عشقی که تبدیل به جنون شد..(داستانی عبرت آموز)

در این بخش مطالبی در زمینه فرهنگ و هنر قرار داده می شود

مديران انجمن: tarannom, CafeWeb, Dabir, Noha, bahar, Modir-Farhangi

عشقی که تبدیل به جنون شد..(داستانی عبرت آموز)

پستتوسط avin » چهارشنبه شهريور ماه 23, 1390 10:46 pm

سلام...

اینجا نه از عشق خبریه...نه از جنون...و نه از عبرت...!

البته ببخشین...من با این عنوان شما رو اینجا کشوندم چون خیلی ها به مطالبی با این عنوان علاقه دارن؟؟!!.

مطالب علمی و یا دینی و یا هر مطلب به درد بخور دیگه ای که نویسنده هاش با زحمت و با امید فراوان

میارن و میذارن تو سایت و تالار،معمولا با  بازدیدکننده های کمتر از 50 نفر بعد از یک روز از صفحه ی
اصلی حذف میشن...(الوداع)...!!!.

چراااااااااااا....................؟؟؟

بعد از این شکست عشقی عمیق(!) نویسنده های این نوع مطالب(علمی و دینی و...)

برای مطلب بعدی میرن و یک ماجرای اکشن و یا عشقی پیدا میکنن ،تا با دیدن آمار بازدیدکننده ها

جون بگیرن و نفساشون تازه بشه...

و ...اما...عرض شود که بعد از یک مدتی میبینیم که کم ...کم سایت پر شده از

داستان ها و ماجراهای عشقی و کلی مطالب به درد نخور...!

البته من اصلا(ابدا) قصد توهین به هیچ کسی و هیچ آحادی و هیچ بنی بشری و ندارم...(استغفرالله)

و نمیگم عشق و داستان بده....توبه...!!

ولی برام سوال شده بود چرا؟بازدید از مطالب علمی و دینی کمه؟....واقعا چرا؟؟؟؟؟؟؟؟.

شاید این موضوع با فرکانس و اشعه هایی که این نوع مطالب(عشقی و اکشن و...)
به چشم بازدید کننده ،بازتاب میدن و قدرت جذب فوق العاده ی کاربران یه رابطه ی علمی کشف نشده(؟)داشته باشه؟؟!!!!.شاید!!!!!

؟؟؟.............................(الله اعلم)...............................................
در روزگاری که خنده ی مردم از زمین خوردن توست ، برخیز تا بگریند...

برای نویسنده این مطلب avin تشکر کننده ها: 2
CafeWeb (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), abdulrahman (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 14.29%

نماد کاربر
avin
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: دوشنبه مرداد ماه 31, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 336 بار
تشکر شده: 531 بار
امتياز: 1820

پستتوسط iman » چهارشنبه شهريور ماه 23, 1390 11:13 pm

سلام
حتم میدم اگه تو دوران تحصیلتون واحد روانشناسی داشتین با نمره عالی پاسش کردین!!!
این سوالتون که چرا این نوع مطالب بازید کننده بیشتر داره بنظر من اینه که اکثر مردم بصورتی با آن درگیر هستن حتی  امام ابن قیم جوزی در
کتاب « ضعف ایمان و درمان آن» قسمتی رو به عشق اختصاص داده چون خواه یا نخواه از واقعیات اجتماع هستش .
نماد کاربر
iman
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: يکشنبه مرداد ماه 23, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 4 بار
تشکر شده: 83 بار
امتياز: 1000

پستتوسط ModireTalar » چهارشنبه شهريور ماه 23, 1390 11:21 pm

سلام و تشکر از هشدارتون!

تا حد زیادی با شما موافقم. (البته بازدید مطالب دینی وعلمی هم اونطوری نیست که شما می گویید اونا هم بازدید بالایی دارن)
دلیل موافقتم با شما :
من تصمیم گرفتم که یک سری مطالب علمی راجب ناهنجاری های بدن در تالار مطرح کنم. از کاربران هم خواستم که مشارکت داشته باشن و نظراتشون رو راجب به اون ناهنجاری ها ارائه بدن.
اومدم شروع به کار کردم. اولین ناهنجاری، سر به جلو بود که گذاشتمش.
حداقل وقتی که برای اون مطلب گذاشتم 3 ساعت بود(خواندن منبع،خلاصه نمودن آن،تایپ کردن، اسکن کردن عکسهای منبع و ...)
تعداد بازدید هم 155 و نظرا  3تا که یکیشم خودم بودم!
تقریبا بعد یه روز و نیم هم از صفحه اصلی تالار برداشته شد.
حالا هم می خواستم از کاربرا گلایه کنم ولی این کار رو به خود شما واگذار می کنم اگه حق با منه پس باید اونو بپذیرید و اگر هم نیست من اشتباه برداشت کردم.
نماد کاربر
ModireTalar
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: جمعه اسفند ماه 26, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 633 بار
تشکر شده: 275 بار
امتياز: 2640

پستتوسط CafeWeb » پنج شنبه شهريور ماه 23, 1390 1:15 am

با سلام و احترام خدمت شما خواهر گرامی

پست جالبی ارسال کردین ... تشکری ویژه دارم خدمت تان برای این مطلب مفید تان .

منم به نوبه ی خودم این کمبود رو احساس کردم  و  اما بنظر من شاید یکی از دلایل این باشه که بعضی از مطالب دینی یا علمی که در تالار گفتمان درج میشن کمی تخصصی باشن و کاربران بیشتر تمایل به مطالب عمومی دارن و دلیل دیگه هم شاید کم بودن فعالیت بخش های دینی و علمی باشد که در خوشبختانه در این مدت فعالیتشان بهتر شده است و انشاا... در آینده نزدیک فعالیتشان بیشتر خواهد شد و نکته آخر اینه که ما باید بیاییم ببینیم در زمینه علمی و دینی کاربرا بیشتر دوس دارن چه مطالبی در تالار گفتمان باشه و در اون زمینه ها مطلب بذاریم  ، انشاا... به زودی این مشکل حل میشه .

عضويت  / ورود

وب سایت پینوس
دینی ، علمی ، فرهنگی - اجتماعی
Www.Penous.Com , http://Www.Penous.ir  ,  http://Www.Penous.Net

واحد خبری پینوس
جدیدترین اخبار پاوه و اورامانات ، ایران و جهان
News.Penous.Com

نماد کاربر
CafeWeb
مدیر کل سایت
مدیر کل سایت

تاريخ عضويت: جمعه آذر ماه 25, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 1073 بار
تشکر شده: 906 بار
امتياز: 101619

پستتوسط mosabsalehii » پنج شنبه شهريور ماه 24, 1390 9:51 pm

سلام دستتون دردنکنه به نکته ی جالبی اشاره کردیدولی اگه واقع بین باشیم حالا 90درصددانشگاه های ما وجامعه ی ما را این مطالب واین مشکلات پرکرده ولی من بانظرشما مخالفم البته باکمال احترام وشناخت ازشما وبه نظرمن هدف ازطرح این مسائل توسط کاربران برای بالا رفتن آماربازدیدنبوده من به شخصه یکی ازآن کاربرانی بودم که یک پست بااین عنوان گذاشتم وهدف های دیگری داشتم وبیان مشکلات موجوددراین راه درک درست ازعشق بوده البته من بانظرشماموافقم که بازدیدیکم ازمطالب دیگه کمه وبه نظرمن برای حل این موضوع ومشارکت درحل ان هرکابرعزیزکه ازیک مطلب بازدیدمینمایدبادادن یک نظرویاحتی با یک تشکرساده میتونه نوعی تشکرازنویسنده یا گردآورنده ی آن داشته باشه تازحمات این عزیزان به هدرنرودخدایی نکرده مانند زحمات کاک میلادکه ظاهرا خیلی زحمت کشیدن وگلایم دارن البته حق دارند.
امیدوارم نظرشخصی من خدایی نکرده جسارت وبی ادبی خدمت شما نبوده باشه.موفق باشید انشاالله
طلوع هر چیز که زیبا باشد ، به زیبایی دیدن خوشحالی دوست نیست
نماد کاربر
mosabsalehii
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: پنج شنبه تير ماه 16, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 1 دفعه
تشکر شده: 138 بار
امتياز: 10

پستتوسط Mmm » پنج شنبه شهريور ماه 24, 1390 11:07 pm

وجود منابع قویتر و موثقتری که اکنون همگان شاهد آنند میتواند علتی برای کمبود بازدید از مطالب علمی باشد. اما علت کمبود بازدید از مطالبِ دینی!!!

یکی از اصول مسلمان زیستن، رعایت شرط اعتدال در همه ی جوانب زندگیست. حتی در اموری همچون عبادات، رعایت این اصل امری ضروریست.
خدای رحمان در کلامش قرآن، تفریط و افراط در همه ی امور را مذموم خوانده و میانه رو بودن را از صفات بندگانِش معرفی نموده.
این تعادل به گونه ایست که مطالبِ دینی نیز میباید در زندگی انسان در جایگاهی خاص قرار داشته باشند! به عقیده ی من این جایگاه، باید نه آنقدر دور  باشد و نه آنقدر نزدیک که آدمی از لمسِ آن بی بهره بماند!!!  بگذارید برای تفهیم موضوع، نکته ای را در قالبِ لطیفه برایتان توضیح دهم:
روزی مردی برای تماشای تلویزیون، تلویزیون را روشن میکند! تلویزیون روی کانال یک روشن میشود و در حال پخش قرآن است، مرد به کانال دو میرود، آنجا نیز قرآن تلاوت میشود، کانال سه را میگیرد، بازهم قرآن پخش می شود، سپس کانالهای چهار و پنج و شش را میگیرد، آنها هم درحال پخش قرآنند! مرد تلویزیون را خاموش نموده، سپس آنرا بوسیده و در طاقچه ی اتاقش میگذارد!!!

همان اندازه که دور بودنِ متونِ دینی از جامعه باعثِ ضلالت آن جامعه است، همان اندازه نیز نزدیک شدنِ متون نزدِ مردم میتواند باعثِ ضلالت شود! انسان باید قوانین خدا را در متن زندگیش قرار دهد، اما قرار نیست در یک مکان، همه ی زمان را به بررسی متون دینی اختصاص داد! به عقیده ی بنده، در جامعه ی کنونی ما،افزایش بی تفاوتی هایی که نسبت به دین میشود، معلول بررسی محض متون دینی و ارائه ی آن بصورتِ بحث و سخنرانی و عدم تطابق عملکردِ مسلمانان با متنِ اسلام می باشد.

شاید تکرار بیش از اندازه ی موضوع، باعثِ لوس شدنِ آن و درنتیجه بی تفاوتی نسبت به آن باشد! 8)

با احترام فراوان
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Mmm در شنبه شهريور ماه 25, 1390 3:47 am .

نماد کاربر
Mmm

پستتوسط avin » جمعه شهريور ماه 25, 1390 6:30 pm

سلام
اینجا دیگه قانونی که واسه خودم گذاشتم و میشکنم و فارسی می نویسم...
ممنون...ممنون از توجه همتون و نظرات به جا و منطقی تون..

1.کاک ایمان.درسته عسل و شکره ی زندگی عشقه و مسائلی از این قبیل...(روانشناسی 3 واحد داشتم 19ونیم شدم ولی آیا از طرح این موضوع نمره ی روانشناسیمو حدس زدین؟؟؟ :idea: )

2.کاک میلاد...درسته...همچین موردی هم برای خود من هم اتفاق افتاده...اولین مطلبی که تو تالار گذاشتم.(ژیانی قانع)هر چند که قبلا توی وبلاگم گذاشته بودم...ولی یادمه چند روز مطالعه و خوندن اشعار قانع واین سایت و اون سایت ،موفق به نوشتن اون زندگی نامه شدم.و با آمار خیلی کم رفت تو تالار!!!اما من سعی کردم نوشته م طنز باشه تا خواننده از خوندنش خسته نشه واسه همین برای نوشتن طنز باید یه ذره مبالغه کرد...حالا اگه من آمارو دقیق نگفتم یا ...فقط برای حفظ لحن نوشته بوده....

3.کاک اسامه از توجه شما هم ممنونم...درسته من این چند روز با دقت به نوشته ها و عناوین اونها نگاه کردم...(مثل یه تحقیق) و با نظر شما موافقم...مطالبی که ارائه میشه باید یا عنوان زیبا و قابل توجهی داشته باشه یا نویسنده ای که میخواد این نوع مطالب رو بذاره باید همرا با چاشنی اینا رو بذاره...مثلا من اگه مینوشتم داستان عشقی قانع و یه کم بیشتر به این بحث میپرداختم....کاربران هم با قانع آشنا میشدن و هم شاید لذت میبردن و نوشته از حالت خشکش خارج میشد...(البته توی این تحقیقم به یه نتیجه ی دیگه هم رسیدم..اصلا بعضی از نویسنده ها خود به خود بازدید کننده دارن...چون مطالب زیبایی همیشه گذاشتن..حتی اگه این مطلبشون هم زیاد خوب نباشه...بازم به خاطر (معروفیت)بازدید ازشون زیاده....

4.کاک مصعب ممنون...(چرا باید با نظری کاملا منطقی نارحت بشم؟نه اختیار دارین).من اصلا با طرح این موضوع ها مخالف نیستم و آخر نوشته هم اشاره کردم...و اتفاقا باید برای مردم و مخصوصا جوانان این نوع مطالب روشن بشه...چون متاسفانه همین طور که میبینیم به دلیل عدم آگاهی و نشناختن نفس عشق..مشکلات زیادی در جامعه داره روی میده..و خیلیا کلمه ی عشق و به بازی گرفتن و دارن به اسم عشق چه کارا که میکنن....!!
من هدفم از نوشته ی بالا این بود که چرا مثل مطالب عشقی و مطالبی که در رابطه با زندگین مطالب علمی و دینی که همراه با زحمت فراوان نوشته شدن بهشون کم لطفی میشه...

5.واما کاک متین... نظرتون خیلی زیبا و به جا بود..درسته...حضرت(ص)میفرمایند که امت من امتی میانه رو هستن...اعتدال شرط اصلی توی هر کاریه...ولی درست نفهمیدم این اعتدال با بازدید کم از مطالب دینی چه ربطی داره..البته ببخشین...ولی احساس کردم منظورتون اینه که  باید مطالب دینی کمی بذاریم که مثل شبکه ی 1و 2و 3و...که گفتین خشک نشه...یاشاید منظورتون این باشه که باید طرح این گونه مسائل به شیوه ای باشه که خواننده از خواندنش خسته نشه و چیزی هم آموخته باشه...مثلا طرح مسایل دینی به شیوه ی داستان های تاثیر برانگیز و نکته های جالب(البته این نظر شخصه ی منه که فکر کردم به احتمال زیاد هدف شما هم اینه)
در روزگاری که خنده ی مردم از زمین خوردن توست ، برخیز تا بگریند...
نماد کاربر
avin
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: دوشنبه مرداد ماه 31, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 336 بار
تشکر شده: 531 بار
امتياز: 1820

پستتوسط Mmm » شنبه شهريور ماه 26, 1390 11:43 am

اگر زحمت نیست خودتان ربطش را کشف کنید، اگر بازهم ناکام شدید، خودتان به هم ربطشان بدهید.اگر این توانایی را هم نداشتید، دیگر به فکرش نروید!:)
من به همان برداشتتان قانعم.
با احترام فراوان
نماد کاربر
Mmm

بازگشت به فرهنگ و هنر

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان