امروزت....

در این بخش مطالب متفرقه در زمینه فرهنگی و اجتماعی قرار داده می شود

مديران انجمن: tarannom, CafeWeb, Dabir, Noha, bahar, Modir-Farhangi

امروزت....

پستتوسط basireh » يکشنبه آذر ماه 27, 1390 10:24 pm

امروزت ، روز توست
وقتی صبح شد منتظر شب مباش ، فقط امروز زندگی خواهی کرد ، نه دیروز که با خیر و شرش سپری شده ،

و نه فردا که هنوز نیامده است .امروز که خورشید بر تو می تابد و در آن به سر می بری روز توست .

عمر تو فقط یک روز است .پس برای همین روز زندگی کن .گوئی تو در این روز به دنیا آمده ای و در همین روز می میری .

آن وقت است که زندگیت میان خیال و گذشته و هم و غم ان و انتظار آینده و شبح ترسناک و حرکت وحشتناکش نمی لغزد..

تمرکز ،توجه ،نوآوری ، سعی و تلاشت را فقط صرف امروز کن ،

پس برای امروز باید نماز با خشوع ،تلاوت با تدبر ، آگاهی با تامل ،ذکر با حضور ،تعادل در امور ،خوش اخلاقی رضایت به قسمت و نصیب ،

اهتمام به ظاهر ،مراقبت از بدن و نفع به دیگران داشته باشی .

برای امروز که در آن هستی زندگی کن .ساعت هایش را تقسیم کن و دقیقه هایش را سال ها و ثاینه ها یش را ماه ها بدان .

در آن بذر خیر بکار ، کار نیک انجام ده ،برای گناهانت طلب آمرزش کن ،

پروردگارت را یاد نما و آماده ی رفتن شو تا این روز را با شادمانی وخوشحالی و کمال امنیت و آرامش زندگی کنی

و از همسر و فرزندانت ،شغل ،خانه ،دانش و سطح اجتماعی ات راضی شوی

( فخد ماء اتیتک و کن من الشکرین) اعراف 144 (پس بگیر آن چه به تو داده ام و از سپاس گزاران باش )

امروز را بدون ناراحتی ، بی تابی ، خشم ،کینه و حسد به سر ببر .

تو باید این جمله را بر لوح دل و همچنین دفنر کار خود بنویسی که میگوید امروز امروز .

اگر امروز نان داغ و خوشمزه ای بخوری ،آیا نان خشک بد مزه ی دیروز یا نان نیامده ی فردا ، به تو زیان میرساند؟؟

تو که آب شیرین و زلال امروز را مینوشی ،چرا به خاطر آب شور و تلخ دیروز ناراحت هستی ، یا به آب بدمزه ی داغ فردا اهمیت می دهی ..

اگر با اراده فولادین ،راسخ و استوار با خود رو راست باشی خود را به پذیرفتن این نظریه فقط امروز زندگی میکنم وادار می نمایی ،

آن وقت است که هر لحظه در خودسازی ،رشد استعدادها و بهینه سازی اعمال استفاده میکنی و میگویی :

فقط برای امروز خانه و دفتر کارم را مرتب میکنم . بدون شلوغی و در هم ربختگی ،فقط نظم و ترتیب ،تنها برای امروز زندگی خواهم کرد ،

پس به نظافت بدن و زیبایی ظاهری و قیافه ام اهمیت می دهم و در راه رفتن ، سخن گفتن و حرکاتم توازن را رعایت می نمایم .

فقط امروز زندگی خواهم کرد،پس در بندگی پروردگار ، گذاردن نماز به بهترین وجه ،

خواندن نمازهای سنت ،تلاوت قرآن ،مراجعه به کتاب هایم ،حفظ نکته ای مفید و مطالعه ی کتابی سودمند تلاش و کوشش می نماییم .

فقط برای امروز زندگی خواهم کرد به دیگران نفع می رسانم به آنها نیکی میکنم وبه عیادت بیماران می روم ..

فقط برای امروز زندگی خواهم کرد پس ای گذشته که رفته ای و تمام شده ای همانند خورشید غروب کن

چون من هرگز بر تو نخواهم گریست و هرگز مرا نخواهی دید که حتی برای یک لحظه تو را به خاطر بیاورم

چون تو رفته ای و مارا رها کردی و تنهایمان گذاشتی و تا ابد هرگز برنخواهی گشت ..

ای آینده تو در عالم غیب هستی پس هرگز با رویا سرو کار نخواهم داشت و خود را به خیالات و اوهام نخواهم فروخت

و تولد نیستی را به جلو نخواهم انداخت ..چون فردا هیچ است زیرا هنوز آفریده نشده است و و جود ندارد ..

ای انسان امروز ،امروز ،زیباترین کلمه در قاموس خوشبختی است برای کسی که زندگی را در زیباترین شکل و بهترین آرایشش میخواهد....
گر همچو من افتاده ی این دام شوی / ای بس که خراب فرقه و جام شوی  
ما عاشق و رند و مست و عالم سوزیم/ با ما منشین و گرنه بد نام شوی

برای نویسنده این مطلب basireh تشکر کننده ها: 3
ModireTalar (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), asra (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), mehr (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 21.43%

نماد کاربر
basireh
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: چهارشنبه اسفند ماه 24, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 317 بار
تشکر شده: 236 بار
امتياز: 10

پستتوسط SharakamPawa » سه شنبه آذر ماه 29, 1390 11:27 am

سلام؛
خیلی زیبا بود،
من همیشه این جمله رو از خودم در چنین موضوعهایی بیان می کنم و واقعا بهش ایمان دارم،

امروز که هستم باید زندگی کنم،
دیروز با همه ی شیرینی ها و تلخی ها گذشت و
فردا هم که هنوز نیامده و آینده ای بیش نیست که ممکن است برای من هرگز نیاید.
پس برنامه و هدف زندگیم را به دیروزی که گذشت و
فردایی که هنوز نیامده اختصاص نمی دهم و
خودم را به امروزی که هستم و فرصت دارم مشغول می کنم و حداکثر توانم را برای امروزم صرف می کنم،
اما نیم نگاهی به دیروزم دارم که از تجربه ها و نکات آن استفاده کنم و
گوشه ی چشمی هم به آینده، تا به نقطه ای که از بین هزاران و بلکه بیشمار نقطه، انتخاب کرده ام نگاه کنم و
از مسیر اصلی به بیراهه نروم و نتیجه تلاش امروزم را به سرانجام برسانم ...

برای نویسنده این مطلب SharakamPawa تشکر کننده ها: 2
bahar (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), basireh (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 14.29%

نماد کاربر
SharakamPawa
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: چهارشنبه آذر ماه 8, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 329 بار
تشکر شده: 364 بار
امتياز: 380

پستتوسط bahar » سه شنبه آذر ماه 29, 1390 10:19 pm

ممنون از مطب زیبایتان
آموخته ام که هر چه اتفاق افتدیا هر چقدر امروز بدیوم باشد زندگی می گذرد وفردا روز بهتری خواهد بود

برای نویسنده این مطلب bahar تشکر کننده ها:
basireh (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
bahar
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: چهارشنبه آذر ماه 15, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 5837 بار
تشکر شده: 5121 بار
امتياز: 33890

بازگشت به متفرقه

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 4 مهمان