مزایا و معایب سپتیک تانک

در این بخش مطالب متفرقه در زمینه فرهنگی و اجتماعی قرار داده می شود

مديران انجمن: tarannom, CafeWeb, Dabir, Noha, bahar, Modir-Farhangi

مزایا و معایب سپتیک تانک

پستتوسط septic22 » يکشنبه شهريور ماه 4, 1397 3:55 pm

مزایا و معایب سپتیک تانک
سپتیک تانک یکی از محصولات پر فروش شرکت پایپ گستر است که مورد جلب مشتریان قرار گرفته است.
با توجه به افزایش قیمت دلار و با رفتن قیمت ها شرکت پایپ گستر به شما امکان خرید راحت و مطمعن را تضمین میکند.برای خرید این محصول فوق به سایت ما مراجعه فرمایید.

عضويت  / ورود
یک محفظه ساخته شده از بتن، فایبرگلاس، PVC یا پلی اتیلن است و به طور معمول در زیر زمین، که در آن فاضلاب جمع آوری شده و اجازه می دهد تا از طریق فعالیت باکتریایی قبل از تخلیه  تجزیه شود،اگرچه فرآیند تصفیه انواع سپتیک تانک ها با یکدیگر مشابه است لکن هرکدام دارای مزایا و معایبی از نظر هزینه خرید،سهولت نصب و بهره برداری، سرعت ساخت، دوام، سطح آب بندی و مقاومت استاتیکی بدنه هستند. سیستم سپتیک تانک شامل دو بخش اصلی است: مخزن

عضويت  / ورود
و سیستم جذب خاک (SAS) است ، همچنین سپتیک تانک به عنوان یک میدان تخلیه، میدان چاه یا میدان تخریب شناخته شده است.
در سپتیک تانک بتنی مسئله مهم مشکل نفوذپذیری و نشت فاضلاب از بدنه و درزها است. چون نفوذ فاضلاب به درون دیواره هم باعث خوردگی زود هنگام آرماتورها و تخریب بیشتر بتن می شود و هم سبب آلوده شدن خاک و محیط اطراف سپتیک تانک می شود.

عضويت  / ورود


به دلیل اینکه PH فاضلاب سپتیک تانک ها تقریبا اسیدی و PH بتن کاملاً قلیایی است، مقدار نفوذپذیری بتن نقش بسیار مهمی در کارایی سپتیک تانک و طول عمر مفید آن خواهد داشت.
در بعضی موارد برای کاهش بیشتر مقدار نفوذپذیری، از پوشش های آب بند کننده با پایه های سیمانی یا قیری استفاده می شود. البته مشخص است که استفاده از این پوشش ها هزینه ساخت این نوع از سپتیک تانک ها را در حدود ۳۰ درصد افزایش می دهد.

عضويت  / ورود

در ایران سپتیک تانک های پیش ساخته بتنی تا ظرفیت ۱۰ مترمکعب ساخته و اجرا می شوند. سپتیک تانک های پیش ساخته شامل حداقل یک قطعه کف، بسته به ظرفیت آنها حاوی یک یا چند قطعه بدنه و یک قطعه سقف می باشند که به صورت مجزا به محل نصب حمل می شوند و بعد از حمل در محل بر روی یکدیگر قرار می گیرند. درز بین قطعات هم اغلب با ملاتهای آب بند کننده پر می شود. شکل سپتیک تانک های پیش ساخته اکثرا استوانه عمودی و مقطع آنها دایره است و دارای قطر داخلی ۱۶۰۰ الی ۲۰۰۰ میلیمتر و ضخامت بدنه ۱۰۰ الی ۱۵۰ میلیمتر می باشند.

عضويت  / ورود


نماد کاربر
septic22
کاربر سایت
کاربر سایت
 
پست ها : 1
تاريخ عضويت: يکشنبه شهريور ماه 4, 1397 2:51 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 0

بازگشت به متفرقه

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان