چرا؟

در این بخش مطالب دینی مربوط به نوجوانان قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

چرا؟

پستتوسط moslemmashreghi » دوشنبه مرداد ماه 24, 1390 5:46 pm

به نام آرامش قلبها
رمضان
184سوره بقره: أَيَّامًا مَّعْدُودَاتٍ ۚ فَمَن كَانَ مِنكُم مَّرِيضًا أَوْ عَلَىٰ سَفَرٍ فَعِدَّةٌ مِّنْ أَيَّامٍ أُخَرَ ۚ وَعَلَى الَّذِينَ يُطِيقُونَهُ فِدْيَةٌ طَعَامُ مِسْكِينٍ ۖ فَمَن تَطَوَّعَ خَيْرًا فَهُوَ خَيْرٌ لَّهُ ۚ وَأَن تَصُومُوا خَيْرٌ لَّكُمْ ۖ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ ﴿١٨٤﴾ معنی: چند روز معدودی را (باید روزه بدارید!) و هر کس از شما بیمار یا مسافر باشد تعدادی از روزهای دیگر را (روزه بدارد) و بر کسانی که روزه برای آنها طاقت‌فرساست؛ (همچون بیماران مزمن، و پیرمردان و پیرزنان،) لازم است کفّاره بدهند: مسکینی را اطعام کنند؛ و کسی که کارِ خیری انجام دهد، برای او بهتر است؛ و روزه داشتن برای شما بهتر است اگر بدانید!
1)     به نظر شما منظور از آخر آیه که می فرماید : " روزه داشتن برای شما بهتر است اگر بدانید " یعنی چه؟
2)     رمضانم که مث همه ی ماههاست و 30 روز دارد چرا در این ماه سعی می کنیم گناه نکنیم ؟
3)     چرا ما این تصور غلط رو در خودمون به وجود آوردیم که فقط باید رمضان پاک باشیم؟
4)     چرا باید فقط رمضان مسجد ها از مردم پر باشن؟

برای نویسنده این مطلب moslemmashreghi تشکر کننده ها:
mehr (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
moslemmashreghi
کاربر کوشا
کاربر کوشا

تاريخ عضويت: چهارشنبه مرداد ماه 19, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 3 بار
امتياز: 0

پستتوسط mehr » دوشنبه مرداد ماه 31, 1390 1:54 pm

با سلام بر پینوسیای عزیز و ضمن قبولی طاعات و عبادات همه شما عزیزان و تشکر از کاک مسلم.  من نه تنها از چراهاتون خوشم اومد در دفترم نیز یادداشتشون کردم. و دنبال فرصتی بودم که به پینوس سربزنم و برداشت خودم رو هر چند که کامل نیست.......

این ماه بخاطر فروفرستادن کتاب آسمانی در آن ،بزرگ داشته شد. کتابی که اگر درآن تأمل کنیم شب و روز باید شکر گزار خالقمان باشیم که اگر این کتاب نبود همه مردم گمراه می شدند و هدایت نمی یافتند.هر روز که می گذرد  قلب مومنان را نورانی تر می کند.و خواندنش همه را به آرامش می رساند.

بسم الله الرحمن الرحیم
"شهر رمضان الذی انزل فیه القرآن هدی للناس وبینات من الهدی والفرقان........."
آن چند روز معین و اندک ماه رمضان است که قرآن در آن فروفرستاده شده است و آغاز به نزول نموده است و در مدت 23سال تدریجا بدست مردم رسیده است.............پس هریک از شما این ماه را دریابد باید که آنرا روزه بداردتا اینکه سپاسگزاری کنید.

شاید بخاطر برکت و بزرگی این ماه انسانها شرم دارند که مرتکب گناه شوند.همیشه در اخبار می شنویم که خیلی از جرم و جنایات در این ماه پر برکت به حداقل می رسد.

کاش همه مون همه روزای خدا پاک باشیم ولی.........!!!

واما برای چرای آخر در کتاب  " دریغ از این مسلمانی " به مطلبی برخوردم که خیلی به این سوال ربط داشت و چون اغلب در دهه آخر ماه رمضان   در رسانه ها به فلسطین و قدس پرداخته میشه برخود لازم دانستم که این مطلبو براتون تعریف کنم.

"بعضی می گویند:آخرالزمان آمده است. اما هرگز چنین نیست،چرا که هنگامی جهان به سر خواهد آمد که خداوند دین اسلام را یاری کرده وبرتمامی جهان تسلط یابد ودجال هم نابود شود.

پیامبراکرم (ص)فرموده اند:"قیامت شروع نمی شود مگر هنگامی که مسلمانان با یهودیان بجنگند و مسلمانان یهودیان را بکشند تا جایی که آنان (یهودیان)پشت سنگ و درخت مخفی می شوند و آن سنگ و درخت می گوید:ای مسلمان ،ای بنده خدا،این یهودی پشت من مخفی شده است ،بیا و او را بکش. (وتمام اشیاء این گونه عمل می کنند)مگر درخت "غرقد" که درخت یهود است".

شاید بگویید :چه وقت آن حادثه رخ می دهد؟

و کی خداوند ما را یاری خواهد کرد؟

دشمنان شما به این پرسش جواب داده اند.

هنگامی که از "گولدمایر" نخست وزیر پیشین اسرائیل سوال شد که مسلمانان حدیثی را روایت می کنند که مطابق آن ،ایشان با ما جنگیده و مارا خواهند کشت،آیا این مطلب صحیح است؟

او جواب عجیبی داد که بیانگر فهم و فراست وی بود!

او گفت :شاید صحیح باشد،اما آنان مسلمان نیستند!روزی که آنان همچون نماز جمعه در جماعت صبح حاضر شوند،آن وعده محقق خواهد شد!

این یک سیلی محکم است برای هر مسلمان  اومانده و تنبلی که سستی را پیشه ی خود ساخته است!"

"ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بأنفسهم"

ولی ما فقط شعار بلدیم!!!!!!!!!

التماس دعا
"اللّهم انّا نسالک عیش السعداء و موت الشهداء و مرافقه الانبیاء و النصر علی الاعداء"
mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

تاريخ عضويت: دوشنبه فروردين ماه 8, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 1274 بار
تشکر شده: 1137 بار
امتياز: 1630

پستتوسط Mmm » دوشنبه مرداد ماه 31, 1390 2:50 pm

چرا روزه ؟====================>  لَعَلَّکُم تَتَّقون
چرا   "لَعَلَّکُم تَتَّقون"؟؟؟؟؟ ==========>  لَعَلَّکُم تُفلِحون!!!

واقعیت: اون چیزیه که فعلا وجود داره!(وضع موجود)
حقیقت: اون چیزیه که باید وجود داشته باشه!(وضع مطلوب)

سئوالِ دومت حقیقته، ولی سئوالهای سوم و چهارمت واقعیتن!!!!
جوابِ حقیقیِ سئوالهای سوم و چهارمت، پیامدهایِ جوابِ سئوالِ دومته!!!

جواب سئوال دومت رو میتونی از احادیث رسول(ص) پیدا کنی!!!

اصلا فهمیدی چی گفتم؟؟؟!!!!!!!!!!!!
نماد کاربر
Mmm

بازگشت به دینی

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان