هنگام جزیره ی دیدنی قشم

در این بخش مطالب متفرقه در زمینه طنز و سرگرمی قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

هنگام جزیره ی دیدنی قشم

پستتوسط amirali96 » چهارشنبه دي ماه 11, 1398 10:40 am

جمهوری اسلامی ایران بخش ها توریسم بخش اعظمی داراست , یکی‌از این مکان های خوشگل جزیره هنگام است که در روز ها خاصی از سال در تور قشم صاحب خانه دلفین ها است . جاذبه ها و بخش ها بکر متعددی را درین حیطه می توان رویت کرد , برای اشنایی بیشتر با جزیره هنگام این مقاله را مطالعه نمایید :

عضويت  / ورود
یک جزیره کوچک است که در 2 کیلومتری جنوب شرقی قشم واقع شده‌است . وسعت جزیره 33 . 6 کیلومتر است که به حالت یک مخروط ناقص به لحاظ می‌رسد . این جزیره کوچک با ظاهری معمولی و فارغ از خیابان و رفت و آمد هر جور اتومبیل , وقار خاصی را در خویش داراست . مردم جزیره دوچندان خونگرم و میهمان نواز میباشند .
اولی تفریحی که می‌توانید در این جا داشته باشید , قایق سواری است که یاد نیکی را برایتان رقم زد , گام زدن در حاشیه دریا یگانه و نقره ای جزیره هنگام , بدون شک یکی شادی بخش ترین تفریحات این جزیره خواهد بود . به دلیل وجود نوعی کانی دربین ماسه های کنار دریا , این حاشیه دریا با تابیدن خورشید به طور کامل براق می شود . اما زیبایی این کنار دریا صرفا خاص روز نیست , در شب هم آب در حاشیه دریا به رنگ آبی رنگ براق می شود , که شبیه آن را می توان در سواحل مالدیو و کالیفرنیا و بعضا نقاط دیگر دید علت وقوع این پدیده نوعی از فیتوپلانکتون های دریایی است . این موجودات هنگامی در موقعیت نا آهسته قرار میگیرند از خویش نور و روشنایی ساطع می نمایند و سبب میشوند تا امواج و ماسه های کنار دریا هم براق به حیث برسند .
در جزیره هنگام میتوانید دوچندان از موجودات و حیات وحش را از نزدیک ملاحظه کنید . دلفین ها , از استارت فصل‌پاییز تا وسط اردیبهشت ماه میهمان جزیره هنگام می باشند و تا کنون 13 مدل از 40 نوع آنان به ثبت رسیده اند .

یکی دیگر از موجودات دیگر که می‌توانید درین حیطه ملاحظه کنید جبیر است . جبیر نوعی آهو است ساکن شبه مجموعه کشور ها هند و کشور‌ایران است که در کشورهایی نظیر هندوستان , کشور ایران , پاکستان و افغانستان مشهود است . این گونه آهو را می توان در بخشها بیابانی یافت . جبیر مشابه به آهو است البته یه خرده کوچکتر است و تن ظریفتر و لاغرتری نسبت به آهو دارااست و گوش ها و دم آنان هم غالبا بلند خیس از آهو به حیث می رسند , برخلاف آهو که تنها کالا نر آن شاخ داراست , هر دو کالا جبیر ( نر و ماده ) دارنده شاخ می‌باشند . جبیرها برای معاش نیاز به آب پاره ای دارا هستند و همین میزان را هم از گیاهان تامین می نمایند . درصورتی که خیلی بلند اقبال باشید میتوانید آنان را در جزیره هنگام مشاهده کنید , این حیوان‌ها به شدت بشر گریزهستند .
یکی جذاب ترین خزندگانی که می‌توانید درین جزیره ملاحظه کنید خاردم مصری است که جمعیت آنها در عالم رو به کاهش است .
دیدن یکی دیگر از موجودات قشنگ یعنی , لاک پشت های پوزه عقابی در‌این جزیره را از دست ندهید , لاک پشت هایی که در خطر انقراض قرار دارا‌هستند و مثال فراوان کیمیا لاک پشت ها به شمار می‌روند که غالبا در سواحل هنگام چشم می گردند .
ولی به جز تماشای این موجودات , حوالی جزیره هنگام چکیده موجود هست که به آن آکواریوم کنیه داده اند , به دلیل شفافیت بالای آب , سبب ساز می شود تا ماهی های رنگارنگ را به صورت تماما آزاد مشاهده کنید , کافیست تا پاره ای طعام برای آن‌ها بریزید تا رمز از آب خارج بیاورند و حرکات جالبی را به نمایش بگذارند . ولی به جز ماهی ها خرچنگ ها را می توان فی مابین صخره ها مشاهده کرد که به‌این سو و آن سو می‌روند .
amirali96
کاربر ویژه
کاربر ویژه
 
پست ها : 247
تاريخ عضويت: پنج شنبه فروردين ماه 30, 1397 10:42 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 1 دفعه
امتياز: 10

بازگشت به متفرقه

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان