از برج گالاتا به تماشای استانبول بنشینید!

در این بخش مطالب متفرقه در زمینه طنز و سرگرمی قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

از برج گالاتا به تماشای استانبول بنشینید!

پستتوسط amirali96 » سه شنبه دي ماه 3, 1398 11:33 am

شهر زیبای

عضويت  / ورود
, یکی دوست داستنی ترین هدف های توریسم در ترکیه است . در استانبول جاذبه های متعددی برای دیدن موجود است که طرح ریزی برای سفرتان را طاقت فرسا خیس می نماید . اکثر وقت ها گردشگران در ادامه این می‌باشند که از جاذبه های پر اسم و رسم و برتر استانبول دیدن نمایند . در‌حالتی که شما نیز در سفرتان به استانبول می‌خواهید که در کمترین زمان از جذاب ترین جاذبه ها دیدن فرمایید ; ما درین مقاله از آرشین پرواز به معرفی برج گالاتای در استانبول پرداخته ایم :برج گالاتا یا این که گالاتا کوله سی
ابدا استانبول با این بناهای قشنگ جذاب شد , یک کدام از دوستداشتنی ترین و زیباترین برج های این شهر برج گالاتاست که دربین گردشگران از آوازه متعددی شامل است , ولی بیشتر گردشگر های تور استانبول تنها اسم این برج را شنیدند و نتوانستند در کوچه پس کوچه های استانبول آن را پیدا نمایند .
اسم این برج تداعی کننده اسم مجموعه فوتبال مشهور ترکیه , گالاتاسرای است . برج گالاتا تا سال 1749 تحت عنوان بلندترین ساختمان استانبول دارای اسم و رسم است .
در شب های گالاتا دلداده گردید
این برج قشنگ یکی نمادهای استانبول است که بالای این برج می‌توانید به تماشای شهر استانبول بنشینید . بخش اعظم گردشگران حوالی غروب را برای رفتن بدین برج انتخاب می نمایند .
هنگامی به بالای

عضويت  / ورود
رفتید به دور تا بدور آن بچرخید و جای‌جای استانبول و جزیره زیبای پاریم آدا را ملاحظه کنید و عکس های یادگاری از بالای برج گالاتا تنظیم نمایید . همینطور برفراز برج , رستوران زیبایی موجود است که می‌توانید لحظاتی را برفراز برج خوشمزه ترین غذاهای ترکی را میل نمایید .
برج گالاتا جایی است که می بایست شب های آن را روئت کرد ; روشنایی پردازی برج , منظره فوق العاده ایی که داراست منعکس شدن ماه را در آب های بسفر به چهره می‌کشد .
بناهای تاریخی متعددی در سراسر استانبول موجود هست ; البته کمتر بنایی دیده اندازی همچون گالاتا . طول این برج ۶۶/۹۰ متر است , ولی در صورتی کلاهک مخروطی‌شکلش را در حیث نگیریم این عدد به صورت تقریبی به ۶۲/۵۹ میرسد و در صورتیکه گشوده نیز از تزئیناتی که بر فراز آن مصرف شده چشم‌پوشی کنیم ارتفاعش به ۵۱/۶۵ متر خواهد رسید . این برج در طول ساختش یعنی در قرن چهارده و حدود سال ۱۳۴۸ میلادی بلندترین ساختمان استانبول به اکانت می‌آمد , البته امروزه با آن که ۹ طبقه داراست , قامتش بین ساخت و سازهای شهری کمتر به دیده می آید .
ساعت مشاهده از برج گالاتا
برای مشاهده از برج گالاتا از ساعت 9 : 00 – 20 : 30 می‌توانید مبادرت فرمایید اما از ساعت 20 : 00 دیگر هیچ بلیطی فروخته نخواهد شد ; رستوران از پس از ساعت ۲۰ : ۳۰ مهمان نمی پذیرد ولی اذن می‌دهد میهمانانش تا ساعت 22 : 00 در برج بمانند .
چهت نیل به برج زیبای استانبول شایسته ترین رویکرد و به صرفه ترین استتفاده از مترو است ; در شرایطی که با پیاده روی وسط ی خیر و خوبی دارید در پایانه تکسیم از مترو پیاده گردید و قبلی از وصال به برج از دکان ها و مغازه ها دیدن نمائید , البته در حالتی‌که ترجیحتان این است که تنها هر چه سریعتر به برج برسید در پایانه شیشانه ( Sisane ) پیاده گردید .
روش های متعدد متعددی چهت نیل به برج گالاتا وجود دارا‌هستند ; البته به صرفه ترین آن به عبارتی مترو است , درهرحال مسیر را با تراموا و فونیکولار نیز برای شما دوستان خوب توضیح خوا هیم اعطا کرد .
تراموا
سوار تراموای مدام نا مرتب عرصه تکسیم گردید و در پایانی پایانه تونل پیاده گردید . خودتان را به خیابان گلیپ ( Glyph ) برسانید ( حدود ۵۰ متر ) و به جهت زیر خیابان جنبش نمایید . ( ۳۰۰ تا ۳۵۰ متر ) درحال حاضر برج گالاتا را در سمت راست خویش خواهید روئت کرد .

amirali96
کاربر ویژه
کاربر ویژه
 
پست ها : 247
تاريخ عضويت: پنج شنبه فروردين ماه 30, 1397 10:42 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 1 دفعه
امتياز: 10

بازگشت به متفرقه

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان