فرودگاه بین المللی مشهد:

در این بخش مطالب متفرقه مربوط به زمینه دینی قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

فرودگاه بین المللی مشهد:

پستتوسط amirali96 » چهارشنبه مرداد ماه 31, 1397 4:12 pm

فرودگاه بین المللی مشهد: فرودگاه شهید هاشمی نژاد، فرودگاه بین المللی مشهد است که کلیه پروازهای داخلی و خارجی شهر مشهد، در این فرودگاه انجام می شود. فررودگاه هاشمی نژاد در زمینی به مساحت 540 هکتار و در بخش جنوب شرقی مشهد واقع شده است. این فرودگاه، دارای 2 باند موازی است که تمامی هواپیما تا مدل بوئینگ می توانند در این فرودگاه پرواز کنند. در حال حاضر فرودگاه شهید هاشمی نژاد به عنوان دومین فرودگاه پر تردد ایران پس از فرودگاه بین المللی مهر آباد، به شمار می رود.
تاریخچه فرودگاه بین المللی مشهد:
از آن جا که بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) در مشهد قرار دارد، مسافران زیادی با

عضويت  / ورود
به جهت زیارت سفر می کنند، برای جا به جایی این حجم از مسافران نیاز به سیستم های حمل و نقل متفاوتی از جمله حمل و نقل هوایی است تا مسافران به راحتی بتوانند از هر نقطه ای به شهر مشهد جا به جا شوند. فرودگاه بین المللی مشهد در سال 1330 ساخته شد. فرودگاه مشهد تا قبل از آن یک باند کوچک خاکی برای فرود هواپیماهای نظامی در میدان پانزده خرداد ایجاد کرده بود.
در سال 1346 با ایجاد یک باند بتنی برای پدافند های هوایی، روزانه یک پرواز تهران-مشهد، هواپیماهای نظامی و پرواز های آموزشی صورت می گرفت.


http://www.penous.com/Forum/https://arshinparvaz.com/wp-content/uploads/2018/07/فرودگاه-بین-المللی-مشهد.jpg


در سال های بعد با افزایش پرواز ها در این فرودگاه و ورود هواپیمای غول پیکر همچون ایرباس در سال 1357، مراکز ساختمانی دیگری مانند برج مراقبت و چند ساختمان دیگر به بهره داری رسید. فرودگاه بین المللی مشهد پس از انقلاب به فرودگاه هاشمی نژاد، تغییر نام یافت.
فرودگاه بین المللی مشهد از نظر تعداد پروازهای ورودی و خروجی در جایگاه اول قرار دارد، حدودا 14شرکت داخلی و 16 شرکت خارجی به این فرودگاه پرواز دارند. سالانه در ایام حج حدود 30 هزار زائر حج از فرودگاه بین المللی مشهد به عربستان پرواز می کنند.
فرودگاه بین المللی مشهد برای بعضی از شرکت ها مثل ایران ایر به عنوان قطب دوم، هواپیمایی ایران تور، هواپیمایی شرق، کیش ایر به عنوان قطب دوم، هواپیمایی معراج به عنوان قطب دوم، هواپیمایی ماهان به عنوان قطب دوم و هواپیمایی تابانفرودگاه اصلی می باشد.
ترمینال های فرودگاه بین المللی مشهد
فرودگاه بین المللی مشهد دارای 2 ترمینال است که یک ترمینال با مساحت 38 هزار متر مربع مخصوص پرواز های داخلی است. در ضلع غربی آن دریافت کارت پرواز، سوار شدن به هواپیما و پذیرش بار صورت می گیرد. ترمینال دوم مربوط به پروازهای خارجی است که 21600 مترمربع مساحت دارد. البته ناگفته نماند ترمینال دیگری برای ورود پروازهای خارجی در این فرودگاه به عنوان ترمینال کمکی در نظر گرفته شده است.
امکانات فرودگاه بین المللی مشهد:
در فرودگاه بین المللی مشهد، امکانات مهمی چون خدمات پزشکی، آرایشگاه، نگهداری بار، بخش اشیا گمشده، واک وی، بخش امانت داری نگهداری بار و چمدان، پارکینگ طبقاتی، چرخ دستی حمل بار، بسته بندی بار، رستوران، نمازخانه، خدمات ترافیک شرکت های هواپیمایی، دفاتر فروش بلیت و رزرو هتل، راهنمای مسافر، خدمات بانکی، فری شاپ و فروشگاه های مختلفی برای عرضه انواع هدایا و سوغاتی های مخصوص مشهد برای رفاه حال مسافران، در نظر گرفته شده است
راه های دسترسی به فرودگاه بین المللی مشهد
شما می توانید در هر نقطه از مشهد که باشید به راحتی با ماشین شخصی، مترو، تاکسی و یا اتوبوس استفاده کنید و به راحتی خود را به فرودگاه برسانید
اگر قصد دارید با ماشین شخصی خود را به فرودگاه برسانید، بهتر است از سمت فلکه 15 خرداد در جنوب شرقی مشهد به سمت بلوار جمهوری و بعد از آن به سمت بلوار شهید هاشمی نژاد، حرکت کنید.
در صورت استفاده از مترو، از خط یک مترو شهری و ایستگاه وکیل آباد تا ایستگاه غدیر که همان ایستگاه فرودگاه است، استفاده کنید. ساعات کاری مترو از 6 صبح تا 22:30 دقیقه است.
برای رفتن به فرودگاه می توانید از خط 77 اتوبس رانی نیز، استفاده کنید.


amirali96
کاربر ویژه
کاربر ویژه
 
پست ها : 157
تاريخ عضويت: پنج شنبه فروردين ماه 30, 1397 10:42 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 1 دفعه
امتياز: 10

بازگشت به متفرقه

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 5 مهمان