پاساژهای تاریخی استانبول + تصاویر

در این بخش مطالب متفرقه در زمینه طنز و سرگرمی قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

پاساژهای تاریخی استانبول + تصاویر

پستتوسط amirali96 » دوشنبه مرداد ماه 15, 1397 10:26 pm


عضويت  / ورود
: استانبول آثار و بناهای تاریخی بسیاری دارد. در کنار جاذبه هایی از جمله قصر توپکاپی، مسجد سلطان احمد، ایاصوفیه و ... گذرگاه ها و پاساژهایی هم هستند که جزو جاذبه های تاریخی این کلان شهر محسوب می شوند. کلمه پاساژ یک کلمه فرانسوی بوده که از سال 1914 وارد زبان ترکی شده. پاساژهایی که از زمان های قدیم در این شهر باقی مانده اند، معماری و ساختار بسیار جذاب و زیبایی دارند. این پاساژ ها به خاطر طاق های بسیار قدیمی که دارند، بین توریست ها و گردشگران

عضويت  / ورود
بسیار معروف هستند.

‏‏پاساژ چیچک ‏استانبول
پاساژ معروف چیچک، بوسیله یک بانکدار یونانی افتتاح شده و یکی از معروف ترین پاساژهای قدیمی استانبول محسوب می شود. این پاساژ در منطقه بیوقلو قرار داشته و روبروی سالن تئاتر نائوم قرار دارد. این سالن در سال 1870 در یک آتش سوزی سوخت و نابود شد. نام چیچک به خاطر روس هایی که در زمان قدیم در این پاساژ گل میفروختند روی پاساژ قرار گرفته. پاساژ چیچک در سال 1988 بازسازی شده و قسمت بزرگی از آن به رستوران ها و کافه ها اختصاص داده شده است.

پاساژ‏ هازوپولو استانبول
در مقایسه با ساختار معمولی پاساژهایی به سبک پاریسی، پاساژ هازوپولو طاق دار بوده و شاخه های انگور درختان به جای شیشه آن را تزئین کرده اند. طبقه اول این پاساژ سنگفرش شده و به شکل گذرگاه است. پاساژ هازوپولو از خیابان استقلال تا خیابان مشروطیت ادامه داشته و کافه های بسیاری دارد. تفریح رایج و معمول مردم و توریست های

عضويت  / ورود
در این پاساژ نشستن در کافه های آن و نوشیدن چای و قهوه است. این پاساژ سال 1871 افتتاح شده و نامی یونانی دارد. هازوپولو نام سازنده یونانی این پاساژ است. در پاساژ هازوپولو انواع کتاب های دست دوم قدیمی و جواهرات به حراج میرسند.

پاساژ ‏اسلیهان استانبول
این پاساژ بهشتی برای آن دسته از توریست ها و گردشگران بوده که به کتاب های قدیمی علاقه بسیار دارند. پاساژ اسلیهان دو طبقه داشته و در هر دو طبقه کتاب فروشی هایی فعالیت می کنند که کتاب ها و مجلات قدیمی و دست دوم به فروش میرسانند. از کتاب های افسانه ای گرفته تا کتاب های هنری و تخیلی در این پاساژ به فروش میرسند.

پاساژ فرانسیز گچیدی استانبول
این پاساژ بیشتر شباهت به یک گذرگاه قدیمی است. این گذرگاه در کاراکوی قرار داشته و نشان دهنده حضور بازرگانان اروپایی در زمان عثمانی است. پاساژ فرانسیز گچیدی در سال 1860 افتتاح شده و یکبار در سال 1992 مورد بازسازی قرار گرفته است. فرانسیز گچیدی چند طبقه داشته و طبقه آن مملو از کافه ها و رستوان های مناسب برای سرو صبحانه، غذاهای ترکی، دریایی و دسرهای خوشمزه ترکی می باشد.

پاساژ آوروپا استانبول
یکی دیگر از پاساژهای تاریخی استانبول، در خیابان معروف استقلال قرار دارد. این پاساژ ورودی شیشه ای داشته و مورد بی توجهی بسیاری از توریست ها و گردشگران

عضويت  / ورود
قرار گفته است. پاساژ آوروپا، تنها پاساژی است که حتی اگر قصد خرید از ان را هم نداشته باشید، به خاطر معماری زیبا و قدیمی که دارد حتما از آن بازدید خواهید کرد. در این پاساژ لوازم قدیمی، لامپ های قدیمی، پارچه و ... به فروش میرسد.


amirali96
کاربر ویژه
کاربر ویژه
 
پست ها : 204
تاريخ عضويت: پنج شنبه فروردين ماه 30, 1397 10:42 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 1 دفعه
امتياز: 10

بازگشت به متفرقه

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: amirali96 و 4 مهمان