارد و شاخ هم دارد!
((ابن سینا))

لشکر گوسفندان که توسط یک شیر اداره می‌شود، می‌تواند لشکر شیران را که توسط یک گوسفند اداره می‌شود، شکست دهد.
((نارسیس))

مدتها پیش آموختم که نباید با خوک کشتی گرفت، خیلی کثیف می‌‌شوی و مهم‌تر آنکه خوک از این کار لذت می‌برد.
"جورج برنارد شاو"

آدمی اگر فقط بخواهد خوشبخت باشد به زودی موفق میگردد ولی او می خواهد خوشبخت تر از دیگران باشد و این مشکل است زیرا او دیگران را خوشبخت تر از انچه هستند تصور میکند.
(مونتسکیو)

دنیا جای خطرناکی برای زندگی است. نه به خاطر مردمان شرور، بلکه به خاطرکسانی که شرارتها را می بینند و کاری درمورد آن انجام نمی دهند.
انیشتین

بگذار عشق خاصیت تو باشد نه رابطه خاص تو با کسی......
نلسون ماندلا

یادمان باشد بعضی هایمان شانس گفتن کلماتی را داریم که برخی دیگر حسرتش را
مثل : بابا، مامان، پدربزرگ....

مرد به این امید با زن ازدواج میکند که زن هیچگاه تغییر نکند ، زن به این امید با مرد ازدواج میکند که روزی مرد تغییر کند و همواره هر دو ناامید میشوند.
"آلبرت انیشتین"

روان‌نژندها توی آسمان، قصرها می‌سازند. روان‌پریش‌ها توی آن‌ها زندگی می‌کنند. روان‌پزشک‌ها می‌روند اجاره‌ها را می‌گیرند.

جملۀ «نگران نباش، درست‌اش می‌کنیم.»، از مقدس‌ترین عباراتِ دنیاست. فکر می‌کنم کسانی که روزی این جمله را از کسی می‌شنوند، جزء آدم‌های خوش‌شانس دنیا به حساب می‌آیند. «نگران نباش، درست‌اش می‌کنیم.»

خود فریبی به این صورت بیان شده است که انگار روی وزنه‌ای ایستاده‌اید تا خود را وزن کنید، در حالی که شکم‌تان را تو داده‌اید.
چارلز استیون هامبی

بچه‌دار شدن تصمیم خطیری‌ست. با این تصمیم می‌گذارید که قلب‌تان تا ابد جایی در بیرون و دوروبر تن‌تان به سر برد. / الیزابت استون
می‌شود از امشب قانون تازه‌ای در زندگی بنا بگذاریم؟ همواره بکوشیم قدری بیش‌تر از نیاز، مهربان‌ باشیم.جی.‌ام. بری

شاید چشم‌های ما نیاز داشته باشند که گاهی با اشک‌های‌مان شسته شوند، تا بار دیگر زندگی را با نگاه شفاف‌تری ببینیم. / الکس تان

دانشگاه تمام استعدادهای افراد از جمله بی استعدادی آنها را آشکار می کند
انتوان چخوف
بهتر است که در این دنیا فکر کنم خدا هست و وقتی به دنیای دیگر رفتم بدانم که نیست . و این بسیار بهتر از این است که در این دنیا فکر کنم خدا نیست و در آن دنیا بفهمم که هست .
آلبر کامو  

جهان سوم جایی است که هر کسی بخواهد مملکتش را آباد کند، خانه‌اش خراب می‌شود و هر کسی بخواهد خانه‌اش آباد باشد باید در تخریب مملکتش بکوشد.
پروفسور حسابی  

هر شکلی از حکومت محکوم به نابودی با افراط در همان اصولی است که بر آن بنا نهاده شده است
  ویل دورانت  

مردم دو دسته‌اند، یا گول می‌خورند یا گلوله  
از دفتر خاطرات یک دیکتاتور  

هیچگاه امید کسی را ناامید نکن ، شاید امید تنها دارایی او باشد . ارد بزرگ

من هیچ راه مطمئنی به سوی خوشبختی نمی شناسم. اما راهی را می شناسم که به ناکامی منجر می شود. گرایش به خشنود ساختن همگان
افلاطون

وقتی داری بالا میری مهربان باش و فروتن، چون وقتی که داری سقوط میکنی از کنار همین آدمها رد میشی............

برای نویسنده این مطلب فرمیسک تشکر کننده ها: 2
Sanam1 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), sondos (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 14.29%

نماد کاربر
فرمیسک
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: دوشنبه مرداد ماه 30, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 579 بار
تشکر شده: 480 بار
امتياز: 2270

پستتوسط ostadelyass » جمعه شهريور ماه 17, 1391 11:27 am

سلام. خیلی سعی کردم همه جملات را با دیدی مثبت نگاه کنم ولی این اصل که می گوید: «نحن نحکم بالظاهر» اجازه نمی دهد بیش از حد مثبت اندیش باشیم. از طرفی بعضی از افرادی که انتخاب کردید، سخنانشان با ادبیات دینی و مهم تر از آن با عقاید دینی ما سازگاری ندارد مثل: «آدمی اگر فقط بخواهد خوشبخت باشد به زودی موفق میگردد » آیا واقعا به زودی موفق می گردد؟؟!! هرچند که سیاق کلی این سخن:« آدمی اگر فقط بخواهد خوشبخت باشد به زودی موفق میگردد ولی او می خواهد خوشبخت تر از دیگران باشد و این مشکل است زیرا او دیگران را خوشبخت تر از انچه هستند تصور میکند» مثبت باشد.
همچنین است:« بهتر است که در این دنیا فکر کنم خدا هست و وقتی به دنیای دیگر رفتم بدانم که نیست ...»
و «هر شکلی از حکومت ... »
و « من هیچ راه مطمئنی به سوی خوشبختی نمی شناسم»  
خواهشا توجه کنید که این سختگیری نیست.
با تشکر

برای نویسنده این مطلب ostadelyass تشکر کننده ها:
فرمیسک (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
ostadelyass
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: شنبه شهريور ماه 12, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 485 بار
تشکر شده: 272 بار
امتياز: 1050

پستتوسط فرمیسک » جمعه شهريور ماه 17, 1391 4:17 pm

سلام کابر گرامی:

اصلا سختگیری نیست آدما متفاوتند همه که یه دید نگاه نمیکنن و این ما هستیم که چطور برداشت کنیم.

ممنون از اظهار نظرت.....
آنچه که هستی هدیه خداوند است به تو

و آنچه می شوی هدیه توست به خداوند

پس بی نظیر باش.
نماد کاربر
فرمیسک
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: دوشنبه مرداد ماه 30, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 579 بار
تشکر شده: 480 بار
امتياز: 2270

پستتوسط iman » شنبه شهريور ماه 18, 1391 10:27 am

سلام
كاربر "استادالياس‏"‏ ميشه بفرمايد عدم ناسازكارى جملاتى كه اشاره نمودين رو با عقايد دينى‏?‏
اك جملات رو نصفه بخانى بله؛ مانند‏"واى بر نمازكذاران‏"‏ اما ادامه جملات؛ودرك ظرف زمانى ومكانى؛كه كويند درآن بوده است؛فك نكنم مشكلى بوجود بياد؛اما بازهم تقاضا دارم كه واضح اشكالاتى رو كه تشخيص داديد؛بفرمايد؛تا اكر من بخطا رفته ام؛متوجه اشتباهم كردم؛
باتشكر ازشما و همجنين كاربر فرميسك.

برای نویسنده این مطلب iman تشکر کننده ها:
فرمیسک (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

نماد کاربر
iman
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: يکشنبه مرداد ماه 23, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 4 بار
تشکر شده: 83 بار
امتياز: 1000

پستتوسط ostadelyass » شنبه شهريور ماه 18, 1391 3:42 pm

سلام.
در جمله « آدمی اگر فقط بخواهد خوشبخت باشد به زودی موفق میگردد» چه تعریفی از خوشبختی دارید؟ و تعریف دین از خوشبختی چیست؟ کسب خوشبختی دینی در طی مسیر است و خاتمه ای اختیاری در این دنیا ندارد و رسیدن تمام و کمال به آن در آخرت و اگر کسی ادعا کند که به خوشبختی رسیده و ادامه مسیر لازم نیست پر واضح است که به بدبختی رسیده نه خوشبختی.حال این خوشبختی که می توان «به زودی» به آن رسیده چقدر شبیه خوشبختی دینی است. فراموش نکنید الفاظ به تمامی انچه را که در ذهن داریم نمی رساند به همین خاطر ظاهر آنها اهمیت پیدا می کند.
جمله « بهتر است که در این دنیا فکر کنم خدا هست و وقتی به دنیای دیگر رفتم بدانم که نیست» و  بدتر یا بهتر از آن عبارت « بهتر است که در این دنیا فکر کنم خدا هست و وقتی به دنیای دیگر رفتم بدانم که نیست . و این بسیار بهتر از این است که در این دنیا فکر کنم خدا نیست و در آن دنیا بفهمم که هست » کفر است.
باز هم جمله « من هیچ راه مطمئنی به سوی خوشبختی نمی شناسم» (بدون هیچ تاثیرپذیری از کل عبارت) کفر است. پس اسلام چکار می کند؟؟
ممکن است بگویید آنچه که این انسانها در ذهن داشته اند این نیست که شما برداشت کرده اید اما من تکرار می کنم که نحن نحکم بالظاهر.
باور دارم که هر انسانی مستقل از باورها و عقایدش می تواند تجاربی در زندگی کسب کرده باشد که نتیجه اش دست یابی به یک حقیقت باشد و من برای کسب آن حقیقت مشتاقم ولی به این نیز باور دارم که انسانهایی که حقایق عقیدتی را نمی دانند ممکن است و یا حتمی دچار اشتباه هایی در آن باور ها و عقاید شوند که الگو قرار دادن آنها در این موارد برای ما جایز نیست.

رَبَّنَا اغْفِرْ لَنَا وَلِإِخْوَانِنَا الَّذِينَ سَبَقُونَا بِالْإِيمَانِ وَلَا تَجْعَلْ فِي قُلُوبِنَا غِلّاً لِّلَّذِينَ آمَنُوا رَبَّنَا إِنَّكَ رَؤُوفٌ رَّحِيمٌ

برای نویسنده این مطلب ostadelyass تشکر کننده ها: 2
ehsan94 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), فرمیسک (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

نماد کاربر
ostadelyass
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط ehsan94 » يکشنبه شهريور ماه 19, 1391 11:20 am

سلام
منم با استاد الیاس کاملا موافقم
اصلا دقت در لفظ بعضی از جملات کافیه  که پی ببریم با اسلام مغایرت دارن چه برسه معناشون  "بهتر است که در این دنیا فکر کنم خدا هست و وقتی به دنیای دیگر رفتم بدانم که نیست . و این بسیار بهتر از این است که در این دنیا فکر کنم خدا نیست و در آن دنیا بفهمم که هست"
این جمله لفظش داغونه چه برسه معناش!!
ببخشین که رک حرف زدم ولی جسارتا احساس کردم که لازمه
هر چند مفلسم,نپذیرم عقیق خرد
کان  عقیق  نادر  ارزانم  آرزوست
نماد کاربر
ehsan94
کاربر فعال
کاربر فعال

تاريخ عضويت: شنبه تير ماه 31, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 80 بار
تشکر شده: 37 بار
امتياز: -10

پستتوسط Mmm » يکشنبه شهريور ماه 19, 1391 4:52 pm

بابا ایمانِ بنده خدا رو از دین زده نکنید دیگه؛ گناه داره!
نماد کاربر
Mmm

پستتوسط iman » پنج شنبه شهريور ماه 22, 1391 12:28 am

سلام         :arrow:
نماد کاربر
iman
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: يکشنبه مرداد ماه 23, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 4 بار
تشکر شده: 83 بار
امتياز: 1000

پستتوسط ostadelyass » شنبه شهريور ماه 25, 1391 10:30 am

عليكم السلام و رحمة الله و بركاته و رضوان الله تعالي عليكم
نماد کاربر
ostadelyass
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط tafgah72 » پنج شنبه شهريور ماه 30, 1391 6:33 pm

سلام
دوست گرامی ostadelyass نظر جنابعالی برام محترمه اما بنظر بنده یه خرده زیادی حساسش کردید
جمله آدمی اگر فقط بخواهد خوشبخت باشد به زودی موفق میگردد ولی او می خواهد خوشبخت تر از دیگران باشد و این مشکل است زیرا او دیگران را خوشبخت تر از انچه هستند تصور میکند. هیچ مشکلی ندارد و این یه واقعیته که هرانسانی وقتی به زندگی دیگری نگاه میکنه فکرمیکنه از او خیلی خوشبخت تر هست اما در واقع اینطور نیست و به قول شاعر هرکه در این دنیا صاحب غم نیست یا آدم نیست یا در این عالم نیست ، و بنظرم خوشبختی برای هرکسی معنایی دارد اما بازهم با این تفاوت هرآدمی که بخواهد و اراده کند به راحتی خوشبخت میشود حالا دیر یا زود.
و اما جمله : بهتر است که در این دنیا فکر کنم خدا هست و وقتی به دنیای دیگر رفتم بدانم که نیست . و این بسیار بهتر از این است که در این دنیا فکر کنم خدا نیست و در آن دنیا بفهمم که هست .
برداشت من از این جمله اینه که آدم باید در این دنیا خدا رو احساس کنه و عبادتش کنه و دنبال رضایتش باشه و منتظر توبه ی لحظه ی آخر عمرش نشینه و نه اینکه روز قیامت بدون هیچ توشه ای انتظار بخشش داشته باشه .
و جمله ی آخر :من هیچ راه مطمئنی به سوی خوشبختی نمی شناسم
برادر بزرگوار راه اسلام هم همیشه و برای همه کس مطمئن نیست (منظورم این نیست که راه درستی نیست خاهشا جنبه منفی نخونش) و ممکنه خیلی از افرادی که سالها عبادت کردن و عمرشون رو در راه دین صرف کردن بعدها دم از بی دینی و خدا نپرستی بزنن علاوه بر این راه دین یک راه بسیار سخت اما شیرینه و هیچ آدم مسلمانی پیدا نمیشه که ایمانش ثابت بوده و تغییر نکرده باشد ممکن است در اوج لذت از دین سقوط کرده و همه میدونیم بالا رفتن چقدر سخت است و افتادن چقدر آسان ، انسان هم خدا ازش راضی باشه تا یک قدم عقب نشینی کرد  واسش دنیا آخرمیشه..
با تشکر از داده فرمیسک دست وةش بو :!:  :twisted:

برای نویسنده این مطلب tafgah72 تشکر کننده ها: 2
ostadelyass (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), فرمیسک (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

tafgah72
کاربر طلایی
کاربر طلایی

تاريخ عضويت: پنج شنبه تير ماه 15, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 918 بار
تشکر شده: 1132 بار
امتياز: 6280

پستتوسط ostadelyass » پنج شنبه شهريور ماه 30, 1391 10:08 pm

با سلام و تشکر خدمت hawraman. اختلاف نطرها بسیار جالب است و من از برداشت شما استفاده کردم اما بر اصولی که قبلا مطرح کردم هنوز پایبندم.
باز هم تشکر

برای نویسنده این مطلب ostadelyass تشکر کننده ها:
tafgah72 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

نماد کاربر
ostadelyass
کاربر ویژه
کاربر ویژه

بازگشت به متفرقه

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان