زن جماعت را چه به بيرون رفتن از خانه ؟!!

در این بخش مقالات در زمینه دینی قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

زن جماعت را چه به بيرون رفتن از خانه ؟!!

پستتوسط Ramin » دوشنبه مهر ماه 25, 1390 3:30 pm

مسافر کناری مدام خودش را رویم می اندازد، دستش را در جیبش می کند و در می آورد، من به شیشه چسبیده ام اما هر قدر جمع تر می شوم او گشادتر می شود. موقع پیاده شدن تمام عضلات بدنم از بس منقبض مانده اند درد می کنند...

تقصیر خودم بود باید جلو می نشستم !!

مسافر صندلی پشت زانوهایش را در ستون فقراتم فرو می کند، یادم هست موقع سوار شدن قد چندانی هم نداشت، باید با یک چیزی محکم بکوبم توی سرش، چیزی دم دستم نیست ،آدم وقیح حالا دستش را از کنار صندلی به سمت من می آورد...

تقصیر خودم بود باید با اتوبوس می آمدم !!

اتوبوس پر است ایستاده ام و دستم روی میله هاست، اتوبوس زیاد هم شلوغ نیست و چشمان او هم نابینا به نظر نمی رسد ولی دستش را درست در 10 سانت از 100 سانت میله ای که من دستم را گذاشته ام می گذارد. با خودم می گویم ”چه تصادفی” و دستم را جابه جا می کنم اما تصادف مدام در طول میله اتفاق می افتد...

تقصیر خودم است باید این دو قدم راه را پیاده می آمدم !!

پیاده رو آنقدر ها هم باریک نیست اما دوست دارد از منتها علیه سمت من عبور کند، به اندازه 8 نفر کنارش جا هست ولی با هم برخورد خواهیم کرد. کسی که باید جایش عوض کند، بایستد، جا خالی بدهد، راه بدهد و من هستم...

تقصیر خودم است باید با آژانس می آمدم !!

راننده آژانس مدام از آینه نگام می کند و لبخند می زند. سرم را باید تا انتهای مسیر به زاویه 180 درجه به سمت شیشه بگیرم. مدام حرف میزند و از توی آینه منتظر جواب است. خودم را به نشنیدن می زنم. موقع پیاده شدن بس که گردنم را چرخانده ام دیگر صاف نمی شود. چشمانش به نظر سالم می آید اما بقیه پول را که می خواهد بدهد به جای اینکه در دستم بگذارد از آرنجم شروع می کند، البته من باید حواسم می بود و دستم را با دستش تنظیم می کردم...

تقصیر خودم است باید با ماشین شخصی می آمدم !!

راننده پشتی تا می بیند خانم هستم دستش را روی بوق می گذارد، راه می دهم. نزدیک شیشه ماشین می ایستد نیشش باز است و دندانهای زردش از لبان سیاهش بیرون زده است. “خانم ماشین لباسشوئی نیست ها”. مسافرهای توی ماشین همه نیششان باز می شود. تا برسم هزار بار هزار تا حرف جدید می شنوم و مدام باید مواظب ماشینهایی که فرمانهایشان را به سمت من می چرخانند باشم. موقع رسیدن خسته هستم، اعصابم به کلی به هم ریخته است...

تقصیر خودم است زن جماعت را چه به بیرون رفتن در ایران !!!

متاسفانه حقیقت است و بسیار تلخ ...

البته در جایی که مهم ترین دغدغه زندگی مردم  پـَـ نـَـ پـَـ  هست از این بیشتر انتظار نمیره !!!!

بیان

وَمَن يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ ...

برای نویسنده این مطلب Ramin تشکر کننده ها: 3
abdulrahman (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), abumoez (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), mehr (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 21.43%

نماد کاربر
Ramin
کاربر طلایی
کاربر طلایی

تاريخ عضويت: شنبه مرداد ماه 22, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 945 بار
تشکر شده: 1633 بار
امتياز: 2940

پستتوسط sayf » دوشنبه مهر ماه 25, 1390 4:29 pm

رامین جوون من که نفهمیدم نظر واقعی خودت در این مورد چیه
اما به نظر شما(همه دوستان) اگه زن از خونه نیاد بیرون مشکل حل شده؟
متاسفانه در جامعه ما به جای اینکه جوابی برای سوالات پیدا کنیم، میایم و آسون ترین و درعین حال غیرمسئولانه ترین کار رو انجام میدیم؛ یعنی صورت مسئله رو پاک میکنیم و اونوقته که به خودمون تلقین میکنیم که سوالی وجود نداره...
جامعه ما به جای اینکه بیاد و بگه باید این نوع مردان اوباش یا هوس باز رو(که مقصر اصلی هستن-البته با این نوع روایت داستان-)کنترل کنه و چاره ای براش پیدا کنه میگه راحت تر اینه که زن از خونه نیاد بیرون...
اما آیا اینجوری مشکل هوس بازی و چشم چرانی درمون میشه؟
یا اینکه اون اوباش دوباره میرن و دنبال راههای جدیدتر  و البته خطرناک تری برای هوسبازیشون میگردن؟؟؟؟؟....
آخه شهوت که عقل و منطق حالیش نیست که...
وقتی کسی رو گرفتار کرد و تو خیابونا جنس گیرش نیومد اونوقته که مجبورش میکنه بره تو خونه امثال من و تو...(البته ببخشید که اینجوری حرف زدم؛ اما یه حقیقت تلخه)...
میدونین چرا؟
چون اینا مثل معتادن... اگه ترک نکنن که بیخیال مواد نمیشن که... حتی اگه مواد رو ازشون بگیریم... میدونین اونوقت چه اتفاقی میافته؟...
خمار میشن... خماریشون بیشتر میشه... میرسه تا جایی که عقلشون از روی خماری رسما تعطیل میشه... و دیگه هرگز به چیزی جز تامین مواد فکر نمیکنن... اونم از هر راهی باشه... حتی آدم فروشی...حتی قتل... نه؟...
میدونین چرا؟...
چون ما درمونش نکردیم
هوس باز هم همین طوره
داستان ابعاد دیگه ای هم داره
اینا که دنبال جنس خودشونن نه هر جنسی..
اگه بعداز یکی دوبار امتحان، بفهمن این جنس، اونی نیست که میخوان، بیخیالش میشن... اما وای به حال روزی که خماری عقل از سرشون بپرونه... دیگه به هرچیزی به چشم جنس نگاه میکنن
بله دوستان!
با تو خونه موندن زن، فقط صورت مسئله رو پاک کردیم چون یا حوصله حل مساله رو نداریم، یا علمشو، یا جراتشو، یا توانشو و یا شایدم علاقشو...
.
.
.
البته اینا درصورتی بود که همه مشکل رو از جانب مرد بدونیم...
اما حالا فکرشو بکنید که زنها هم حداقل کمی اینجوری باشن، اون موقع همین مشکلاتی که برای مرد معتاد گفتم برای زن معتاد هم پیش میاد
و دیگه مشکل چندبرابر میشه...
و بعد از همه این حرفا یه سوال:
مگه چند درصد از مردای جامعه اینجوری هستن؟
اگه یه بچه مدرسه ای بخاطر اینکه یکی از همکلاسیاش اذیتش میکنه بخواد ترک تحصیل کنه شما احمق فرضش نمیکنین؟
اگه میگین تعداد زیاده پس ما چکاره ایم؟ اومدی مشکلا رو حل کنیم یا صورت مسائلو پاک کنیم؟...
ما میخواهیم با بینشی عمیق و صحیح، به سوی پروردگار دعوت دهیم.

برای نویسنده این مطلب sayf تشکر کننده ها: 2
Ramin (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), abumoez (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 14.29%

نماد کاربر
sayf
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: دوشنبه ارديبهشت ماه 5, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 128 بار
تشکر شده: 130 بار
امتياز: 10

پستتوسط Noha » دوشنبه مهر ماه 25, 1390 5:46 pm

هوالمستعان

سلام الله علیکم

کاک رامین این حقیقت تلخ که بهش اشاره فرمودین،دامنه داره ،اعضای اون دامنه هم غالبا مشخص هستند ،

این قبیل مشکلات معمولا(نه همیشه و کلی)برای افرادی اتفاق می افته(به ندرت مقصر یک طرفه است)

که همونطور که کاک یحیی هم اشاره کردن مثل خود اون افرادن و دست کمی از اونا ندارن،همیشه برای حل یه

مسئله( مگر استثنا)طرفین  یک قضیه باید مورد توجه واقع بشن و باز به قول کاک یحیی راه حل پیدا کردن

برای این مسائل بهتر از پاک کردن صورت مسئله است.

معمولا این موارد از سوی بیمارانی است که به راه درمان خویش فکر نکرده اندو متأسفانه فراوانند چه زن و چه مرد.

به نظر من چاره ی حل چنین مشکلی در ابتدا عمل کرد صحیح ما طبق فرموده خدا و رسولش می باشدو در گام های بعدی

تفهیم این موضوع برای دیگران.

رستگار باشید

الـلـهم ء ات أنــفـسنا تقـــواهــا و زکیـــها إنــک أنــت خــیر من زکــیها

برای نویسنده این مطلب Noha تشکر کننده ها:
Ramin (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
Noha
معاون و ناظر سایت
معاون و ناظر سایت

تاريخ عضويت: پنج شنبه اسفند ماه 25, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 2031 بار
تشکر شده: 1557 بار
امتياز: 4930

پستتوسط Ramin » دوشنبه مهر ماه 25, 1390 8:30 pm

سلام، ممنون از توجهتون ...

حرفای کاک
یحیی و کاربر نها کاملأ درست و متینه، مرسی ...

راستش من نگفتم که خانم ها نیان بیرون!! چنین چیزی که اصلأ نمیشه، درست نیست و با منطق هم جور در نمیاد !!!...

فقط خواستم این مشکل رو بدونید، که با همکاری دوستان و کاربران عزیز به یک نتیجه مطلوب برای حل این مسئله برسیم و البته که بایستی قابل اجرا باشه ...

...............................................................................................................................................................................................................

به نظرتون چه میشه کرد ؟!!!....    :roll:  :x  :?:

در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Ramin در سه شنبه مهر ماه 26, 1390 11:32 am .

برای نویسنده این مطلب Ramin تشکر کننده ها:
saye (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

نماد کاربر
Ramin
کاربر طلایی
کاربر طلایی

پستتوسط sayf » دوشنبه مهر ماه 25, 1390 9:08 pm

Ram نوشته است:سلام، ممنون از توجهتون ...

حرفای کاک
یحیی و کاربر نها کاملأ درست و متینه، مرسی ...

راستش من نگفتم که خانم ها نیان بیرون!! چنین چیزی که اصلأ نمیشه، درست نیست و با منطق هم جور در نمیاد !!!...

:roll:  :x  :?:

کاک رامین جان منم هرگز نگفتم که نظرت اونه، چون از ظاهر متن پیدا بود که از یه چیزایی ناراحتی و فقط میخوای یه جوری اعتراض خودتو برسونی
اما من فرصت رو غنیمت دونستم و خواستم به اونایی که واقعا این اعتقاد رو دارن این نکته ها رو گوشزد کنم چون متاسفانه هستند کسانی که با قاطعیت این حکم رو میدن و ....
ولی نوشته تو رو خوشم اومد
جدی میگم

برای نویسنده این مطلب sayf تشکر کننده ها:

نماد کاربر
sayf
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط ModireTalar » دوشنبه مهر ماه 25, 1390 9:18 pm

سلام و تشکر از کاک رامین؛
کاک رامین به یه مشکل و معضلی اشاره کردین که در شهرهای بزرگ خیلی مشهود و محسوسه،
همانطور هم که دوستان بیان کردن واقعا با محدود کردن زنان و یا حتی گذاشتن جریمه های متفاوت برای مردان این تیپ، مشکل حل نمیشه؛ تازه اگه بیایم این کارو بکنیم نه تنها مشکل حل نمیشه بلکه حساسیت این قبیل افراد رو بیشتر کرده(یک مثال: زلزله رو فرض کنیم اگه در یه منطقه زلزله خیز بعد یه مدت طولانی زلزله نیاد و بعد یکباره یک زلزله با ریشتر بالایی بیاد اثر تخریبش فوق العاده بیشتر از وقتیه که در اون مدت زلزله هایی با ریشتر کمتر بیاد)
پس راه حل اصلی محدود کردن و مجازات کردن و جدا کردن و ... نیست.
ابتدا باید ریشه یابی کرد، در ریشه یابی هم باید همه جوانب را در نظر گرفت.
اگر ریشه یابی شود، سپس بر اساس آن حکیمانه و عاقلانه عمل شود و صبور بود که این مشکل با گذشت زمان حل می شود آن وقت می توان به قول کاک یحیی به جای پاک کردن صورت مسئله، صورت مسئله را با جواب عملی و منطقی حل کرد.

برای نویسنده این مطلب ModireTalar تشکر کننده ها:

نماد کاربر
ModireTalar
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: جمعه اسفند ماه 26, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 633 بار
تشکر شده: 275 بار
امتياز: 2640

پستتوسط saye » سه شنبه مهر ماه 26, 1390 1:21 pm

سلام و تشکر فراوان از رام و سیف.
با جواب خوب سیف یه سوال برام پیش اومد که دوست دارم توجیه بشم.
آیا در حال حاضر این مشکل وجود نداره که جامعه ما دچار این نوع برخورد هاست؟
و این سوال پیش نمیاد که الان باید چیکار کرد؟
فرهنگ سازی؟؟ ( پس مشکلاتی که در این مدت پیش میاد به عهده کیه؟)
یا محدود کردن و به حداقل رسوندن حضور خانمها در جایی(اکثریت جامعه) که این مشکل وجود داره؟ (تا زمان رفع مشکل).
و اینکه بگیم باید فرهنگ سازی کرد، مشکل الان ما رو حل میکنه؟
دو صد گفته چون نیم کردار نیست...

برای نویسنده این مطلب saye تشکر کننده ها:

نماد کاربر
saye
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: شنبه آذر ماه 26, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 520 بار
تشکر شده: 213 بار
امتياز: 990

پستتوسط sayf » سه شنبه مهر ماه 26, 1390 7:09 pm

saye نوشته است:سلام و تشکر فراوان از رام و سیف.
با جواب خوب سیف یه سوال برام پیش اومد که دوست دارم توجیه بشم.
آیا در حال حاضر این مشکل وجود نداره که جامعه ما دچار این نوع برخورد هاست؟
و این سوال پیش نمیاد که الان باید چیکار کرد؟
فرهنگ سازی؟؟ ( پس مشکلاتی که در این مدت پیش میاد به عهده کیه؟)
یا محدود کردن و به حداقل رسوندن حضور خانمها در جایی(اکثریت جامعه) که این مشکل وجود داره؟ (تا زمان رفع مشکل).
و اینکه بگیم باید فرهنگ سازی کرد، مشکل الان ما رو حل میکنه؟

سلام برادر عزیز!
سوالات هشیارانه و به جایی پرسیدی.
و اما ...
اینکه این مشکل امروزه تو جامعه وجود داره و حتی متاسفانه داره-حداقل در اکثر مناطق جامعه- بیشتر هم میشه، شکی توش نیست و فکر کنم همه مون درموردش توافق داریم.
اما مساله اینجاس که چرا ما بیایم و این وسط، مردا و پسرا رو ول کنیم و فقط یقه زنها و دخترا رو بگیریم؟
البته اینو بگم که من با محدود کردن رفت و اومد های بی فایده و بی مورد، مشکلی ندارم؛ نه تنها مشکلی ندارم، بلکه به شدت طرفدارش هم هستم... اما فقط "رفت و اومدهای بی فایده و مورد"، نه هر رفت و اومدی.
ضمنا ما هرکاری بکنیم هرگز نمیتونیم سلامت جامعه رو(با شرایط فعلی) تضمین کنیم، یعنی اینکه اگه بیایم دخترا و زنها رو بیش از حد محدو کنیم، همون اتفاقی که تو مطلب اولیم گفتم پیش میاد. پس ما متاسفانه در دروه سختی قرار داریم که کنترلش برطبق میل ما نیست تا بخوایم طبق میل خودمون براش برنامه ریزی کنیم براش تعیین تکلیف کنیم، بلکه فقط میتونیم سه راهکار کوتاه مدت، میان مدت و طولانی مدت عاقلانه و منصفانه و واقع گرا پیدا کنیم.

نماد کاربر
sayf
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط Ramin » سه شنبه مهر ماه 26, 1390 9:22 pm

sayf نوشته است:
پس ما متاسفانه در دروه سختی قرار داریم که کنترلش برطبق میل ما نیست تا بخوایم طبق میل خودمون براش برنامه ریزی کنیم براش تعیین تکلیف کنیم، بلکه فقط میتونیم سه راهکار کوتاه مدت، و طولانی مدت عاقلانه و منصفانه و واقع گرا پیدا کنیم.

سلام، ممنون کاک یحیی جان، 3 راهکاری رو که ارائه دادی چند خطی هم توضیح بده :

1.  کوتاه مدت ؟!!...

2. میان مدت ؟!!...

3. طولانی مدت ؟!!...
نماد کاربر
Ramin
کاربر طلایی
کاربر طلایی

پستتوسط sayf » سه شنبه مهر ماه 26, 1390 10:28 pm

نماد کاربر
sayf
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط mehr » سه شنبه مهر ماه 26, 1390 11:13 pm

باسلام و تشکر از همه دوستان

کس غنچه نهان شده دربرگ را نچید/ از بی حجابی است اگر عمر گل کم است.
"اللّهم انّا نسالک عیش السعداء و موت الشهداء و مرافقه الانبیاء و النصر علی الاعداء"

برای نویسنده این مطلب mehr تشکر کننده ها:

mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

تاريخ عضويت: دوشنبه فروردين ماه 8, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 1274 بار
تشکر شده: 1137 بار
امتياز: 1630

پستتوسط saye » پنج شنبه مهر ماه 28, 1390 11:13 am

سلام  و تشکر.
خب اینجور که فهمیدم، الان توی مرحله اول یعنی کوتاه مدت هستیم.
دوست دارم از همین سایت شروع کنیم...
البته بخش بانوان و مدیریت هم ظاهرا برنامه هایی دارن که امیدوارم مفید واقع بشه.
دو صد گفته چون نیم کردار نیست...
نماد کاربر
saye
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: شنبه آذر ماه 26, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 520 بار
تشکر شده: 213 بار
امتياز: 990

بازگشت به مقالات متنوع دینی

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 8 مهمان